- Reklama -
Pradžia Covid-19 Kazlų Rūdoje sparčiai mažėja sergančiųjų koronavirusu skaičius

Kazlų Rūdoje sparčiai mažėja sergančiųjų koronavirusu skaičius

- Reklama -

Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Marius Žitkus savo socialinio tinklo Facebook paskyroje apžvelgė pastarųjų dienų koronaviruso situaciją savivaldybėje. Jo teigimu, situacija keičiasi į gerąją pusę.

„Įsismarkavusi Covid-19 pandemija, dar neseniai savo gniaužtuose tvirtai laikiusi Kazlų Rūdos savivaldybę, atsitraukia. Savaitgalį policijos pareigūnai karantino pažeidėjams buvo ypač reiklūs, nes paskutinių savaičių skaičiai mūsų savivaldybę buvo iškėlę į liūdnos statistikos viršūnę. Vasario 9 d. duomenimis, 14 dienų sergamumo rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų šiuo metu šalyje yra 339, Kazlų Rūdos savivaldybėje –273,4.

Kaip Kazlų Rūdos savivaldybei pastaruoju metu sekasi pandemijos fone?

Per tris paskutines paras koronaviruso infekcija susirgo tik 1 žmogus. Šiandien skelbiama, kad dienos naujų atvejų skaičius – 0. Bendras sergančiųjų skaičius – 72. Tai daug vilčių suteikiantis požymis.

Dėl sumažėjusio testavimo apimčių, nuo vakar dienos mobilus Covid-19 punktas dirba 1 val., nuo 9 iki 10 kiekvieną dieną, išskyrus ketvirtadieniais ir sekmadieniais.

Šią savaitę įsibėgėjo gyventojų vakcinacija. Vasario mėnesiui planuojame gauti 675 vakcinų. Šie duomenys dar gali pasikeisti, nes žinios apie savivaldybei skirtą vakcinų kiekį nuolat kinta.

Šiuo metu pirmąjį skiepą jau gavo 204 gyventojai, abu skiepus gavo 109 gyventojai.

Esame apsirūpinę užtektinu privalomų asmens apsaugos priemonių kiekiu, esant reikalui vėl galėsime ištiesti pagalbos ranką savo įstaigoms.

Viešajame sektoriuje Covid-19 grėsmių neturime. Nuo vakar intensyviai testuojami savivaldybės mokytojai, į ugdymo procesą kasdien grįžta vis daugiau vaikų – kas į darželius, kas į priešmokyklinio ugdymo klases, kas tiesiog mokykloje turi geresnes sąlygas mokytis nuotoliniu būdu nei namie.

Ramu ir socialinės globos įstaigose, miesto ligoninėje. Šiek tiek neramina signalai dėl fiksuojamų Covid-19 atvejų vietos medienos apdirbimo įmonėse.

Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras du kartus per savaitę skelbia sergamumo koronavirusu suvestines, detalią informaciją galima rasti savivaldybės interneto svetainėje, kurioje įdiegtas interaktyvus Statistikos departamento duomenų įskiepis.

Suprantu, kad gyventojus apima karantino nuovargis. Tačiau nuovargio nedemonstruoja mano kolegos iš administracijos ir savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro, su kuriais kasdieninių pasitarimų metu stebime, keičiamės ir reaguojame į naujausią informaciją apie koronaviruso infekcijos padėtį savivaldybėje.

Linkiu neprarasti atsargumo, laikytis po truputį atlaisvinamo karantino reikalavimų ir jau netrukus galėsime džiaugtis tuo, kad buvome stipresni nei šis visam pasauliui tekęs šimtmečio išbandymas“, – Facebook tinkle pasidalino M. Žitkus.

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -