- Reklama -
Pradžia Aktualijos Nesustojęs laikas Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykloje

Nesustojęs laikas Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokykloje

- Reklama -

Šio laikotarpio įvykai įnešė nemažai naujovių į mūsų visų gyvenimus. Pandemijos metu išgirdus apie darbus menų mokykloje nuotoliniu būdu, buvo kažkiek nejauku. Vis dėlto tai nepatirtas ir nepažintas darbo pobūdis, reikalaujantis daugiau lankstumo, išradingumo,  eksperimentavimo.

Tačiau kaip ir kiekviena naujovė – reikia tik tam ryžtis  ir toliau jau matai, kad reikalai eina “kaip iš pypkės”. Pirmieji mūsų darbai ir bandymai buvo fortepijono ratelio mokytojų  konferenciniai skambučiai, kurių metu mes aptardavome pasiruošimą darbui su mokiniais, pamokų vedimus, būsimus atsiskaitymus ir dalinimąsi patirtimi.

Po pirmųjų gerų bandymų sekė kitas darbas – seminaras su Kauno muzikos mokyklos mokytojomis apie ansamblinį grojimą. Šį seminarą inicijavo ir paskatino dalintis patirtimi  mūsų mokyklos mokytoja metodininkė Valda Puskunigienė. Mokytojos perskaitė atsiųstus pranešimus ir toliau diskutavo internetinio ryšio pagalba.

Sulaukus žinių iš Kauno I muzikos mokyklos apie I respublikinį jaunųjų muzikantų konkursą “Muzika Eta”, kuris vyko nuotoliniu asinchroniniu būdu, dvi antros klasės mokinės pasiruošė ir sėkmingai sudalyvavo konkurse. Tai Miglė Stankevičiūtė ir Milda Mickevičiūtė. Mergaitės  mokosi pas mokytoją metodininkę Laimą  Rotomskienę. Viso konkurso dalyvių (o jų buvo virš 500) konkursinių kūrinių perklausymai, diplomų įteikimai vyko nuotoliniu būdu.

O ir kitų klasių pianistai siuntė mokytojams vaizdo įrašus, koncertavo tiesiogiai per intenetines platformas ar kitais būdais sugebėdavo paruošti kūrinius ir taip sėkmingai užbaigti šiuos mokslo metus.

Skleidžiant muzikos meną netradicinėmis priemonėmis ir būdais, gal pilnai ir nepatenkinsime mokinių meninius poreikius, jų individaulumą ir adaptyvumą, tačiau  stengtis verta, ir tada visos naujos įdėjos padės  plėtoti mokinių meninius sugebėjimus.

Muzikuokime, pieškime ir ieškokime nauįų įdėjų ir išlikime kūrybingi.

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos mokytoja metodininkė Laima Rotomskienė

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -