Skaityti knygas – tai atrasti, patirti ir išmokti

0
77

Šia neginčytina tiesa įsitikino Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos mokiniai ir mokytojai, turėję galimybę dalyvauti Erasmus+ projekto „Read more – be more“ („Skaityk daugiau, matyk plačiau“) veiklose. Savo patirtimi ir rezultatais pasidalinti projekto dalyviai sausio pabaigoje susirinko Kazlų Rūdos J. Dovydaičio viešojoje bibliotekoje.

Šiais laikais, kai išmanieji įrenginiai, kompiuteriniai žaidimai ir nenutrūkstantis informacijos srautas internete įtraukia vis daugiau vaikų, projekto veiklomis stengtasi parodyti, kad knyga ir skaitymas vis dar užima deramą vietą, yra vertinga ir prasminga veikla. Skaitantis žmogus ugdosi kūrybiškumą, kalbinius įgūdžius, o tai lemia sėkmę mokantis ir kitų dalykų.

Projekto metu mokytojai įgijo vertingos pedagoginės patirties – išbandė bei sėkmingai naudoja skaitymo skatinimo metodus: mokykloje veikia skaitytojų klubas, klasėse įrengtos mini bibliotekėlės, pamokų metu integruojamos kūrybinės užduotys, susijusios su perskaitytomis knygomis. Daug susidomėjimo ir mokinių aktyvaus dalyvavimo sulaukė mokykloje organizuoti skaitymo renginiai – Skaitytuvės. Šis renginys paskatino mokinius ne tik skaityti, bet ir įveikti scenos baimę, lavinti viešojo kalbėjimo įgūdžius, pristatant bei sudominant kitus perskaityta knyga, dalintis savo kūryba, dalyvauti meninio skaitymo varžytuvėse.

Nors projekto numatytų veiklų planas jau link pabaigos, bet susitikimai ir bendros veiklos partnerinėse projekto mokyklose – Scoala Gimnaziala Comuna Stoilesti (Rumunija), Ahmet Serife Sanli Ortaokulu (Turkija), bei Szkola Podstawowa w Woli Rozanieckiej (Lenkija) – dalyvavusiems mokiniams bei mokytojams liks neišdildomu įspūdžiu ir impulsu naujoms idėjoms, įprasminant skaitymą. Smagu pasidžiaugti mokinių apklausos rezultatais: projekto metu jie sustiprino anglų kalbos žinias bei bendravimo įgūdžius, susirado naujų draugų, įveikė savo baimes, susipažino su kitų šalių kultūromis, pakeitė požiūrį į knygų skaitymą.  

Skaitymas drauge su tėvais, šeimoje – dar viena projekto veiklų, sulaukusi teigiamo atgarsio ir įsitraukimo, nustebino aktyviu tėvelių dalyvavimu. Ši veikla prisidėjo prie skaitymo populiarinimo tarp visų mokyklos bednruomenės narių.

Mokyklos bendruomenė išties patyrė daug žavių ir įsimintinų akimirkų, džiaugėsi galimybe bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių mokyklomis, siekdama bedrų projekto tikslų. Tikime, kad ši pirmoji tarptautinio projekto patirtis ir įveikti iššūkiai bus tas variklis, kuris neleis sustoti ir skatins kurti naujus projektus ir ieškoti naujų galimybių.

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353