„Verslo idėjų konkurse“ profesionaliausią idėją pristatė kazlųrūdietis

0
637

Visa Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos bendruomenė sveikina IVa klasės mokinį Julių Bieliauską, „Verslo idėjų konkurse“ laimėjusį profesionaliausio idėjos pristatymo nominaciją.

Ta proga kalbėjomės su pačiu nugalėtoju bei Jurgita Tiškevičiene, gimnazijos biologijos ir ekonomikos mokytoja, lydėjusia savo mokinį į pergalę. Už savo sukurtą prezentaciją ir pristatytą idėją įvertintas vaikinas papasakojo, koks ir kodėl toks sumanymas sužavėjo komisiją. Pasirodo, tai nebuvo vienkartinis žybtelėjimas – šioje srityje mūsų gimnazistas jau seniai ne naujokas, o jo užmojai – toli siekiantys ir daug žadantys. Trumpiau tariant, jis sukuria pridėtinę vertę klientams pasitelkdamas video ir foto priemones. Veržlus žmogus ieškojo savęs įvairiose veiklose, kol susidomėjo verslo idėjomis. Taigi…

Juliau, ar pirmąsyk startavai tokiame renginyje? Kada susidomėjai verslo idėjomis?

Kadangi idėjų mugė Marijampolėje buvo pirmoji, tai taip, čia ir mano debiutas. Aišku, esu du kartus dalyvavęs dvidešimt keturių valandų stovyklose, keliose vasaros stovyklose ir kitokiuose, mokiniams skirtuose renginiuose, bet idėjų mugė man buvo naujiena. O jeigu apie pradžią, tai iš tėčio sužinojau, jog yra labai faina organizacija  „Lietuvos junior achievement“. Žinoma, iš pradžių į tai pažiūrėjau skeptiškai, tačiau iššūkiai man patinka ir sutikau pabandyti. Tai mane užkabino ir veža jau gal treti metai.

Iš kur semiesi idėjų? Kokios buvo pirmosios? Ar jau turi naujų sumanymų?

Aš manau, dabar visi tikisi atsakymo, kad iš garsių asmenybių ar panašiai… Aišku, yra daug fainų žmonių, iš kurių gali pasisemti motyvacijos, bet didžiausia mano motyvacija yra tėtis (Julius plačiai nusišypso – aut. past.). Na, o ši verslo idėja, ko gero, ir yra pirmoji. Su ja ir dabar gyvenu, kitokių, kurios labai išsiskirtų, gal net nebuvo. Nesiekiu kiekybės, tad konkrečių minčių dar nėra, tačiau stengiuosi neatsilikti nuo naujausių tendencijų ir tobulėti šioj srity, kurioj dirbu dabar.

Ar tikėjaisi laimėti?   Kiek užtruko pasiruošimas?

Pasiruošiau per keletą vakarų. Iš tiesų ten buvo ne pergalės, o tam tikros nominacijos, kurias galėjo kiekvienas laimėti. Aš važiavau ne dėl apdovanojimo, o tiesiog norėjau pasisemti idėjų iš kitų pristatymų ir pasidaryti reklamą.

Gavai dovaną, kurios tau tik  pavydėti galima! Ar džiaugiesi suteikta galimybe aplankyti Sakartvelą?

Be abejo, nes nesu dar buvęs šitoj šaly.  Važiuosiu ne vienas, tad džiaugiasi ir bendrakeleiviai. Preliminarioje programoje numatyta, kad mokysimės, kaip pritaikyti kūrybines industrijas versle bei kaip inovatyviai savo idėją  pristatyti viešumoje. Taigi bus ir smagu, ir įdomu, ir naudinga.

Esi abiturientas, todėl gal ir savo ateitį sieji su šia veikla? Ką manai apie verslo idėjų įgyvendinimą Lietuvoje?

Visu 100 procentų! Gan stipru sakyti, bet manau, kad tai galėtų būti mano ateitis! Iš tikrųjų, atrodo, įgyvendinti verslo idėją šiuo metu Lietuvoje nėra sunku, bet mažesniuose miesteliuose, tokiuose kaip Kazlų Rūda, labai trūksta informacijos, pagalbos. Reikia  išaiškinti žmonėms, jog nėra taip sudėtinga, kad tu negalėtum  užsiimti viena ar kita veikla.  Manau, duotos visos galimybės.

Malonų pokalbį nutraukia skambutis, dėkojame Juliui Bieliauskui, gražiai atstovavusiam mūsų gimnazijai, linkime sėkmingos kelionės, o pokalbį tęsiame su mokytoja Jurgita Tiškevičiene.

Įdomu sužinoti, ar seniai šis konkursas organizuojamas? Kas jo dalyviai?

Jei neklystu, tai jis vyksta ketvirti metai, bet Marijampolėje – tai tikrai pirmąkart. Savo amžiaus kategorijose varžėsi ir pradinukai, ir gimnazistai, taip pat penktų-aštuntų klasių mokiniai.

Ar ilgas buvo kelias iki pergalės? Nustebote, išgirdusi savo mokinio pavardę? Kokios Jūsų pagalbos reikėjo? Papasakokite apie Julių daugiau.

Nuo idėjos gimimo iki išgryninimo ne daugiau kaip dvi-keturios dienos, o galutinis jo darbas – pats prezentacijos parengimas – tiek pat valandųStaigmena tai nebuvo, nes žinojau, kiek buvo ruoštasi, kiek jis įdėjo darbo.  Savo idėją Julius pristatė paskutinis, todėl man, jau mačiusiai kitų pasirodymus, nuojauta kuždėjo, kad vieną ar kitą nominaciją jis tikrai laimės. Jis pats jau turi nemenkų įgūdžių, dėl to iš manęs tereikėjo keleto patarimų bei pasiūlymų dėl pačios idėjos sudėliojimo, o svarbiausias akcentas buvo refleksija pristatymo pabaigoje. Na, pasakoti daug nereikia, nes visa gimnazijos bendruomenė tikrai pažįsta šį vaikiną. Kiek tenka su juo susidurti, tai yra labai atsakingas ir sąžiningas žmogus, kuris, jeigu ką  pažadėjo, visada ištesės. Žaviuosi jo užsispyrimu – dirbs, darys tol, kol pasieks užsibrėžtą tikslą. Linksmas, lengvai bendraujantis, besidomintis naujovėmis. Kad ir ne jo sritis, bet jis vis tiek, jeigu jau kur pakliuvo, tai bando suktis ir situacijos, susidomi ir  jam pavyksta puikiai sudalyvauti. Nesu iš jo girdėjusi, kad neįdomu, neverta buvo eiti, žiūrėti – jis vis tiek ką nors vertingo randa ir pasiima.

Baigdamos pokalbį klausiame, kokia idėja mugėje Jums pačiai pasirodė įdomiausia ir prašytume tarti porą žodžių apie ekonomikos reikalus gimnazijoje.

Negaliu pamiršti nupiešto oru varomo automobilio, kuris neteršia aplinkos… Džiaugiuosi, kad ekonomikos pamokų gimnazijoje daugėja, susidomėjimas iš tiesų auga. Yra tikrai išradingų antrokų, sugalvoti verslo idėją jiems vieni juokai, trečiokai ir ketvirtokai noriai renkasi šį dalyką. Taigi kuo toliau, tuo daugiau dėmesio sulaukia verslumas, o mūsų gimnazisto pergalė tik patvirtina šią tiesą!

Su nugalėtoju bei jo mokytoja kalbėjosi II klasės mokinės Beata Kairytė ir Rugilė Jurgelaitytė

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353