Praeities duris pravėrus

0
104

Lapkričio 15 d. Ąžuolų Būdos kaimo bendruomenė kartu su atvykusiais svečiais – Būdos kultūros namų etnografiniu ansambliu ,,Gandružis“ (vadovė Vida Bagdonienė), pravėrė duris į praeitį ir paminėjo Lietuvos Respublikos seimo paskelbtus Juozo Tumo Vaižganto metus, 150-ąsias gimimo metines.

Bendruomenės pirmininkas Romaldas Bliuvas pasveikino bendruomenės narius su gražiais jubiliejais.

Bibliotekininkė Rita Venckūnienė apžvelgė  Lietuvos rašytojo, spaudos darbuotojo, literatūros istoriko, kritiko, visuomenės veikėjo, pedagogo, kunigo Juozo Tumo Vaižganto gyvenimo ir kūrybos kelią.

Klausėmės kanklių melodijų, kartu dainavome, padedant vadovei Vidai Bagdonienei, mokėmės lietuvių liaudies ratelių.

Pasidalinome įžvalgomis apie rašytojo kūrinius, sudalyvavome Vaižganto žodžių viktorinoje, apžiūrėjome jo portretų ir spaudinių parodą.

Žiūrėjome Naisių vasaros teatro spektaklio ,,Žemės ar moters“ įrašą.

Pravėrę duris į praeitį, daug įdomaus sužinojome apie deimančiukų ieškotoją Juozą Tumą Vaižgantą kaip vieną ryškiausių XX a. pirmos pusės asmenybių, kuri ano meto visuomenėje, pasak Vinco Mykolaičio-Putino, skleidė ,,optimizmą, pasitikėjimą ir šviesą“.

Ąžuolų Būdos filialo bibliotekininkė Rita Venckūnienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353