Knyga ir vasara dera!

0
67

Imkime ir skaitykime, dovanokime vieni kitiems  knygas. Nelaukdami  progos, valstybinės ar asmeninės sukakties, paprasčiausiai užplūdus maloniems prisiminimams apie knygos atradimo džiaugsmą.

Prisiminkite, kaip bibliotekoje ar knygyne klajojantį žvilgsnį sustabdo knygos viršelis, kaip susirandi autoriaus pavardę (negirdėtą arba jau pamėgto), nekantrumą, su kuriuo sklaidai dar spaustuvės dažais kvepiančius lapus, skaitai be sistemos ir, kai kažkas sudomina, – apsisprendi. O paskui veriasi  knygos pasaulis. Jis gali būti pažįstamas arba  neregėtas, gali sukrėsti, priversti susimąstyti. Geros knygos turi jėgos, nes jose autoriaus patirtys, jausmai, išgyvenimai, prisiminimai, fantazijos kartais tampa ir tavais, tu gali į daugelį dalykų pažvelgti kito akimis. Knyga praturtina, gali kelti ir vesti į šviesą, į tiesą, tereikia ryžtis, ji padės sustiprėti,nesijausi vienišas. Dabarties pasaulis vis daugiau matomas ir pateikiamas vaizdais, tačiau žodyje slypi gelmė. Žodis taip pat stipriai  veikia emocijas, mąstymą ir pasilieka su tavimi.       

Dalinkimės žinutėmis, fotografijomis, kulinariniais receptais ir dar daug kuo, bet nepamirškime knygų. Vienas lobynas yra čia pat, mūsų mieste. Jurgio Dovydaičio viešosios  bibliotekos fondus vien per pirmąjį šių metų pusmetį smarkiai papildėme naujais  lietuvių ir užsienio autorių kūriniais. Knygas perkame, esame gavę dovanų, todėl kviečiame: užsukite, domėkitės, rinkitės, skolinkitės, nes knygos ir vasara labai dera. Tegul tarp Jūsų vasaros įspūdžių  būtinai bus knyga!

Dar norime priminti, kad ketvirtą vasarą iš eilės, nuo 2016 m.,  vyksta „Skaitymo iššūkis“. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos skaitytojai noriai įsijungė ir dalyvauja, tačiau dar nevėlu pabandyti ir jums. Tereikia ryžtis užsiregistruoti, atlikti nurodytas linksmas užduotis,  sudalyvauti loterijoje ir, sėkmei nusišypsojus, laimėti prizų. Maloniai kviečiame jungtis www.vasarasuknyga.lt.

Aldona Lukoševičienė

Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Dokumentų komplektavimo skyriaus vedėja


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353