Diskutuota apie bendruomenių ir savivaldos bendradarbiavimą

0
104

Liepos 3 dieną LR Seime surengta diskusija „Kaip priimant sprendimus išgirsti bendruomenių balsą?“. Diskusijoje pranešimus skaitė įvairių bendruomeninių organizacijų, savivaldybių, Vidaus reikalų ministerijos, Aplinkos ministerijos atstovai. Šioje diskusijoje Kazlų Rūdos savivaldybei atstovavo mero pavaduotojas Marius Žitkus, savivaldybės administracijos direktorė Reda Kneizevičienė, Višakio Rūdos, Antanavo, Jūrės miestelio ir Sūduvos VVG vadovai.

„Buvo įdomu buvo išgirsti konkrečias vietos bendruomenių situacijas, kuomet jie susidūrė su vietos valdžios abejingumu ginant vietos gyventojų interesus. Išgirdome Žemųjų Šančių Nemuno pakrantės kelio projekto, Vilniaus Sapiegų parko atkūrimo ir Kaštonų alėjos iškirtimo istorijas. Nenuostabu, kad vietos bendruomenių entuziazmas gęsta kuomet susiduriama su sunkumais ginant viešąjį interesą. Vietos bendruomeninės organizacijos privalo drauge su savivalda turi ieškoti problemų sprendimo, o ne tapti vieni kitiems priešai. Nors Lietuva atrodo nėra didelė šalis, bet situacijos savivaldybėse yra labai skirtingos. Kazlų Rūdos savivaldybėje situacija sparčiai keičiasi į gerąją pusę“, – teigė diskusijoje dalyvavusi R. Kneizevičienė.

Artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje bus patvirtintos vietos bendruomenių, NVO ir jaunimo tarybos. Siekiama, kad Kazlų Rūdos savivaldybė taptų sektinu savivaldos ir vietos bendruomenių glaudaus bendradarbiavimo pavyzdžiu.

Kazlų Rūdos savivaldybės inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353