- Reklama -
Pradžia Bendruomenės Jūrės kaimo bendruomenės nariai dalyvavo projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ mokymuose

Jūrės kaimo bendruomenės nariai dalyvavo projekto ,,Prisijungusi Lietuva“ mokymuose

- Reklama -

Europos Sąjungos statistikos tarnybos duomenimis, 2018 m. Lietuvoje net 21 proc. gyventojų teigė nemokantys naudotis internetu, nors galimybės turėti prieigą prie interneto ir juo naudotis didelės. 

2019 m. pradžioje Lietuvoje startavo projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“, kurio  tikslas – informuoti ir šviesti visuomenę apie galimybes, kurias visuomenei atveria interneto ir informacinių technologijų naudojimas.

Tikimasi, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.

Balandžio 24 – gegužės 20 dienomis, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Kazlų filiale vyko Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamo, projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymai. Jųtikslas – padėti gyventojams išmokti efektyviai ir saugiai naudotis informacinėmis technologijomis, internetu bei jo teikiamomis galimybėmis.

Grupėje, pagal pradedantiesiems skirtą programą „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“, mokėsi 10 Jūrės kaimo bendruomenės narių. Jie supažindinti su darbo skaitmeniniais įrenginiais pagrindais, teksto rengimo, paieškos internete pradmenimis, elektroninėmis paslaugomis bei savarankiško mokymosi galimybėmis. Visi Jūrės kaimo bendruomenės mokymų dalyviai  išlaikė testą, gavo pažymėjimus ir ne vienas iš jų yra pasiryžęs gilinti žinias pagal pažengusiųjų programas.

Mokymai naudos davė ne tik jų dalyviams, bet ir organizatoriams – paaiškėjo, ko trūksta, kad ateityje skaitmeninio raštingumo mokymų dalyviams būtų sudarytos patogesnės sąlygos. Informacinėmis technologijomis besidomintys žmonės džiaugėsi, jog mokymams pasibaigus, bibliotekoje jie gali nuolatos konsultuotis, o esant poreikiui mokomi  individualiai.

Projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ tęsis iki 2021. Į nemokamus mokymus pagal pradedančiųjų ir pažengusiųjų programas kviečiame registruotis internetu: https://mokymai.vipt.lt/self_application,  telefonu  (8 343) 95033; 8 686 13 964 arba el. paštu  vilija.semetiene@kazlurudasvb.lt.   

Agnė Sliserytė      

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -