Kazlų Rūdos žmonės pagerbė savo olimpiečius

0
1003

Kovo 14–21 d. Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusiose pasaulio vasaros specialiosios olimpiados žaidynėse garsiai skambėjo Lietuvos vardas. Mūsų šalies atletai Abu Dabyje iškovojo net 28 medalius. Lietuvai atstovavo ir trys Kazlų Rūdos „Saulės“ mokyklos mokiniai, iškovoję 6 medalius. Medalininkais tapo irkluotojai Edgaras Minsofinas ir Rolandas Kriauzlys bei lengvaatletis Rimvydas Kriauzlys.

Pasak sportininkų trenerės, „Saulės“ mokyklos direktorės Daivos Dabrilienės, Abu Dabyje vykusioje specialiosios olimpiados pasaulio  vasaros žaidynėse dalyvavo 7,000 sportininkų iš 200 valstybių.   „Specialusis olimpinis judėjimas vienija sutrikusio intelekto asmenis, jų šeimas bei  pagrįstas tikėjimu, kad  sportas puiki priemonė įtraukti šiuos ypatingus žmones į socialinį gyvenimą, mažinti atskirtį. Specialiosios olimpiados vasaros žaidynės  siuntė visam pasauliui žinią, kad kiekvienas mūsų yra nusipelnę meilės,  pagarbos, tolerancijos.  Kiekvienam atletui turi būti sudarytos dalyvauti, įsitraukti į socialinį gyvenimą ir tinkamiausia forma yra sportas“, – sakė D. Dabrilienė. Iš viso Lietuvos sportininkai olimpiadoje iškovojo 28 medalius: 16 aukso, 8 sidabro ir 4 bronzos.

Kovo 22 d. į Kazlų Rūdą sugrįžusių sportininkų ir jų trenerės laukė staigmena. Vėlyvą penktadienio vakarą prie savivaldybės administracijos juos garsiais sveikinimo šūksniais, orkestro maršais ir gėlėmis pasitiko keliasdešimt Kazlų Rūdos gyventojų, nusprendusių pagerbti Lietuvą ir savivaldybę garsinančius moksleivius.

„Sutikimas Kazlų Rūdoje mus maloniai nustebino, pradžiugino. Esam  labai pagerbti ir dėkingi. Vėlus vakaras, o daug žmonių… orkestras… Tai paliko neišdildomą įspūdį.  Džiugu, jog miesto gyventojai  vertina ir supranta mūsų veiklos prasmę. Ačiū“, – netikėtomis sutiktuvėmis džiaugėsi „Saulės“ mokyklos direktorė D. Dabrilienė.

Idėja pasitikti pasaulio vasaros specialiosios olimpiados medalininkus kilo netrukus darbą pradėsiančios VI-ojo šaukimo tarybos narių iniciatyvinei grupei „Už bundančią Kazlų Rūdą“. Pasak grupės atstovės Redos Kneizevičienės, „džiugu, kad mūsų mažoje savivaldybėje mokosi olimpiniai čempionai. Didžiausia padėka mokyklos direktorei, sporto treneriams. Norėtųsi, kad jų pergalė paskatintų ir kitus siekti savo gyvenimo tikslo. Tai turi būti įrašyta į Kazlų Rūdos istoriją. Mes turime daug puikių žmonių, kurie kultūros, sporto, meno ar mokslo srityje garsina Kazlų Rūdą. Reikia apie tai daugiau skelbti ir atitinkamai pagerbti šiuos puikius žmones. Vertėtų pagalvoti, kad Kazlų Rūdoje gal galėtų atsirasti tokių žmonių garbės alėja.“

Sugrižusius olimpiečius pasveikino ir išrinktasis Kazlų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška. Pasak M. Varaškos, „iš žmogaus galima atimti viską, išskyrus tikėjimą ir valią. O valingas ir motyvuotas žmogus gali pasiekti absoliučiai viską. Specialiose pasaulio žaidynėse nugalėję mūsų jaunuoliai – puikūs minėtų žodžių pavyzdžiai. Linkiu kiekvienam iš mūsų prisiminti jų pasiekimus ir jais drąsintis gyvenimo iššūkiuose.”

KRL inf.

Marijos Turauskienės, Kūno kultūros ir sporto departamento foto


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353