Mantas Varaška. Atsakymai į klausimus apie šilumos ūkį [NUOMONĖ]

24
1595

Pradėsiu nuo to, jog kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Kai viešai apmeluoji, apdergi žmogų dešimt metų skyrusį tam kad Kazlų Rūdos miesto gyventojai turėtų savo šilumos ūkį, kad jis veiktų be išpūstų kainų ir pelno, nevertėtų tikėtis atlaidžios tylos. 

Viešai jau pateikiau įrodymus apie V.Pociaus nepagrįstus kaltinimus, pramanus. Nuo šio veikėjo rašinių atsiribojo tiek įmonės vadovas, tiek kiti įmonės valdybos nariai. Kadangi per nustatytą laiką melą paskleidęs asmuo jo nepaneigė ir neatsiprašė, taip, bus teismas, byla. Tai nėra joks grasinimas. Tai neišvengiama pasekmė, atsakomybė už šmeižikišką veiklą. Pridėčiau, jog LR STT pati dalyvavo mane skiriant į pareigas UAB „Kazlų Rūdos šilumos tinklai“. Tai ji patvirtino raštu 2018 m. balandį. 

Tuo tarpu antrame užsakomajame straipsnyje šalia aimanų ir maldavimų kazlųrūdiečius apginti jį nuo M.Varaškos, V.Pocius surezgė dar keliolika absurdiškų teiginių. Į juos atsakau:

1. „M. Varaška bijo viešumo, ieško kabliukų ir nori sutrukdyti susitarimui su Kazlų Rūdos bendruomene“. V.Pociau, jūs sudarėte neteisėtą susitarimą ir pats bijote jį viešinti. Pagal teisės aktus sutartis sudaro įmonės vadovas. Deja l.e.p. R.Dūdonis tokios sutarties nesudarė, įmonėje jos nėra. Vienas įmonės valdybos narys negali sudaryti jokių sutarčių. Teisės aktai nenumato jokių visuomeninių valdybų narių. Kazlų Rūdos bendruomenė nėra šilumos vartotojų gynimo organizacija, ji nėra vienintelė NVO mieste. Klausimus dėl IKEA veiklos kėlė ir sprendė anaiptol ne tik ši bendruomenė, o ir kitos organizacijos,  savivaldybės tarybos nariai. 

2. „Tinkamai laiku nepasirūpinus rezervinio kuro įsigijimu, turime nuostolių, kuriuos dabar turės padengti šilumos vartotojai.“ Netiesa. Liepą nusprendus (su tuo pačiu R.Dūdoniu) rezervu vietoj skalūnų alyvos turėti ilgaamžiškesnį dyzeliną, du mėnesius truko katilo degiklio pritaikymo darbai, derinimai su energetikos, mokesčių inspekcijomis (dėl leidimo pirkti žymėtą dyzeliną). Dyzelino ir skalūnų alyvos kainos iš esmės vienodos, jos nepakito. Liūdniau tai, kad jūs neskiriate nuostolių nuo kaštų.

3. „O juk pirkimų įmonėje per mėnesį būdavo vos 3-4.“ Netiesa. Per pusmetį įmonė atliko daugiau nei 100 pirkimų, neskaitant biokuro įsigijimų biržoje ir per dvišalius sandorius. Domėkitės įmonės dokumentais.

4. „Kodėl M.Varaška nesiėmė sumažinti šilumos kainos (atsisakyti pelno) kol nebuvo valdybos?“. Todėl kad 2018-07-18 d. pateikėme pirmąjį mažesnės kainos projektą Kainų komisijai, bet 2018-08-15 d. jis buvo grąžintas tobulinti. Tada su meru V.Kanevičiumi išprašėme Kainų komisiją galimybės atsisakyti pelno savivaldybės tarybos sprendimu. Tokį raštą Kainų komisija pateikė 2018 spalį. Į jį reagavau nedelsiant ir parengiau motyvuotą sprendimo projektą – atsisakyti šilumos kainos pelno – 0,89 ct/kwh. Arba ~10 proc. sumažinti kainą. 

5. „Dėl M. Varaškos siūlomos kainos dedamosios (investicinės gražos) išminusavimo nuspręsime kartu išplėstinėje valdyboje.“ Nuspręs ne jūsų išplėstinė valdyba, o savivaldybės taryba. Bet malonu girdėti, jog mano pasiūlymas mažinti kainą vėl svarstomas. Neturite kitos išeities, nes užsakomieji straipsniai ir vieši apsiverkimai prieš žmones nebegelbės.

6. „Manau, kad pats laikas Sodros specialistams pasidomėti ar M.Varaškos nedarbingumuose nėra piktnaudžiavo požymių“. p.Pociau, Jūsų žiniai 2018 rugpjūtį man buvo pakeistas kaklo slankstelio diskas. Po to turėjau negrįžti į darbą iki spalio pabaigos. Grįžau, rugsėjo pradžioje, nes tuo metu niekas neužtikrino, kad bus laiku vykdoma legionelių prevencija ugdymo įstaigose. Dirbau su įtvarais, užuot naudojęs biuleteniu. Taip pat turiu abiejų klubų operacijas, reabilitacijas. Normalūs žmonės užjaučia. O tokie kaip jūs – domėkitės, ieškokite, skųskite. 

7. „Neaišku kas paskyrė D.Karsoką l.e.p. šilumos tinklų vadovu ir į tai turės atsakyti prokurorai. Deja, bet visiškai aišku. 2018-04-17 d. jis paskirtas Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, įvertinus jo darbinę patirtį. 

8. „Valdyboje dirbu neatlygintinai, jokios naudos už tai negaunu.“ Netiesa. P.Pocius šių metų sausį jau buvo nubaustas, nes nepateikė viešų privačių interesų pažymos. Iš jos ir kitų dokumentų šio veikėjo priklausomybė Bioprojekto/Axis ir to paties Litesko sistemai (kadangi tai bendra buvusio Rubikono grupė) akivaizdi. V.Pocius kaip Bioprojekto projektuotojas drauge su M.Daugiala ženkliai prisidėjo, prie 4000000 Eur IKEA ir ES lėšų įsisavinimo atnaujinant Kazlų Rūdos šilumos ūkį. Deja projektuota ir statyta taip, kad šilumos gamybos ir perdavimo kaštai dar padidėjo. Apie tai plačiau pakalbėsime sekantį kartą, jei dar bus noro.

Kitų p.Pociaus pramanų nekomentuosiu. Kaltinimų apie išpūstus etatus, viešus pirkimus, neliko. Nebešaukiama kad šilumos tinklai praskolinti, neturi pinigų. Turi, gyvena. Įmonė atsiskaito su darbuotojais, tiekėjais. Neturi milijoninių paskolų, kaip kitos bendrovės.  

Dėl mažesnės šilumos kainos

Kad Kazlų Rūdos šilumos savikaina yra mažesnė, buvo aišku dar pavasarį. To siekta. Perimtas šilumos ūkio turtas. Išsaugoti katilinės darbuotojai. Pagal kitų įmonių patirtis skubiai įdiegtos klientų aptarnavimo sistemos, elektronė bankininkystė. Nustatyti šilumos mazgų trūkumai, daugiabučių “gyvatukų“ problemos. Pateikti siūlymai jas spręsti.

Deja per jau 5 mėnesius nuo šios įmonės valdybos pradžios, vienintelis p.Pociaus darbas – išmesti mane iš darbo, paskleisti paskalas, pramanus. Įmonės darbuotojai nespėja atsakinėti į patikrinimus, tyrimus. Darbuotojas turintis tikslinti šilumos kainos projektą, paverstas valdybos posėdžių raštininku. Už akių nusprendus mane pašalinti iš pareigų, tik po valdybos sprendimo suprasta kad to negalima padaryti be darbo tarybos. Mėnesį laiko kankintasi kaip jos neišrinkti ir nesudaryti, kad tik greičiau atleisti vieną žmogų. 

Nuo to kiti darbai nepasidarė, o jie – esminiai. Investicijų planas valdybos nedomina. Šilumos kainos projektas kol kas neteikiamas Kainų komisijai ir savivaldybės tarybai. Užtat galiu atvirai pasakyti, ką vertėtų daryti, jog šilumos gamybos ir tiekimo sąnaudos dar sumažėtų:

1. Iš Komunalininko perimti visus šilumos mazgus ir vamzdynų priežiūrą. Dabar tai darant dviems įmonėms vartotojai nesupranta kas už ką atsako. Komunalininkas neatsako ir neturi supratimo kaip atnaujinti šilumos mazgus, kad jie darniai veiktų su katilinės darbu. Kol šilumos mazgai neatnaujinti, jie nereaguoja į išorės temperatūrą, nesutaupo energijos.

2. Remti gyventojų sutikimą atkurti gyvatukų stovus visuose daugiabučiuose. Dabar dalyje jų veikia tik pusė visų šildymo prietaisų. Dėl to namo šilumos mazgas dirba nenašiai. Taip pat remti gyventojų sutikimus keisti senus atgyvenusius radiatorius į naujus. 

3. Panaikinti karšto vandens tiekimą į Daukanto g. Ir Vytauto g. galą vasaros metu, kurio nuostoliai yra ~80 proc. Tuose namuose įrengčiau vidinius karšto vandens gamybos šaltinius.

4. Pasinaudoti ES parama ir investuoti į  0,8 mw modulinę katilinę, kuri leistų taupyti didžiuosius katilus ir atitolinti jų kapitalinį remontą.

5. 2020-2021 m. atsisakyti vasarinio karšto vandens ruošimo (nuostolis ~50 proc.) ir visuose namuose įrengti vidinius karšto vandens gamybos šaltinius.

6. Pasinaudoti ES parama ir investuoti į saulės energijos jėgainę, per keletą metų panaikinant įmonės elektros išlaidas (~50000 Eur per metus). 

Ar reikėjo perimti katilinę ir šilumos ūkį?

Tai buvo būtina. 2015 m. po rinkimų sudarius daugumą aš, Justinas Kazla sužinojome, kad katilinė areštuota, o ES lėšų mokėjimas sustabdytas. Priežastis – ES pinigais atnaujintas turtas 2015 sausį savivaldybės tarybos sprendimu Litesko perduotas neteisėtai. Tada 3 metus truko bylinėjimasis su Litesko ir popierizmas dėl ES 1,65 milijono Eur paramos išsaugojimo. Šiame veiksme dalyvavau nuo pradžių iki galo. Apgyniau miesto, vartotojų teises. Išsaugojome ES lėšas,  laiku (iki 2018 m.) sugrąžinę katilinę į savivaldybės rankas. 

(Stilius ir kalba netaisyta – red. past.)


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

24 KOMENTARAI

 1. Neverk Mantai, gal ne taip ir blogai, kad išvijo tave iš tos katilinės, būtum viso labo tik daugiabučius šildęs, o dabar kai meru stosi galėsi visą savivaldybę paspirgint, kad maža nepasirodytų. Va tada nedorėliai labai pasigailės ir supras, kad ne vyt tave reikėjo, o užrakint ir laikyt apsikabinus prie tų katilų bent iki šildymo sezono pabaigos.

 2. Man tas Maraškutis tai tapatinasi su STT, matomai kad jis norėtų pas juos dirbti. Tik labai keista nejaugi tamstą taip ir už nieką atleido?

 3. Dabar su savo atsakymu M.V. Kazlų Rūdos gyventojams pudrina smegenis, žmonės netikėkit šituo monipuletoriumi, nes jam tikrai nerūpi tas žmogus, jis siekia tik savo tikslų ir siaurų interesų.

 4. Gerb, Kazlų Rūdiečiai, kodėl Jūs nemėgstate daktaro, rašytojo, ekonomisto, šilumininko ir t.t. ir pan, M. Varaškos. Kadangi Mantuką iš visur atleidžia be pagrindo, aš siūlau, panašiai kaip Vilniuje, yra toks Kačinauskas ,,Betmanas“ Kazlų Rūdoje, įsteigti GEROJO -PAŽADUKO KAZLŪRŪDIEČIO etatą, ir neskelbti konkurso, nes pažymą Mantas ir taip gaus iš STT. Skelbiu konkursą, kas už tai prašom balsuoti. Ačiū.

 5. O dar be Varaskos, Kazlo, Kneizevicienes ir kazkokios Daivos ir kazkokio kaimo yra uz ka daugiau balsuoti? Ir aplamai ar yra kur koki sarasai kas cia dar kandidatuotu?

 6. Seniai buvau užklydęs į šį puslapį. Žiūriu, niekas nepasikeitę. Kaip visada: ,,teisuolis“ Mantas aiškinasi Kazlų Rūdai koks jis teisingas, geras ir nekaltas.
  Tai jis su futbolininkais bylinėjasi, tai su Kazlu viešai aiškinasi santykius, tai tautai teisinasi, kodėl Seime būdamas per frakcijas keliavo, tai Komunalininko džipą atiminėja, tai su šilumos ūkio valdyba bylinėtis ruošiasi… Gal jis šitą laikraštį nusipirko, kad iš jo neišlipa. Ar ne per daug dėmesio tokiam eiliniam, niekuo niekam nenusipelniusiam žmogui…
  Kokį įsimintiną, gerą, konkretų, r visuomenei, Kazlų Rūdai darbą jis padarė? Išskyrus pažadus, kurių neįvykdė. O turėjo galimybes: 4 metai Seime, tiek metų Taryboje…
  Ech, dumia akis eiliniams žmogeliams, o tie ir tiki…

  • Tu rimtai toks durnas? Tau toks kaip varaska akis atveria, bet ka tu plugas suprasi. Ar cia tu valdai su savo parankiniais info karus kariauji?

 7. Pritariu visiems komentavusiems varaškiukas dar nesubrendo, rimtiems darbams, nes jau jam kreditu buvo suteikta ir seimo nario mandatas, savivaldybės tarybos mandatas ir ką? ogi nieko. Nejaugi dar duosim dar vieną šansą, manau, kad ne.

 8. Ar tiesa, kad toks LZVS kazlu rudos skyriaus narys, saraso nr.6 raimondas giedraitis, komunalinio meistras turi baudu uz gamtos tarsa?

  • Nu va dar graziau zalieji valstyciai gamtos tersejai. Nu ka noret kai visokie vikertai neseniai gryze is prancuzijos kalejimu partijos veidai. Manau lazybu punkte tikrai pastate uz kandidatus

 9. Ko jus cia kaimieciai gincijaties, kas ką padare, kas ko ne padare, visi jie vienodi, koks tas naujs mers bebutu, svarb kad tik ne koks pederasts, va tada tai per visus TV kanalus parodytu.

 10. Nu jau apgailėtina situacija visiškai. Iš pačio M. V. pusės. Tas pavardžių, dokumentų viešinimas.. Bėgimas nuo džipo iki katilinės. Na kiek galima? Visur po truputį griebti ir nieko iki galo nepadaryti. Svarbu kuo daugiau apimt. Atleido iš šilumos tinklų. Na ir? Jei vis dar katilinė gyvuoja ir dirba, tai ar padarytas blogas sprendimas? Susitaupys nemaža pinigų suma skirta tam etatui + kuro išlaidos važinėtis į kitą LT pusę. Graudu žiūrėt, kai žmogelius taip durnina, o jie ir tiki..

 11. Šiaip kažkas pats nemažą laiko tarpą dirbo šilumos tinkluose. Beveik metus. Tai kažin ar yra logiška kažką šia tema neigiamo pasakoti. Nes: 1. Tai ką pats ten veikėte? 2. Tai jei kažkas blogai, kodėl nieko nedarėte?
  Atsakymas, kad vienas nieko negali padaryt, nelabai tinka. O jei vis dar naudojate šį atsakymą, gal tada reikėtų pasvarstyti apie kitą darbą, o ne tą, kur sprendžia dauguma.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.