Apie „Gyvulių ūkio“ metodus Kazlų Rūdos savivaldoje ir kultūroje (Prašymas) [NUOMONĖ]

48
2057
Virginija Samuolienė, kultūros centro renginių organizatorė ir teatro „Žalvarnis“ režisierė nusprendė netylėti, matydama apverktiną kultūros situaciją Kazlų Rūdos savivaldybėje.

Nustekenti, nutriušę kultūros namai, kurie iš tikrųjų net nepanašūs į kultūros namus, nes kaip buvo gamyklos salė, taip ir liko, varganas finansavimas ir mažiausi visoje Lietuvoje kultūros darbuotojų atlyginimai – taip būtų galima apibūdinti kultūros situaciją Kazlų Rūdoje.

Vietoj žadėtojo atlyginimo pakėlimo kultūros darbuotojams kol kas matome tik špygą, tačiau nesistebime, nes jau pripratome prie nuolatinio Vilniaus valdžios melo. Įdomus kitas, gana paradoksalus dalykas savivaldybėje: sako, savivaldybė maža, todėl kultūros darbuotojų atlyginimo koeficientas didelis būti negali , nors tuo pačiu metu tos mažos savivaldybės mero atlyginimas beveik toks pats kaip 60 kartų didesnio miesto – Vilniaus mero… Ko ne „Gyvulių ūkis“ (anglų rašytojo Džordžo Orvelo satyrinė tarybinio totalitarizmo alegorija, kurioje pagrindinė mintis – visi gyvuliai lygūs, tačiau kai kurie lygesni už likusiuosius)?

Ta pastaruoju metu paplitusi „Gyvulių ūkio“ metafora, kai vieni yra lygesni už kitus, kultūros darbuotojams pažįstama jau seniausiai.

Štai jums viena iš daugelio situacijų: savaitgalį lauke vyksta renginys – eglutės įžiebimo šventė. Gruodžio pradžia, todėl lauke minusinė temperatūra, atvažiuoja vaikų kolektyvas iš Kauno, klausia, kur mums pasišilti, kur į tualetą nueiti? Sakom, autobuse šilkitės, tualetas Maximoje. Seniūnija užrakinta, nes savaitgalis gi, šventos dienos, kas čia varginsis ateiti ir atrakinti patalpas, paskui, neduok Dieve, dar valyti reikės. Štai jums ir požiūris. Nėra kur akių dėti prieš tą kolektyvą ir vadovus. Vargu, ar jie daugiau pas mus norės atvykti. Po metų vėl šventė toje pačioje vietoje, vėl ne darbo valandomis, pas merą atvykę svečiai iš Lenkijos. Per pertraukėlę visi šniūru eina  į seniūniją „pasišilti“. Šįkart atrakinta, nes čia galioja „Gyvulių ūkio“ principas.

Ar Užgavėnės, ar Joninės, kultūros centro darbuotojos laužus krauna, malkų prašinėja, pačios kitus ūkiškus darbus dirba, pačios per renginius ne tik aparatūrą, bet ir šiukšlių konteinerius, ir sunkiausius suolus parke kiekvienam renginiui nešioja. Lyg kokie kumečiai dvarponio dvare. Daugiau nė vienoje savivaldybėje neteko matyti tokios tvarkos. Jeigu viso miestelio renginys, tai ir dirba visi: ir seniūnija, ir komunalininkai. Tik Kazlų Rūdoje miesto šventės metu viską gali kultūros darbuotojai: ir koncertus organizuoti, ir prekybininkus sukviesti, ir „kiemeliams“ palapines pastatyti, ir jose vaišes surengti. Be to, viską reikia susivežti nuosavais automobiliais ir už savas lėšas. Turtuoliai, nors gauna elgetišką atlyginimą.

Kai valdžioje dvasios ubagai, kultūros darbuotojai iš tikrųjų jaučiasi labai turtingi. Nė vienam spektakliui nė cento negavome nei iš Vyriausybės, nei iš savivaldybės. Nors nuolat buvo deklaruojamas dėmesys regionams ir valstybės šimtmečio renginiams. Toks įspūdis, kad tų projektų niekas net neskaito, nes iš anksto būna nuspręsta, kam skirti pinigus. Dekoracijos ir įvairios priemonės – viskas skolinta, sunešta iš namų. Aktoriai kostiumus perka už savo asmenines lėšas, nors daugelio jų, kaip ir kultūros darbuotojų, atlyginimas nesiekia savivaldybės administracijos direktoriaus priedo prie atlyginimo…

Suprantu, kad valdžia išrinkta žmonių, todėl jaučiasi visagalė, tačiau nesuprantu, kas tokius dvasios vargšus išrinko. Kurie atėję į renginį gali apšnekinėti, kad renginio vedėjos bateliai per prasti, ar dar kas negerai. O kas nors klausė – ar ji turi už ką juos nusipirkti? Į daugelį renginių aukščiausi savivaldybės vadovai atvyksta tik tuomet, kai reikia sveikinimo kalbą sakyti, kiti nedomina, o tarybos narius ar administracijos darbuotojus renginiuose ant vienos rankos pirštų galima suskaičiuoti, net ir valstybiniuose minėjimuose. O jeigu renginys vyksta viešoje vietoje, jam dar nesibaigus, savivaldybės vadovai sėda į mašinas ir išvažiuoja: „užsidėjom pliusiuką“.

Savivaldybė tikrai nėra labai skurdi, tačiau per eilę metų neatsirado norinčių savo krašto žmonėms pastatyti jų vertus kultūros rūmus. Prekybos centras geriau… O žmonėms galima vis pameluoti, pažadėti, ateis kiti rinkimai ir vėl žadėsim.

Tokių nustekentų, nutriušusių kultūros namų turbūt jau niekur nėra visoje Lietuvoje. Koncertų metu, stipriau užgrojus žemiems dažniams, baisu, kad lubos neįgriūtų. Lietui lyjant, salėje telkšo balos, o ką jau kalbėti apie per tiek metų išsėdėtas kėdes, ant kurių rėmų išsėdėti valandą laiko retas kuris besiryžta. Aplūžusi scena, į kurią gėda rimtesnį kolektyvą pasikviesti, visiškas apšvietimo nebuvimas, dėl ko ne tik grupės koncertuoti nenori, bet net ir mėgėjų teatro negalima pasikviesti į svečius, o normalesniam koncertui apšvietimas ir įgarsinimas kainuoja daugiau nei pats koncertas. Žmonės į renginius nenoriai renkasi, nes nenori niekas su paltais sėdėti ant nepatogių kėdžių.

Pernai įvyko pokyčių Kultūros taryboje, nuspręsta pinigus skirstyti regionuose, įsižiebė šiokia tokia kibirkštėlė būti pastebėtiems. Tačiau Kazlų Rūdoje į regiono kultūros tarybą nesugebėta paskirti žmogaus, nors kiek suprantančio kultūros procesus. Dvarponiai patys viską geriausiai išmano. Pas ką gali prašyti finansavimo, į ką kreiptis, jeigu savivaldybei atstovauja žmogus, kuris dirbdamas savivaldybės administracijoje nematė poreikio skirti lėšų ankstesniems renginiams? Nėra prasmės gaišti laiko rašant šūsnis popierių, teikti ir prašyti, nes nėra ne tik suprantančių, bet ir palaikančių. Įspūdis toks, lyg mes kažkokie priešai būtume.

Galime pastatyti ar nupirkti brangiausius namus savo vaikams, tačiau jeigu jie neturės kur iš tų namų išeiti, jeigu bus nesaugi aplinka, vargu, ar jie bus laimingi. Todėl prašau jūsų, nebalsuokite už dvasios skurdžius, kurie nesupranta kultūros reikalingumo, kurie per 18 savivaldybės metų sugebėjo tik partijas keisti, bet ne požiūrį į kultūrą.

Ir, patikėkit, neviltis ir skurdas nėra kūrybos pagalbininkai…

Virginija Samuolienė, Kazlų Rūdos kultūros centro renginių organizatorė, teatro „Žalvarnis“ režisierė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

48 KOMENTARAI

 1. Kai Marių išrinksit viskas pasikei? Ir suklestės Kazlų Rūdoje kultūra?
  Ne kultūros įstaigos sienų spalva apsprendžia kultūros lygį. Viskas priklauso nuo žmonių, kurie šioje įstaigoje dirba.

 2. Stipriai, Virginija… Virginijos žodžiuose įžvelgiu visų savivaldybės kultūros darbuotojų mintis. Gaila, kad tik vienetai išdrįsta tai pasakyti viešoje erdvėje. Iš dalies sutinku su Anonimu, kad nemažai kas priklauso ir nuo įstaigoje dirbančių darbuotojų. Tačiau reikia suprasti, kai žmogus, gaunantis varganą savo atlyginimą, dar už savo lėšas turi rūpintis ir renginio įgyvendinimu, transportu, maistu ir pan., o vietos valdininkai tik tesugeba atvykti „užsidėti pliusuką“, kad dalyvavo ir net elementarių kelių šimtų eurų iš savivaldybės biudžeto nesugeba skirti kostiumų ar dekoracijų (nekalbant jau apie apšvietimą) įsigijimui ar sukūrimui. Tuomet kokia kalba gali būti apie motyvaciją, apie renginių kokybę ar gausą, kai vietos valdžios nuomonė paprasta – duosi ar neduosi, vistiek padarys, suorganizuos…

  • Gandai ir pavydžių žmonių kliedesiai, ką jūs girdėjot…
   Ir prašėm, ir meldėm, ir žadėta buvo daug visko….Net kolektyvų nariai, maloningai llankstėsi šitiems iš…… prašydami susimylėti, suteikti galimybę paplyšusius drabužius pasikeisti…
   Manau kovo -11 proga basos, o gal net nuogom subinėm ant scenos išstosim…..

   • Nu, jau nuogom subinėm gal neišstokit. Gal jau tiek to. Nemanau, kad tos subinės tokios žavios, kad Kazlų Rūdą priblokštų.

  • Tai vat kai garsiai paprašė ir išsakė savo nuomonę tai ir sukilo visas ūkis. Mūsuose turėti nuomonę o tuo labiau ją reikšti nevalia.

 3. Gaila, kad kai kurie žmonės labai aktyvūs pasidaro tik prieš rinkimus. O tuo pasinaudoja partijos, jei pačiam žmogui protelio neužtenka arba gal prižada direktorės vietą…Kas trukdė tiesiogiai kelti problemas kultūros centro direktorei, kas trukdė kreiptis į tarybos narius, rašyti projektus ir t.t. Stumti tyliai darbo dienas daugeliui darbuotojų matyt patogiau nei parodyti konkrečius darbus ir reikalauti atitinkamo įvertinimo. Be abejo, reikia naujų kultūros namų, bet kultūrą kuria ne sienos, bet pirmiausiai asmenybės, ko labiausiai ir pasigendu…

 4. P. M. Žitkus savo programoje žada taupumo sumetimais sujungti UAB Kazlų Rūdos šilumos tinklai ir UAB Kazlų Rūdos komunalininkas, nors veiklos skirtingos ir Kainų komisijai kainų patvirtinimui pagal teisės aktų reikalavimus visą apskaitą privalu vesti atskirai. Tegul tą patį principą pritaiko ir Kultūros centrui su Sporto centru, kiek atliks buhalterių, ūkvedžių, direktorių… Likę vaikščiosit kaip ponios, tik nežinia kurios liksite…

  • O kodėl įžvelgiat politiką. Kodėl nepatinka tiesa. O kur žodžio laisvė. Patys rašot ką norit ir dergiat kitų darbą- savo darbų žiūrėkit. Patys niekur neinat, nedalyvaujat , nieko nematot ir nenorit matyt tai labai smagu rašinėti. Ar jau taip visi sąžiningai atliekat savo darbus – aš nelabai ir kavą geriu 5 kartus darbe.
   Specialiai pasižiūrėjau Marijampolės renginius- pagrinde tik koncertai. Dviračio niekas neišradinėja.
   Nors kas nors drįso pasakyti savo skaudulį.

 5. Kadangi Jaunosios šūduvos klanas mane užblokavo Facebooke, komentuosiu čia. Nejaugi mano argumentai su faktais buvo tokie baisūs, cha cha 🙂
  Perskaitęs straipsnį ir komentarus, galiu tik pridurti, kad komentuoti supuolė pašikniukai, kuriems dabar „baisiai skauda“ ir teisybė akis bado. Et, sunki ta pašikniuko dalia 🙂

 6. Visai nesistebiu tos chaltūristės (nekyla ranka pavadinti kultūros darbuotoja) leksikonu.Juk vasarą,vienai pramogų firmai į jos pateiktą pasiūlymą,kultūringoji atrašė:“Susikiškit savo pasiūlymą į šikną“.Tai šis kūrinys,palyginti švelnus,kaip tokiai personai.Gerai nors kad pati iš dalies prisipažįsta,kad scenoje,vesdama renginius atrodo kaip kaliausė.O didelių pinigų tvarkingai aprangai visiškai nereikia,reikia tik gerbti žiūrovą.Bet ką čia gerbsi „kaimiečius“,juk pati iš Marijempolės,pasikėlusi.Skaudu,kai juodinami žmonės,trečdalį amžiaus atidavę savivaldai,guodžia tik tai,kad ne pati sumąstė,padiktavo tie kuriems tai į naudą,o chaltūristei,galbūt KC direktorės vietelę pažadėjo.Nieko,baigsis rinkimai,nutils ir chaltūristai.

  • Manau, kad Jums prieš šudais taškantis, ponas Antanai, reikėtų į savo vidų pažvelgti, tik atsargiai, nes galit apsivemti…Didesnių dvasinių degradų, kaip mūsų savivaldybės valdžia nesu mačius ir girdėjus… taip pat ir sūduviai, ir kolūkiečiai valstiečiai, liberalai ar tvarkiečiai visi šūdą mala. Ai, dar dėl Jūsų garderobo, nemanau kad skoniu ir išmone jį renkantis pasižymite.
   Bet ką aš čia apie madą Jums postringauju, juk kultūros atžvilgiu ir intelektu nežibat…:DDD

  • Labai apmaudu, kai į kritiką savibl****dybės atstovai gali tik kandžiais komentarais atsakinėti, nes jie gi neklysta ir pripažinti, kad KULTŪROS Kazlų Rūdoje nėra dėl jų kaltės – negali. Kas liečia pačią Virginiją – būkit mieli, patylėkit geriau. Šio žmogaus savo darbuotojų gretose nori ne vienas kultūros centras. Ir su tokiu požiūriu, tikrai sėkmingai prarasite vieną talentingiausių kultūros centro darbuotojų. Bet juk geriau prarasti, nei laikyti tokius „nepatogius“ asmenis savivaldybėje. Pabandykit bent vienas iš turimų resursų, t.y. š*** tokius šedevrus, kaip Virginijos spektakliai sulipdyt, tada ir pasikalbėsim.

 7. gaila, kad po anonimo vardu tiek įžeidžiančių komentarų. Bet, Virginija, Jūs nei kojų dorai nesušilot Kazlų Rūdoje, o jau tiiiiiek pykčio! Taigi, kaip šauksi – taip atsilieps…

 8. Kazlų Rūdai reikia kūrybingo, kompetentingo, inovatyvaus KC direktoriaus! Ten mergelės miega daug metų ramiai, ir „kad tik niekas nežadintų“… Renginiai primena gero kaimo kultūrinių renginių lygį, bet ir kaimuose dažnai būna įdomiau, nuoširdžiau, išradingiau… Beja, KC neturi net gero renginių vedėjo – tos moteriškės su kostiumėliais , spontaniškai kalbamu nerišliu tekstu – nusibodo.LIŪDNA

  • Būtų normalus finansavimas, atsirastų ir vedėjos tinkamos, ir direktoriai geri, nes tuomet ir renginiai būtų kokybiški, įdomūs ir darbuotojams algas padorias būtų įmanoma mokėti…Sutikite, už grašius šiuo metu ir tai padaroma labai daug…

 9. kaip dirbate, mielosios, tokie ir atlyginimai… raudonuoti verčiantys renginiai, renginių vedėjų bei kultūros centro vadovų leksikonas, nenoras dirbti, savęs aukštinimas – tai tik pumpurėliai Kazlų Rūdos kultrūros gyvenime. Gėdykitės postringauti apie kultūrą, kai pačios net elementarios bendravimo su žmonėmis kultūros neturite, ir ypač šita vulgari Samolienė… ne daug ką atsilieka ir ponia direktorė su pavaduotoja. Bais, moteriškės – būtų mano valia, eitumės jūs šieno ravėti… kiekvienas masinis renginys yra remiamas savivaldybės lėšomis, o kad ponia ržisierė savo pseudo sapalionėms pastoviai nori paramos, tai jau kaip pasakius… jei poniai nepatinka, kelias atviras, ko brukasi į Kazlų Rūdą, ko nedirba Marijampolėje… Niek nepriima..? Prasėdėjus Apskrityje šiltam krėsle po Kažemėkaitės sparneliu, panoro Kazlų Rūdoj kultūrą įdiegti… Tai ko, ponia Virginija, nesirūpinot Kazlų Rūdos kultūra, kai tiek metų Marijampolės apskrities viršininkės pašonėje brendžiuką gurkšnojot… Ko tada nerūpėjo jums nei kultūros darbuotojų atlyginimai, nei vieši tualetai, nei salės interjeras… Tokios piktos, vulgarios, visų nekenčiančios, visus apkalbančios ir niekinančios, tik save ir savo įsitinimus garbinančios moterškės tikrai Kazlų Rūda nepasiges… O straipsnis jūsų irgi priešrinkiminis – pagal konservatorių dūdą sukurptas. Gėda dėl jūsų, moteriške – neįvertinta pseudo kultūros kūrėja.

  • ateik pavesti Kovo 11 renginio. taip drąsiai. ryžtingai. ir profesionaliai. išstok. parodyk kaip reikia. neišdrįsi… kinkos dreba… liežuvis nesiverčia… bet komentuoti ir žeminti pasislėpus po anonimu juk taip lengva… NIEKO DORO nenudirbus veblenti kiekvienas kaimo durnelis moka 😀 Virginija puiki režisierė. palaikom Ją!

  • Noriu pasiteirauti Kazlų Rūda, kiek lėšų skyrė Vasario 16 renginiui, neskaitant pirktų rėmelių ir popieriaus padėkos raštams savivaldybės darbuotojams apdovanoti už pseudo nuopelnus. Kiek spektakliu buvo atseikėta V. Kazlo? visi ėjom iš meilės, neskaičiavau nei laiko, nei aprangai skirto pinigo. Reginys nieko bendro su partijomis neturi. Nugyventa ir menų mokykla, klasės nuo kokių 1996 m. remonto nematę, instrumentų trūksta, o esamų būklė tokia, kad be grojant gali subyrėti. visi ir kultūros centro ir menų mokyklos kolektyvai be rūbų. Gėda prieš kitus miestus. o ponas Kazlas tik gerkle plyšaut moka ant savivaldybės darbuotojų, kurvom, bledem, kai ant savo nuosavų kumečių, gerai, kad dar miestelio skvere neliepia nuplakti…Dirba kultūrkei 4 motereles, dar šokius jiems duok, pasidomėkite kiek kainuoja apsauga renginiams,o dj …direktorius apsim….kai paprašytų lėšų šokiams organizuoti…

 10. Sveiki, mielieji, rašau neanonimiškai ir „Jaunosios Sūduvos“ vardu, kuri čia kai kurių visiškai nepagrįstai puolama, nes nei sekundės neturėjo galimybės kontroliuoti KR kultūros sektoriaus. Esu įvairių teatrų solistai, daugelio kultūros organizacijų narys, penkių tarptautinių festivalių organizatorius ir meno vadovas. Šiame straipsnyje yra daug teisybės, galbūt daugiau nevilties ir nusivylimo, bet teisybės taip pat nemaža. Pas mus kultūros veikla priklauso nuo dviejų pusių: infrastruktūros ir kultūros darbuotojų. Kalbant apie infrastruktūrą tai ji yra pati blogiausia iš visų rajonų centrų Lietuvoje. Kalbėti apie kultūros namų rekonstrukciją beprasmiška, nes juos reikia visiškai griauti ir statyti naują modernią salę, nes dabartinė nei savo būsena nei plotu netenkina kultūros poreikių. Čia kalbu ne tik apie koncertinę salę, tačiau ir apie repeticijų patalpas, konferencijų erdves, parodų sales, jaunimo erdvę. Kadangi esame paskutiniai, tai dalinai palengvina, nes valstybines lėšas iš VIP programos vyriausybė pagaliau turėtų skirti, reikia tik politinės valios. Dabar situacija yra apgailėtina. Dabartinei valdžiai turėtų būti gėda, kad būdami „valstiečiai“ nesugebėjo gauti finansavimo, kai Šakiai ir Kelmė susirenovavo pavyzdingai. Kita problema kultūros darbuotojų nusivylimas projektine veikla. Galiu apie tai pasisakyti, nes pats per metus iš jos prisitraukiu apie 30000 eurų, tad žinau kaip tai daroma. Pirmiausia labai sumažėjo teikiamų paraiškų skaičius. Kai Anykščių KC sugebėjo gauti 77000 eurų iš regioninės kultūros tarybos mes net nepateikėm paraiškos. Dalinai tai vyksta dėl to, kad savivaldybė nesutinka dalinai finansuoti projektų, o be šių lėšų, nėra galimybės gauti finansavimo. Kultūros darbuotojai įbauginti, nusivylę, tad nė neprašo. Savivaldybėje turėtų būti suteikta laisvė rašantiems ir dalinis finansavimas turėtų būti duodamas visiems, nes reikalingas tik garantinis raštas. Jei bus projektas finansuotas tai puiku, o jei ne tai nei dalinio nereikės. O dabar visi projektai sustabdomi jau savivaldybės lygyje, tai reikia kuo greičiau pakeisti. Žinau nes pats teikiau projektą ir mačiau kaip stabdė. Kitas dalykas, mes esam per maži. Reikia jungtis, mėgėjų teatras turi jungtis su bendruomenėmis, kad kad daugiau juridinių asmenų tame dalyvautų, galbūt projektams apsijungti su Jankų teatru. Reikia gauti dalį lėšų iš verslininkų, ūkininkų, nes KT tai itin vertina. Jei tas mėlynas pastatas atrištų kultūros organizatoriams rankas, palaikytų finansiškai bent dalinai tai jie puikiai pritrauktų keturgubas lėšas į savivaldybę.

 11. Cia su tais atlyginimais, tai taip yra, kad kai nieko nemoki, tai niekas gedai ir nedirba, o kai nedirba, tai ner uz ka ir moketi. Tai iseikit is voveres rato. Mokekit padorius atlyginimus ir tada reikalaukit, o jei nesugeba dirbti, tai atleiskit ir priimkit kitus.

  • Visus is ten ispirdolinti lauk, pakabinti spyna ant duru ir tiek ziniu. Ten tik sedi prosibezdeje ir ateina tik pinigu pasiimti o ne dirbti, todel Valdas ir neduoda pinigu, sako kad tegul pacios uzsidirba. Tai taip kad čia nestumkit. Beto ir maziau gert galetu.

 12. Nežinau, kodėl gerb. Milkalauskui atrodo, kad čia visi tik vergai prie vergvaldžio… Daug nuo paties darbuotojo priklauso, nuo direktoriaus taip pat… Jūs būsit valdžioje, be abejo, tada pažiūrėsime…

 13. Tiek straipsnis, tiek komentarai – piktų minčių rinkinys, su artėjančių rinkimų kvapu.
  Autorė priekaištauja, kad savivaldybė nėra skurdi, tačiau per eilę metų nepastatė kultūros rūmus. Ale ,,prekybos centras geriau…“ Savivaldybės neužsiima prekybos centrų statybomis… Tik apie savivaldą nieko nesuprantantis žmogus gali taip mąstyti, juolab – rašyti.
  Savivaldybės administracija jau keletas metų ieško finansavimo kultūros centrui rekonstruoti. Kad nesiseka – tai taip. Nepadėjo buvusios valdžios, nepadeda ir dabartinė. Abejoju ar atviromis durimis ir su solidžia sąskaita lauks Kultūros ministerija ir naujojo mero, kas jis bebūtų. Lietuvos širdžiai – Gedimino kalno – rekonstrukcijai nerandama pinigų, o ką jau čia kalbėti apie tokios mažos savivaldybės kultūros namus…
  Dėl darbuotojų darbo. Lėšų saviems ūkiniams poreikiams būtų galima užsidirbti organizuojant jaunimui klubinės muzikos šokius. Einančių būtų. Dabar jaunimas buriasi nuosavuose namuose, važiuoja į Kauną, Marijampolę. KC darbuotojos tokios veiklos nesiima, nėra šokių – nėra rūpesčių.
  KC daugumoje dirba moterys. Ar jaučiama moteriška ranka ir dvasia tvarkantis aplinką prie savo įstaigos. Mažiausių individualių įmonių savininkai prie savo įstaigų vasarą gėlių pasisodina, dekoratyvinių augalų. Apie kultūros centą gūdu. Jokios gyvasties, valdiški apdžiūvę keli gvazdikėliai, kurių niekas nepalieja. Tai tai pat atspindi (ne)šeimininkišką darbuotojų požiūrį į savo darbo namus, juolab kai tiek metų juose dirbama…
  Dažname renginyje toks jausmas, kad jis daromas tik tam, kad užsidėti pliusiuką, kad žiūrėkit – padarėm valstybinės šventės paminėjimą ar kt. renginį. Dauguma jų su ,,sausos pareigos“ prieskoniu, bet ne iš širdies.
  Sakyčiau kultūra Kazlų Rūdoje laikosi ant saviveiklininkų, laisvų ir neapmokamų meniškų ir nieko už kultūros sklaidą negaunančių kraštiečių. Jei KC darbuotojos tokios nepatenkintos ir nelaimingos savo darbe, gal reikia ieškoti naujų veidų, naujų vėjų, o ne laikyti išsisėmusius, idėjų neturinčius ir entuziazmu netrykštančius darbuotojus?
  Matome daug nuostabių pavyzdžių per TV, kaip paprastų, mažų kaimų bendruomenės ir tolimiausių užkampių kultūros namai garsina savo kraštą gražiausiomis iniciatyvomis: Kalėdiniais seniais, papuoštais margučiais medžiais, sunertomis trispalvėmis ir t.t.
  Kad ir kaip norėtųsi KC pagirti, patys ten už algas dirbantys žmonės entuziazmu netrykšta, tik valdiškai atidirba kas priklauso pagal pareigybių aprašymus…

  • Puikiai parašyta. Seniai reikėjo prabilti apie KC neūkiškumą, netvarką, tingėjimą. Va, dar įdomu, kiek lėšų surenka KC per metus iš renginių?

   • Ateikit mielas Aš 2019 m. vasario 24 d., 12.00 val. į Spelga koncertą, jis NEMOKAMAS. Gros profesionalūs muzikantai teisingą muziką. Turbūt ir trombonų kvarteto koncerte buvot užsukęs paklausyti gruodžio men., jis ir buvo NEMOKAMAS, o V. Povilionienės su P. Vyšniausku muzikavimo klausėtės, beje NEMOKAMAI….o parodas tikrai lankote, kraštiečių darbus aptariat, jos ir nemokamos. nors kažkaip abejoju ar jūs išvis suprantat apie ką aš čia..ir manau, kad jūs toks darbštuolis, kad laiko ateiti į renginius neturit……

  • geriausią strategiškai vietą ir jau pradėtą statyti Kultūros centrą valdžia „prakalė“ privatiems asmenims – ten dabar stovi maxima. o galėjo stovėti puikus šiuolaikiškas Kultūros centras. taip kad, vakare, dirbantis savivaldoje, negalvok kad čia visi nežinantys ir beraščiai susirinko. čia tu kažką savyje painioji arba rašai kad rašyti ir tipo apginti savivaldą 🙂 žinom kad rašė projektus dėl KC, bet šalia rašymo, dar reikia ir pastangų. patikslinu – reikia labai labai labai stengtis kad projetas „praeitų“. va čia savivalda nepasistengė. o reikėjo. todėl savo gėdą dangstyti darykit tą arba aną – labai neetišką kultūros darbuotojų atžvilgiu. pridėk ranką prie širdies ir patikslink kad ir čia – ką tu padarei kad kultūra būtų įdomesnė? nėrei trispalvę? šokai? dainavai? vaidinai? būrei jaunimą įdomiai veiklai? šnipštas, vakare, gaunasi… įtariu nieko 🙁 o tulžį lieti lietuviai moka. nestebini todėl.

 14. tie saviveiklininkai kultūros centrui priklauso, jeigu ką…..gerai kad pernai i 100- m. Dainų šventę traukiniu neteko dardėti. Susimylavojo savivaldybė pinigėlių autobusui atseikėjo. chorų drabužiai 30 metų senumo, palopyti, pataisyti, nors daug metų jiems prašome savivaldybės pinigų.

 15. Siūlau naujai išrinktam merui savo darbą pradėti nuo KC ir SC reformos.
  1. Sujungti su sporto centru pavadinant KAZLŲ RŪDOS KULTŪROS IR SPORTO CENTRAS.
  2. Paskelbti konkursą vadovui. Užkelti aukštus reikalavimus, atsirinkti jauną, gabų, entuziazmu trykštantį ir idėjas generuojantį žmogų, sugebantį rašyti projektus, pritraukti ES lėšas, turintį argumentų ir sugebantį įrodyti savivaldybei kad būtina prisidėti prie finansavimo.
  3. Apjungiant šias įstaigas atsikratyti išgertuvių lizdo sporto centre ir letargo miegamojo kultūros centre. Vienas direktorius, viena buhalterija, viena administracija. Sutaupomos valdymo išlaidos, iš jų keliami atlyginimai darbuotojams.
  4. Abi įstaigos viena šalia kitos, darbuotojams bendrauti , veiklą administruoti jokių problemų.
  5. Nereiks verkšlenti, kad moteriškės suolus, inventorių, dekoracijas stumdo. Tokius darbus padarytų sportininkai, treneriai.
  6. Efektyviau naudotųsi transportas. Gal net užtektų vieno autobuso, vieno vairuotojo.
  7. Naujai valdžiai reikia kaip reikiant įsisukt į šias dvi sąstingio sukaustytas įstaigas ir jas supurtyti. Iš vidinių rezervų galima atrasti krūvą lėšų tiek kolektyvų rūbams, tiek elementariam estetiškam aplinkos sutvarkymui.
  Žmonės turbūt net neįsivaizduoja, kiek daug dalykų tokiame darbe priklauso nuo asmeninių įstaigos vadovo savybių, vadybinių sugebėjimų, jo entuziazmo ir užsidegimo.
  8. Tikri talentai ne verkšlena, bet eina ir daro, siekia savo tikslų.
  9. Manau, kad ponia režisierė su savo šitu viešu rinkiminiu paverkšlenimu padarė meškos paslaugą KC direktorei.
  Jei naujai valdžiai patiks šis mano pilietiškas siūlymas reformuoti KC ir SC, kai kam baigsis ramus kasdienis poilsis darbo valandomis KC užkulisiuose ir pagėrimai SC persirengimo kambarėliuose.

  • va kai tave išrinks tai galėsi pritaikyti savo pseudo reformas 😀 o dabar reformuok savo galvą papunkčiui ir parašyk kokį savanorišką projektą visuomenei, kad galėtum pateikti kaip pavyzdį 😉 tada pažiūrėsim. O čia aš tavim netikiu :p

   • Matot, aš gyvenime pasirinkau tokią profesiją, kuri su savivalda nieko bendro neturi ir į merus niekada nekandidatuosiu, nes užsidirbti išmokau pats ir kitaip.
    Mielai moku mokesčius į biudžetą, todėl labai noriu, kad iš jo išlaikomi kultūros ir sporto darbuotojai tikrai užsidirbtų algą, o ne tik ją gautų mėnesiui pasibaigus, nepriklausomai nuo darbo rezultatų. Ne kiekvienas gali būti verslininku, niekas to ir nereikalauja. Kiekvienas dirbkime savo darbą pagal pasirinktą profesiją.
    Kas liečia projektus- pagal savo veiklą esu jų parašęs ne vieną, ir sekėsi tikrai gerai. Esu prisidėjęs ir ne prie vieno savivaldybės renginio :). Taip, kad moralizuoti manęs nereikia :).
    Aš tik noriu, kad iš biudžeto išlaikomi Kazlų Rūdos kultūra ir sportas būtų vadovaujami savo darbą mylinčių ir vertinančių žmonių. Kad tie žmonės, jei jau pasirinko tokią profesiją ir tokį gyvenimo kelią, atėję į darbą, dirbtų kaip sau, o ne valdiškai atsėdėtų darbo valandas.

  • Ten šalia dar ir IKI parduotuvė yra, prijunkim ir ją. Kodėl manot, kad jeigu režisierė ar vedėja negali stumdyti konteinerių ir nešioti suoliukų, o treneris privalo. Kiekvienoj įstaigoj yra žmonės kuriė dirba konkrečiai PAREIGYBEI priskirtus darbus.

 16. Ką aš sakiau, kad pašikniukai dejuoja 🙂 – štai Didžioji Kazlo pasekėja, gynėja Raižytė iš teatro išeina, nes teatro vadovė pasakė tai, apie ką visi neturėjo drąsos prabilti. Ir dar agituoja – tik Kazlas sako gali pakeisti kultūros centro būklę :)))) Raižyte, jeigu esi tokia įsigilinusi į Kazlo žodžius, tai negi nepameni, kaip jis debatų metu Antanave pareiškė, kad kultūros centro būklė PUIKI :)))

 17. Aš siūlyčiau Kazliu liesti bent metus padirbėti KC vadovu ir pažiūrėti kaip jam seksis organizuoti renginius ir gyvinti kultūrą KR.

 18. Skaitai komentarus ir kažkaip jau ne straipsnyje o pačiuose komentaruose visą esmę imi matyti. Kiek vis dėl to mūsų Kazlų Rūdoje išmintingų ir gabių žmonių gyvena, keista tik kodėl metai iš metų vis tokią netikusią valdžią renkame. Pasiklausius rinkiminių kalbų, o dar paskaičius komentarus, tiesiog ir pats protingesnis nejučiomis imi darytis. O kai tampi tuo protingesniu, pradedi pastebėti kai kurių iš pirmo žvilgsnio tobulų idėjų neišbaigtumą. Ir tik jausdamas pareigą prieš kazlūrūdiečius privalau išreikšti ir savo gerai pasvertą nuomonę dėl kai kurių politikų ir komentatorių keliamų, labai aktualių šiam rinkiminiam laikotarpiui (ir kultūros centrui) idėjų, būtent tokių kaip pvz.:
  1. Konservatorių lyderio pasiryžimas jungti komunalininką ir šilumos tiekėjus;
  2. Būsimo feisbukinio mero ir jo klikos inspiruojamą visų savivaldybės mokymo įstaigų sujungimą;
  3. Vieno čia komentuojančio(ios) įžvalgumu tiesiog „žudančią“ mintį jungti sporto ir kultūros centrus;
  4. Ir.. ir kai kurių kitų komentuojančių proto bokštų sugeneruotus nusipezėjimus.
  Todėl siūlau visas šias aukso vertės tik šiek tiek padrikas idėjas apjungti, ir vieną kartą viską padaryti taip kaip reikia. Tai yra sujungti visus žemiau išvardintus savivaldybės pūlinius į vieną mero, administracijos direktoriaus ir savivaldybės tarybos daugumos valdomą super įstaigą. Ir taip:
  Komunalininką griežtai jungti su šilumos tinklais. Prie jų prijungti visas savivaldybės mokymo įstaigas, ir suprantama sporto ir kultūros centrus. Ir.. jei manote, kad jau viskas, tai esate tokie pat kvaili ir paviršutiniški kaip tų idėjų autoriai. Nepaisant to kantriai tęsiu: Prie visų jau sujungtų, gyvybiškai būtina prijungti policijos komisariatą ir Kazlų Rūdos ligoninės VšĮ – priėmimo skyrių.
  Dabar neišmanėliams aiškinu kokią neišmatuojamą naudą duos ši mano idėja: (protingi supranta patys)
  Visi tie daugiau ar mažiau nustekenti objektai neturės komunalinių ir šilumos tiekimo problemų (sumažės ir eksploatacinės išlaidos, nes iš savęs juk neplėši), treneriai ir sportininkai kultūros centre pernešinės suolus, kas savaime bus naudinga treniruotė, moksleiviai iš viso turės neribotas galimybes tobulėti, jei nenorės mokytis galės vaidinti, dainuoti, ir t.t ir t.t ir dar kitaip toliau., dar galės komunalininkams ar šilumininkams įrankius padavinėti (profesinis rengimas), mokytojai tuo metu galės gėlynus puoselėti prie kultūros centro (grožis apramins aistras streikuoti), policininkai prižiūrės tvarką įstaigoje ir visada bus po ranka (tuo pačiu užkardys girtavimą sporto centre), ir viskas vyks profesionalioje medikų priežiūroje. O pagalvokite kokią neįkainuojamą naudą duos savivaldybės išrinktųjų įsiliejimas į tiesioginį valdymo procesą!
  Ką pasakysite? Aha! Tobulos minties, kaip ir aukso luito šieno glėbyje nepaslėpsi. Tiesa skubėdamas gal būsiu praleidęs ką dar reikėtų prijungti, nors prisipažinsiu neramu šiek tiek dėl tų jungimų, nes va viena buvusi ministrė neseniai kažką prie kažko vis jungė, jungė kol ją pačią atjungė. Bet tikiu mes ne tokie, ką mes sujungsim net Skvernelis neatjungs. Taigi, jei yra idėjų ką dar būtų galima sujungti būtinai parašykite komentaruose, kai ruošiu kitos kadencijos savo rinkiminę programą, būtinai atsižvelgsiu.
  Ir pabaigai dėl šio ažiotažą sukėlusio straipsnio. Labai jau įdomu ponia Virginija, patikslinkite kuriame ūkyje Kazlų Rūdos ar Džordžo Orvelo, tarp gyvulių triuškinančiu santykiu, procentais daugumą sudaro: a) Ožiai; b) Avys; ir c) Asilai (tame tarpe visiški).
  Nors galite nesivarginti. Mes ir patys išsiaiškinsime. Ne, Dž. Orvelo knygos neskaitysime, yra trumpesnių kelių į tiesą. Geriau pasiklausysime vietinio ūkio atstovų, besibrukančių prie lovio rinkiminių kalbų, o jei būsime priversti ką skaityti, tai tik visur, visada ir viską geriausiai žinančių – t. y. mūsų pačių, Rinkėjų komentarus. Ir kaip Mūsų neginčijamo tobulumo įrodymas, bus Mūsų sau išrinkta, Mūsų verta, Mūsų Ūkio Valdžia. Amen. (plojimų nereikia).

 19. Kaip Jūs taikliai ir teisingai pastebėjote,MAXIMA stovi ant kultūros centro pamatų(pastatytų dar tarybiniais metais).Kodėl ši vieta buvo atiduota MAXIMAI,ne tokia ir mistika,įvertinant ,kad ir viadukas per geležinkelį,kaip tyčia,tiesiai į tą patį objektą.Kaip sakoma, ,,kas galėtų paneigti,,…Bet kas po tokiu nuosprendžiu pasirašė,padarė neatitaisomą žalą miestelio ne tik šiai,bet ir ateities kartoms.Jeigu ne biblioteka,Kazlų Rūda visiška tamsos karalystė būtų.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.