Kadenciją baigiantis meras Kazlų Rūdai nelinki vienadienio mesijo

0
662

Besibaigiant 2018-iesiems „Kazlų Rūdos laikraštis“ pakalbino Kazlų Rūdos savivaldybės merą Vytautą Kanevičių. Apie paskutinę, kaip mero, kadenciją, šilumos, komunalininkų reikalus ir lūkesčius iš būsimosios Tarybos.

Su kokiomis mintimis palydite šiuos besibaigiančius metus ir savo, paskutinę, kaip mero, kadenciją?

Mintys, palydint 2018-uosius, yra labai prieštaringos. Praėjusiais metais buvo atlikta daug gerų darbų, nors vienas kitas „šaukštas deguto“ ir apkartino medų metų statinėje. Mero pareigose su nedidele pertrauka dirbu nuo 2009 metų pabaigos. Manau, laikas susiprasti ir pasakyti, – gana. Kartų kaita yra natūralus procesas, todėl savivaldybės vairą reikia perduoti jaunesniems. Noriu padėkoti ankstesnių bei dabartinės kadencijos Tarybų nariams už bendrą darbą, supratingumą, pareigą savivaldybės žmonėms. O jei mano patirtis ir žinios dar būtų reikalingos, jas galėčiau panaudoti ateinančią kadenciją dirbdamas Taryboje.

Ar buvo kuo pasidžiaugti 2018-aisiais?

Pasidžiaugti tikrai yra kuo. Pirmiausia buvo įgyvendinta sena svajonė – perimti į savivaldybės rankas šilumos ūkį. Kompleksiškai taip pat buvo sutvarkyta keletas gatvių, nutiesti šaligatviai, dviračių takas į naująsias kapines. Šiuo metu yra remontuojamas buvęs policijos pastatas, kuriame įsikurs kraštotyros muziejus bei amatų centras. Užbaigta sporto centro rekonstrukcija.

Kokiems projektams ir sumanymams pritrūko laiko?

Pritrūko galbūt ne laiko, bet finansavimo šaltinio. Kultūros centrui rekonstruoti parengtas techninis projektas, teikėme paraiškas į įvairias programas, tačiau finansavimas taip ir nebuvo skirtas. Analogiška situacija ir su plaukimo baseino statyba. Taigi šie du objektai lauks naujų vadovų dėmesio ir pastangų.

Bene svarbiausias šių metų įvykis – miesto šilumos tinklų susigrąžinimas į savo rankas. Pastarųjų savaičių vieši įvairių asmenų pasisakymai siunčia žinią, kad ne viskas klostosi taip, kaip buvo suplanuota. Kokia reali dabartinė padėtis šilumos ūkyje? Kodėl nepavyko šilumos kainos sumažinti šiemet?

Kaip jau minėjau, po didelių pastangų ir nervų karo, pavyko susigrąžinti miesto šilumos ūkį iš operatoriaus UAB „Litesko“. Deja, finansuojant naują ūkinę struktūrą, neturint reikiamos patirties, nepavyko išvengti tam tikrų nesklandumų. Gaila, kad atskiri politikai šilumos ūkį bandė panaudoti kaip platformą savo politiniam kapitalui susikrauti. Šiuo metu padėtis normalizuojasi. Suformuota kvalifikuota ir kompetentinga bendrovės valdyba, artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas direktoriaus pareigoms užimti. Šilumos kainą mažinti, manau, bus galima tvirčiau „atsistojus ant kojų“, nes vienadieniai populistiniai sprendimai privestų bendrovę prie bankroto.

Metų pabaigoje Kazlų Rūdą liūdnai išgarsino klampi savivaldybės įmonės „Kazlų Rūdos komunalininkas” automobilio pirkimo istorija, kuri, panašu, tęsis ir ateinančius metus. Žiniasklaidoje netrūko skirtingų vietos politikų įvairių nuomonių šia tema, griežtą nuomonę išsakė Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai. Ką Jūs žinote apie šį pirkimą ir kokia Jūsų pozicija šiuo klausimu?

Atvirai kalbant, apie šio automobilio pirkimo faktą sužinojau iš žiniasklaidos bei socialinių tinklų. Kazlų Rūdos komunalininko vadovai, prieš ruošiantis pirkti automobilį, turėjo informuoti bendrovės valdybą ir akcininką – savivaldybės vadovybę, deja, to nepadarė. Be to, ruošiant pirkimo dokumentus, buvo padaryta klaidų, apie kurias ir pasisakė Viešųjų pirkimų tarnyba. Beje, šiuo metu bendrovė jau yra nutraukusi pirkimo sutartį, o automobiliu sėkmingai važinėja Socialinės paramos centro socialiniai darbuotojai ir lanko senelius bei neįgaliuosius.

Šiais metais gyventojai pažėrė daug aštrių priekaištų didžiausiam savivaldybės investuotojui „Ikea Industry Lietuva“ dėl oro taršos problemų Kazlų Rūdoje. Savivaldybė stojo įmonės pusėn. Ar verslo interesai svarbesni nei gyventojų?

Kategoriškai nesutinku su Jūsų klausimo teiginiais. Savivaldybė visada atstovavo, atstovauja ir, manau, atstovaus savivaldybės gyventojams. O su UAB “Ikea Industry Lietuva” savivaldybę sieja normalūs dalykiniai santykiai. Juk nereikėtų pamiršti, kad susitarimo su šia įmone dėka buvo pastatyta naujoji miesto katilinė, įgyvendinti įvairūs socialiniai projektai. Šiuo metu beveik 300 tūkst. eurų įmonė investuoja į miesto infrastruktūrą. O oro taršos klausimai gvildenami specialiai Mero potvarkiu sudarytoje darbo grupėje, kurioje dalyvauja ir gyventojų atstovai. Nuolat atliekamų oro kokybės tyrimų metu jau eilė metų nenustatyta normų viršijimo, o tyrimų duomenis visada galima rasti savivaldybės tinklalapyje. O „aštrius priekaištus gyventojai pažėrė“ dviejų politikų, galimai siekiančių pergalės artėjančiuose merų rinkimuose, iniciatyva. Kažkodėl nei prieš metus, nei anksčiau priekaištų žerti nereikėjo, situacija „pablogėjo“ būtent prieš rinkimus.

Kiti metai – įvairių rinkimų metai. Ką jie gali atnešti Kazlų Rūdai ir Lietuvai?

Rinkimų laikotarpis visada būna ypatingas. Politikai neriasi iš kailio, žadėdami rinkėjams aukso kalnus ir pieno upes. Ateinančiais metais rinksime Lietuvos Respublikos Prezidentą (-ę), atstovus Europos parlamente. O, mano manymu, svarbiausi gyventojams bus savivaldos rinkimai. Todėl, turėdamas nemažą gyvenimišką patirtį, linkiu rinkėjams „nepasimauti“ ir netikėti „mesijų” pažadais, kurie žadės viską ir visiems. O patikėjus, kad nereikėtų po metų-kitų sakyti: „Kur aš jį mačiau? A, prisiminiau, juk tai – pažadukas”.

Kokiam būsimam merui norėtumėte patikėti vadovavimą savivaldybei nuo 2019-ųjų?

Patikėčiau vadovavimą sąžiningam, pilietiškam, gerbiamam ir propaguojančiam šeimos vertybes žmogui. Be abejonės, patirtis savivaldybėje būtų pliusas, bet niekas negimsta meru ar Tarybos nariu. Visko yra išmokstama. Ir, gink Dieve, nenorėčiau, kad meru taptų koks nors vienadienis „mesijas”, kurio pagrindinis tikslas būtų ne mylėti, o „išmylėti” savivaldybę.

Linkiu visiems savivaldybės gyventojams ramių Šv. Kalėdų ir didelės sėkmės Naujuosiuose Metuose. Linkiu, kad ateinantys „Geltonosios Žemės Kiaulės” metai mums atneštų kuo mažiau kiaulysčių.

KRL inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.