Kalėdinėse jėgos ištvermės trikovės varžybose, E.Vosyliaus taurei laimėti, triumfavo ugniagesys – Tomas Pečkys

0
606

Prieš pat didžiąsias žiemos šventes Ąžuolų Būdos treniruoklių salėje vyko Kalėdinės jėgos ištvermės trikovės varžybos, Evaldo Vosyliaus taurei laimėti, kvietusios tiek vaikinus, tiek merginas išmėginti save jėgos ištvermės minimaratone. Kaip ir praėjusiais metais, ši varžybų rėmėjo ir globėjo, jėgos sporto entuziasto Evaldo Vosyliaus iniciatyva, talkinant Kazlų Rūdos sporto centrui, sulaukė nemenko dalyvių dėmesio. Dėl trofėjų varžėsi per 20 sportininkų, kuriems jėgos sportas nėra svetimas ir yra vienas iš kasdienybės sudedamųjų dalių.

Šeštadienio vidurdienį nedidukėje treniruoklių salėje vyravo draugiška, komfortabili atmosfera, persmelkta sportiniu azartu ir varžybų dalyvių vienas kito palaikymu. Jėgos ištvermės trikovės programą jaunimo ir suaugusių vyrų grupėse sudarė prisitraukimai, štangos spaudimas su 75 proc. kūno svorio ir atsispaudimai nuo lygiagrečių. Kaip ir 2016-ųjų gilų rudenį vykusiose varžybose, nebuvo pamirštos ir moterys. Jos varžėsi štangos grifo spaudimo, atsilenkimų per 1 min ir atsispaudimų nuo pakylos rungtyse. Pagal šių varžybų reglamentą, kiekvieno pakartojimo vertė buvo vienas taškas ir trikovės nugalėtoju buvo skelbiamas asmuo, surinkęs rungtyse daugiausia taškų.

Merginų, moterų grupėje pirmą vietą iškovojo Kristina Ambrasaitė, kuri jau po pirmos rungties, štangos grifo spaudimo, atlikusi 109 pakartojimus oponentes lenkė daugiau nei du kartus. Bendroje įskaitoje Kristina surinko 174 taškus. Antroji vieta atiteko Gretai Lemežytei, kuri ženkliai pagerino praėjusių metų rezultatus. Trečią poziciją iškovojo taip pat gerokai papildžiusi taškų kraitį lyginant su praėjusiais metais Regina Barauskienė.

Jaunimo grupėje jau po pirmos rungties – prisitraukimų, į priekį išsiveržė Lukas Lemežis (21 pakartojimas). Tiesa, nuo varžovų jo persvara tuomet buvo minimali. Ant kulnų lipo 20 pakartojimų atlikęs Paulius Bulota. Atotrūkį Lukas padidino štangos spaudimo su 75 proc kūno svorio rungtyje. Atlikęs 42 pakartojimus jis prieš minėtą oponentą įgijo 9 taškų pranašumą. Geriausiai L.Lemežis pasirodė ir paskutinėje rungtyje. Surinkęs 93 taškus iš Gudelių kilęs sportininkas tapo jaunimo grupės nugalėtoju. Antrąją vietą iškovojo atkakliai iki paskutiniųjų kovojęs Paulius Bulota (78 taškai), trečioji pozicija atiteko pirmąkart šiose varžybose dalyvavusiam marijampoliečiui Tomui Macioniui (64 taškai).

Puikius rezultatus suaugusiųjų grupėje demonstravo ugniagesys Tomas Pečkys. Kazlųrūdietis, atlikęs 30 prisitraukimų, artimiausią varžovą po pirmos rungties lenkė 4 taškais. Tuo metu įkandin jo sekė 26 kartus prie skersinio prisitraukęs H.Lukoševičius. Po antros rungties Tomas Pečkys įgijo prieš artimiausią varžovą jau 10 taškų persvarą. 75 proc savo kūno svorio sudarančią štangą minėtas sportininkas spustelėjo 40 kartų. Visus taškus ant „i“ Tomas sudėjo paskutinėje, atsispaudimų nuo lygiagrečių rungtyje. Atsispaudęs nuo jų 49 kartus jis tapo ne tik savo grupės, bet ir absoliučiu šių varžybų nugalėtoju. T.Pečkys 12 taškų (iš viso jis surinko 119 taškų) pagerino Bartui Gelgotui priklausiusį praėjusių metų rekordą.

Suaugusių grupės kitos prizinės vietos paaiškėjo tik po atkaklių kovų paskutinėje rungtyje. Antroji vieta atiteko 103 taškus surinkusiam Egidijui Sultonui. Vos vienu tašku galutinėje įskaitoje nuo jo atsiliko pajėgus jėgos sporto atstovas iš Jankų – Raimedas Čebanauskas. Jis iškovojo trečiąją vietą.

Solidžius prizus varžybų nugalėtojams, prizininkams, linkėdamas visiems nesnausti ir kitais metais siekti dar aukštesnių rezultatų, įteikė Evaldas Vosylius, kuriam vis dar priklauso atsispaudimų nuo lygiagrečių rekordas, įregistruotas dar 2013 m. agentūroje „Factum“.

Nebuvo pamiršti ir vyriausias bei jauniausias šių varžybų dalyvis. Kad kultivuoti jėgos sportą niekada nevėlu, įrodė šių varžybų vyriausias dalyvis Arvydas Balevičius. Jauniausiojo dalyvio specialus prizas atiteko Tomui Lemežiui, kuris, reikia pažymėti, debiutavęs praėjusiais metais, šįmet padarė ženklią pažangą.

Šios varžybos parodė, kad vis dar gyvos jėgos sporto tradicijos ir skirtingai nei žiema, iš Kazlų Rūdos savivaldybės nesitraukia…

Sporto centro inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.