Tebūnie Lukiškių aikštė – santarvės aikštė, mūsų atgijusios didingos istorijos oazė

0
204
A. Lelešiaus Lukiškių aikštės memorialo projektas.

Algimantas Lelešius, kraštotyrininkas, Kazlų Rūdos garbės pilietis, pastatęs savo lėšomis paminklą Vasario 16 Akto signatarui Pranui Dovydaičiui Kazlų Rūdoje (2015) Algimantas Lelešius

“Iš praeities tavo sunūs te stiprybę semia”

 

S. Skverneliui

R. Karbauskiui

Kultūros ministerijai

M. Pakalniui

Seimo Pirmininkui V. Pranckiečiui,

Seimo nariams

Vyskupų konferencijai

 

Tebūnie Lukiškių aikštė – santarvės aikštė, mūsų atgijusios didingos istorijos oazė

Dabartinė situacija dėl Lukiškių aikštės sprendimų lieka neaiški ir prieštaringa. Ji skaldo, kiršina visuomenę. Tai blogiausia. Turėkime valios ieškoti jungiantį, telkiantį visuomenę sprendimą. Teįkvepia mus artėjantis Didysis jubiliejus ir gimęs Šv. Kūdikėlis.

Dabartinėje situacijoje ryški svarbiausių trijų projektų šalininkų konfrontacija. Vienintelė išeitis – ieškoti protingo kompromiso.

Jaunimas linkęs daugiau remti A. Labašausko partizanų bunkerio sienos memorialą. “Laisvės kario” šalininkai žūtbūtinai siekia pastatyti aikštėje “Laisvės kario” paminklą. Sūduviai aktyviai palaiko intelektualesnę, skatinančią apmąstyti mūsų legendinę istoriją, viziją.

Mes, sūduviai, siūlėme kompromisą “Laisvės kario” šalininkams. “Laisvės karys” galėtų būti integruotas į “Sūduvių vizijos” Žalgirio mūšio sektorių. Dėl tos integracijos, memorialo dydžio turėtų nuspresti “Laisvės kario” autorius A. Sakalauskas ir jo grupės architektai.  Laimėtų ir “Laisvės kario”, ir “Sūduvių vizijos” šalininkai. Deja, atsakymo negauta. Akivaizdu, jeigu aikštėje stovės tik “Laisvės karys”, aikštė atrodys tuštoka. Jeigu bus tik “Sūduvių vizijos” devyni baseinėliai, o nebus “Laisvės kario”, aikštė nebus tokia vizualiai įdomi. Vadovaujantis tolerancijos ir geranoriškumo nuostata, galima priimti į aikštę ir A. Labašausko “Partizanų bunkerio sieną”. Žinoma, galbūt ta siena turėtų būti protingai sumažinta, kad liktų užtektinai vietos “Sūduvių vizijai” su integruotu “Laisvės kariu”. Mes, sūduviai, pakartotinai siūlome šį patobulintą kompromisą, tinkantį visiems trijų projektų šalininkams. Aikštė tikrai būtų įdomi, turininga, vienytų visuomenę. O tai svarbiausia. Viskas priklauso nuo “Laisvės kario” ir A. Labašausko projektų šalininkų. Jie turėtų pajusti atsakomybę prieš visuomenę, nes jų nenoras eiti į kompromisą ir toliau kiršintų visuomenę, begaliniai vilkintų Lukiškių aikštės pertvarką ir toliau varytų visuomenę į neviltį.

Primenu, kad “Sūduvių vizija” labiau intelektualaus pobūdžio. Vyčio kryžius per visa aikštę tobulai įamžina visų žuvusių nuo Mindaugo laikų Lietuvos karių atminimą. Tokia ir yra projektinė užduotis.

Tai vienintelis atvejis, kai šalies istoriją atkurs valdens raiška. Todėl savo originalumu ji bus patraukli užsienio turistams, kurių kismet į Vilnių atvyksta milijonas. Aikštė, kaip jos kitas projektas, tinkama garsinti Lietuvos vardą, nes Lietuvos istorija čia bus lyg ant delno. Užsienio turistų grupės su gidu eis nuo vieno baseinėlio prie kito, gidas angliškai ar vokiškai pasakos apie Lietuvos istoriją. Užsieniečiui sumokėti už bilietą 10 Eur., kaip mums 1 Eur.. “Sūduvių vizija” yra šiuolaikiška, nes joje yra baseinėlis skirtas NATO, kas nepaprastai aktualu ir svarbu. Didelis dėmesys skirtas Bažnyčiai. Jokiame kitame projekte to nėra. Aikštei būdinga europietiška torelancija įvairioms tautoms, net ir kryžiuočiams, mes turime būti jiems tolerantiški, nes jeigu ne jų pralaimėjimas, neturėtume kuo šitiek amžių didžiuotis.

Susitarimas dėl Lukiškių aikštės – santarvės aikštės būtų didžiausia Kalėdinė dovana visuomenei.

Paviešinta socialinuose tinkluose


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.