R. Žigaičio menų mokyklą aplankė laukti svečiai

0
390
PENTAX Image

Spalio mėnesį Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos folkloro ansamblio „Sūduoniukai“ (vad. Elena Sakavičiūtė-Pečiulaitienė) nariai savo repeticijoje sulaukė netikėtų svečių. Juos aplankyti  atvyko viena pirmųjų ansamblio narių, konkursų laureatė ir folkloristė visa savo širdimi – Vera Venckūnaitė-Čepulienė.

Pradėjusi savo muzikinį kelią R. Žigaičio menų mokykloje, šiuo metu Verutė jį tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur studijuoja etnomuzikologiją. Vera Venckūnaitė-Čepulienė kartu su Agne Pilkauskaite 2011 m. respublikiniame vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurse „Tramtatulis“, kurio pirmasis ratas prasideda visos Lietuvos savivaldybėse tarp tūkstančių vaikų, tapo ne tik respublikinio rato laureatėmis, bet ir iš visų laureatų buvo išrinktos kaip geriausios iš geriausių. Kazlų Rūdos vardas po šio laimėjimo tapo žinomu visiems liaudies kūrybos mylėtojams.

Mokyklos direktorė Virginija Savickė-Makūnienė su malonumu prisimena svečius, atvykusius pagerbti mūsų mergaičių į menų mokyklą – tai etnomuzikologas smuikininkas Algirdas Klova, vėliau – Lietuvos nacionalinio kultūros centro folkloro poskyrio vadovė Jūratė Šemetaitė. Ši savo ruoštu filmavo ir mergaites ir vaikų folkloro ansamblio „Sūduoniukai“ (kurių narėmis mergaitės buvo) repeticijas, ėmė interviu iš mokyklos direktorės. Direktorė Virginija prisimena, kiek pastangų įdėjo ne tik dueto mokytoja Eglė Bernotienė, bet ir pačios mergaitės. Jos visą vasarą ateidavo į mokyklą groti ir dainuoti – dirbdavo kasdien iki pat vakaro.

Šiuo metu Vera rašo gretutinių pedagogikos studijų bakalauro darbą, kuriame reikalinga apklausti 1-8 klasių vaikų folkloro ansamblių dalyvius ir mokytojus. Įvykdžiusi apklausą Verutė su dabartiniais ansamblio dalyviais dalinosi savo patirtimi, prisiminimais, mokė įvairių šokių, ratelių ir žaidimų. Visi ansamblio dalyviai po repeticijos namo skubėjo džiaugsmo pilnomis “kišenėmis”, nes repeticija, Verutės dėka, buvo išties neeilinė.

Elena Sakavičiūtė-Pečiulaitienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.