Lietuvos kariuomenės diena Kazlų Rūdoje pažymėta tradiciniu krepšinio ir futbolo turnyru

0
385

Po vienerių metų pertraukos Kazlų Rūdoje vėl atgaivintas 3×3 krepšinio ir 5×5 futbolo turnyras, skirtas „Lietuvos kariuomenės dienai paminėti“. Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininko, majoro Kęstučio Čekavičiaus inicijuotas turnyras, talkinant Kazlų Rūdos sporto ir kultūros centrams, šįmet vėl sulaukė nemenko sportininkų dėmesio.

Ketvirtuosius metus rengiamame krepšinio ir futbolo varžybų maratone jėgas išmėgino 20 krepšinio ir 13 futbolo komandų, atvykusių kone iš visų Lietuvos regionų – Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Vilniaus, Kauno ir kitų šalies vietovių. Dėl turnyro trofėjų varžėsi įvairių mūsų šalies jėgos struktūrų, Lietuvos kariuomenės, Vidaus reikalų ministerijos komandos. Krepšinis ir futbolas nesvetimas buvo ir Aplinkos apsaugos ministerijos padalinių ekipoms. Jame dalyvauti galėjo ir Kazlų Rūdos įmonių, įstaigų, organizacijų komandos. Skaitlingiausio sporto renginio Kazlų Rūdoje varžybų dalyvius sveikino savivaldybės vadovai – meras Vytautas Kanevičius, administracijos direktorius Valdas Kazlas, šio turnyro iniciatorius ir organizatorius majoras Kęstutis Čekavičius.

Netrukus beveik 200 varžybų dalyvių pasidalinus į dvi stovyklas, krepšinio ir futbolo sektorius, prasidėjo bekompromisės kovos. Krepšinio dvikovos vyko sporto centro salėje, futbolo – K.Griniaus gimnazijos stadione.

Krepšinio aikštelėse po mikrodvikovų grupėse ir ketvirtfinalių atkrintamųjų akistatų, prie trijų taurių ir medalių komplektų slenksčio atsidūrė keturios komandos: KASP Dariaus ir Girėno apygardos II-sios rinktinės 1-oji, Kunigaikščio Vaidoto MPB, Vilniaus apskrities VPK ir Viešojo saugumo tarnybos ekipos. Pirmame pusfinalyje Kunigaikščio Vaidoto MPB krepšininkai po itin atkaklios kovos rezultatu 12:11 įveikė KASP Dariaus ir Girėno apygardos II-sios rinktinės 1-ąją komandą ir pateko į finalą. Antrasis kelialapis į finalą atiteko Viešojo saugumo tarnybos krepšininkams, kurių gretose rungtyniavo ir gerai krepšinio bendruomenei žinomas Rolandas Matulis. Ši ekipa rezultatu 13:7 pranoko Vilniaus apskrities VPK komandą. Mažajame finale, kovoje dėl trečios vietos vilniečiai buvo priversti pripažinti KASP Dariaus ir Girėno apygardos II-sios rinktinės 1-osios ekipos pranašumą – 12:14. Na, o triumfavo šiame turnyre Kunigaikščio Vaidoto MPB krepšininkai, kurie gana nerezultatyvioje akistatoje 8:4 palaužė Viešojo saugumo tarnybos ekipą. Šio turnyro nugalėtojų gretose rungtyniavęs vyr. eil. Šarūnas Reinartas buvo pripažintas rezultatyviausiu krepšininku.

Ne mažiau intriguojančios ir permainingos kovos vyko ir futbolo sektoriuje. Nors žvelgiant retrospektyviai, ankstesniais metais vykusiuose turnyruose nugalėtojų titulus buvo iškovoję Kazlų Rūdos K. Griniaus gimnazistai (2014 m.), Geležinio vilko MPB (2015 m.), tačiau šįkart nei vienai iš minėtų komandų nepavyko pasiekti ir pusfinalių. Juose šįmet ietis sukryžiavo Logistikos valdybos ir Šiaulių KASP 6-sios rinktinės komandos bei Vilniaus apskrities VPK ir Viešojo saugumo tarnybos ekipos. Pirmame pusfinalyje nugalėtojui išaiškinti prireikė baudinių serijos. Po nulinių lygiųjų, pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, juos užtikrintai mušė šiauliečiai, kurie šią seriją laimėję rezultatu 3:1 pateko į turnyro finalą. Iki pat finišo tiesiosios prasibrovė ir Viešojo saugumo tarnybos futbolininkai, kurie pusfinalyje sausu rezultatu 2:0 palaužė Vilniaus apskrities VPK. Sostinės futbolininkai atsigriebė mažajame finale. Kovoje dėl trečios vietos jie minimalia persvara 1:0 įveikė Logistikos valdybos komandą. Didžiajame finale KASP 6-sios rinktinės futbolininkai jokių vilčių nepaliko Viešojo saugumo tarnybos ekipai. Į varžovų vartus šiauliečiai pasiuntė tris tikslius smūgius, savo vartus išsaugodami „sausus“. Neatsitiktinai turnyro nugalėtojų komandos vartininkas Dalius Bučinskas buvo pripažintas geriausiu. Rezultatyviausiu futbolininku tapo 6 kartus pasižymėjęs Vilniaus apskrities VPK komandoje rungtyniavęs Ivan Gordevič.

Krepšinio ir futbolo turnyro komandas nugalėtojas, prizininkes, taip pat individualiai pasižymėjusius sportininkus minint Lietuvos kariuomenės dieną apdovanojo Kazlų Rūdos savivaldybės mero pavaduotojas Justinas Kazla ir Brigados generolo Kazio Veverskio poligono viršininkas majoras Kęstutis Čekavičius.

Tiek krepšinio, tiek futbolo turnyras „Lietuvos kariuomenės dienai paminėti“ šįmet įvardino vėl naujus čempionus. Ar apgins šios komandos iškovotus titulus sužinosime jau kitąmet, kuomet Lietuva minės neeilinį jubiliejų – valstybingumo šimtmetį!

Sporto centro inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.