- Reklama -
Pradžia Krašto naujienos Pakvietė miestelėnus išmėginti ir pamėgti badmintoną

Pakvietė miestelėnus išmėginti ir pamėgti badmintoną

- Reklama -

Prieš pusantrų metų Kauno šurmulį į Kazlų Rūdos ramybę iškeitęs Jaronimas Sazanskis nusprendė vietos gyventojus sudominti sportu, kurį pats mėgėjiškai propaguoja jau keliasdešimt metų. Aistringas badmintono gerbėjas, apsigyvenęs girių supamame mieste, neseniai kazlųrūdiečius pakvietė išbandyti vieną seniausių žinomų žaidimų, kuris ypač mėgiamas kaimyninėje Danijoje. Badmintonas šioje šalyje pagal populiarumą nusileidžia tik sporto karaliui futbolui. Badmintono paslaptis pažinti norintys ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstantys miestelėnai du kartus per savaitę renkasi Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centre, kuris svetingai atvėrė duris olimpinei sporto šakai.

„Kazlų Rūdos laikraštis“ pakalbino J. Sazanskį, kuris ketina ne tik įkurti Kazlų Rūdos badmintono klubą, bet ir yra pasiryžęs surengti mūsų mieste vieną iš šios sporto šakos Entuziastų lygos varžybų etapų.

Kaip jums kilo idėja Kazlų Rūdoje suburti badmintono entuziastus?

Pats labai mėgstu badmintono sportą. Jį mėgėjiškai žaidžiu jau daugelį metų. Tai labai dinamiškas, azartiškas ir gana nelengvas sportas (patenka į sunkiausių sportų trejetuką). Prieš pusantrų metų persikėlęs gyventi į Kazlų Rūdą, vis dar važinėjau sportuoti į Kauną. Kaune badmintono treniruotės ir varžybos vyksta sporto halėje – 12 aikštelių, Sabonio krepšinio centre badmintonui skiriamos dvi krepšinio salės, kuriose telpa 6 badmintono aikštelės. Taip pat badmintonas žaidžiamas ir kitose salėse. Jei krepšinį vienu metu aktyviai gali žaisti 10 žmonių, tai tame pačiame aikštės plote galima sutalpinti 4 badmintono aikšteles, tad jose labai aktyviai gali sportuoti jau 16 žmonių. Turbūt neatsitiktinai Danijoje badmintonas populiarumu nusileidžia tik futbolui.

Kaip pavyko Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojus susidominti šia sporto šaka?

Susitikęs su Kazlų Rūdos savivaldybės sporto centro direktoriumi Gintaru Arminu ir pasiteiravęs apie galimybę pradėti mieste kultivuoti badmintoną, buvau sutiktas labai palankiai. Paskelbus informaciją apie kuriamą badmintono klubą internete ir spaudoje, kilo nemažas susidomėjimas. Šiuo metu jau yra 15 žmonių, lankančių badmintono treniruotes. Šią sporto šaką pamėgęs mamos ir dukros duetas į treniruotes važinėja net iš Antanavo.

Kiek kartų per savaitę badmintonininkai Kazlų Rūdoje sportuoja?

Sporto centre paruošėme 4 badmintono aikšteles, kuriose galima žaisti tiek vieneto, tiek dvejeto susitikimus. Užsiėmimai vyksta du kartus per savaitę – pirmadieniais 19:00 val. ir trečiadieniais 19:30 val. Ketiname kurti badmintono klubą, o rimčiau pasitreniravus ir dalyvauti įvairiose varžybose, kurių šiuo metu tikrai labai gausu. Norėtume surengti badmintono varžybas ir Kazlų Rūdoje. Net turime planų čia jau šiais metais vieną iš respublikos Entuziastų lygos varžybų etapų organizuoti.

Kiek laiko pats žaidžiate badmintoną?

Badmintoną pradėjau žaisti būdamas virš dvidešimties metų ir su kai kuriomis pertraukomis žaidžiu lig šiol. Varžybose tenka pasivaržyti ir su dvigubai jaunesniais už save varžovais. Labai įsiminė vaikino, su kuriuo varžybose žaidžiau vienoje poroje, pasakojimas. Jo tėtis skundėsi, kad skauda tai vienur, tai kitur, o jisai jam pasakė:  „Daugiau pajudėtum, pasportuotum, tai skauduliai praeitų. Rytoj einu į varžybas, kur mano porininkas vyresnis už tave…“

Kuo badmintonas patrauklus ir naudingas sportuojančiam?

Badmintonas labai įvairiapusis sportas, kuriame reikia derinti veiksmus atliekamus pilna jėga su labai švelniais judesiais ir visa tai atlikti per keletą sekundžių. Pasidomėjus internete galima sužinoti daug nežinomų, daug kam net ir stulbinančių faktų apie badmintoną. Teigiama, kad profesionalaus sportininko smūgio metu skraiduko (volano) greitis siekia  gerokai virš 400 km/h.

Badmintonas labai demokratiškas sportas. Tai vienintelė olimpinė sporto šaka, kurioje vienoje komandoje vienu metu gali žaisti moteris ir vyras. Pas kaimynus Šakiuose rengiamas labai populiarus, visoje Lietuvoje puikiai žinomas šeimų badmintono turnyras, kur poroje gali žaisti artimi žmonės (vyras su žmona, tėvas su sūnumi ar dukra ir pan.). Visi turnyrai organizuojami pagal pajėgumo kategorijas.

Ar brangus badmintono inventorius?

Per pirmus užsiėmimus visu inventoriumi aprūpiname, tereikia turėti tik sportinę aprangą. Pagrindinis sportininko inventorius – raketė. Prekybos tinkluose parduodamos rimtam sportavimui netinka. Aprūpiname žymios firmos YONEX raketėmis, kurių kainos prasideda nuo 30 eurų.

 

- Reklama -
- Reklama -

Žinios

- Reklama -
- Reklama -