Dvaro žaidimai: meras ir vėl panoro tapti riteriu [NUOMONĖ]

2
508
Marius ŽITKUS, TS-LKD Kazlų Rūdos skyriaus pirmininkas

Aštriadantė liaudies išmintis, nerekomenduojanti bristi į tą pačią upę du kartus, kai kuriems vietos politikams, regis, nė motais.

Praėjusiais metais Liberalų ir centro sąjungos Kazlų Rūdos skyrius nusprendė savivaldybės merą Vytautą Kanevičių įšventinti į Auksinės krivūlės riterius. Šis įvertinimas – Lietuvos savivaldybių asociacijos įsteigtas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Deja, savivaldybės Tarybos piktieji kitatikiai iš opozicijos, o ir vasalai socialdemokratai tokiam liberalcentristų norui liko abejingi, tad riterio regalijos 2016 m. Kazlų Rūdos merui nebuvo suteiktos.

Šiemet V. Kanevičiaus nuopelnus savivaldybei įvertinti panoro vietos Valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrius. Savo buvusį pavadinimą bei politines pažiūras pakeitę exliberalcentristai nusprendė dar kartą patikrinti sąjungininkų ir priešininkų budrumą. Nukaldintos riterio regalijos V. Kanevičiui jau slapčia gabenamos klaidžiais Kazlų Rūdos girios takais, t.y. parengtas Tarybos sprendimo projektas 2017 m. merą ir vėl nominuoti į Auksinės krivūlės riterius.

Politikų meilė dirbtiniems titulams akla – rašto rengėjai nepasivargino sugalvoti naujų V. Kanevičiaus nuopelnų riterystei, tad 2017 m. rekomendacijos įvertinti mero veiklą beveik žodis žodin nukopijuotos nuo 2016 m. Tarybos sprendimo projekto. Kažin ko labiau pritrūko savivaldybės vadovo partiečiams – laiko ar fantazijos?

Kitos savaitės Tarybos posėdis, kuriame ketinama svarstyti šį projektą, regis, gali ir vėl pateikti staigmenų.

Vietoje epilogo

Neketinu vertinti ar V. Kanevičius vertas „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimo. Tačiau nuoširdžiai stebiuosi exliberalcentristų-valstiečių-žaliųjų, patyrusių politikų, aklu užsispyrimu, vedančiu į aklavietę. Keista, kuomet nesivarginama ieškoti pritarimo balsų Tarybos sprendimo projektui nei tarp partnerių, nei tarp opozicijos atstovų. Paradoksalu – partijos skyriaus rekomendacijoje tikinama, kad V. Kanevičius keletą metų sėkmingai koordinavo savivaldybės darbą dirbant vienoje koalicijoje ir su dešiniųjų, ir su kairiųjų politinių krypčių partijų partneriais. Tačiau realybė byloja, kad viskas buvo ir yra toli gražu ne taip, kaip bandoma įtikinti ar įtikėti patiems.

O kol politikai žaidžia dvaro intrigų žaidimėlius, svarbūs sprendimai priversti tyliai tūnoti kamputyje…


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

2 KOMENTARAI

  1. Paziurekit koki titula seniui Landsbergiui norima suteikti trecia karta…. O musu merui tik antra karta bandys kazkoki partizano vardas duoti. Argi gaila? Tegul gauna ir ji turi, juk nuo to niekas nepasikeis ir dirbti geriau tikrai neprades. Tuomet ji dar galima butu inauguruoti ir ta proga kaime surengi gera švente, be jokiu sudinu vietiniu kaimu kapelu ir ansambliu o bent su kokia viena geresnė grupe ar atlikeju.

  2. Na tikrai , bene gaila tų branzalietų .Svarbu yra noras juos gauti ir imti. Nebūkim skūpi . Kaip gražiai atrodys mūsų , ponas meras, jais pasipuošęs. Gražu. Blizgučiai juk grožio neskandina.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.