Pradėkime nuo savęs

0
458
Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos 6c kl. mokinės Rimantės Serbentaitės piešinys

Iš  mūsų kiemų traukiantis žiemai bei nutirpus sniegui, atsiveria ir kasmetinės problemos – šiukšlėmis (ypatingai nuorūkomis) bei šunų ekskrementais „pažymėtos“ gatvės ir vejos.

Galbūt ne visi tai pastebime (o gal nenorime?) bei susimąstome apie savo aplinką kurioje gyvename. Džiaugiamės gražiai sutvarkytais butais, individualiais kiemais. Bet, deja, pripažinkime sau, kad tikrai nedžiugina per balkoną išmesta nuorūka, nepakelta šiukšlė, neatsakingai paliktas augintinio „kupstelis“. Tokiu savo elgesiu- teršimu kai kurie asmenys negerbia kaimynų, kitų gyventojų, kitų gyvūnų augintojų bei ypatingai darbuotojų, kurie rūpinasi miesto švara ir visuomet atsakingai sutvarko aplinką. Tokio elgesio, deja, mokosi ir jaunoji karta.

Kaip asmeninį  pavyzdį pateiksiu prašymą vaikams surinkti šokoladų, saulėgrąžų, traškučių įpakavimus prie žaidimų aikštelių. Tiek kaip bendruomenės narė, tiek kaip policijos pareigūnė sulaukiau abejingo atsakymo:  „Čia ne mes išmėtėm, ne mes ir rinksim“. Ką gi,  kaip lietuvių liaudies patarlė sako, „Nepagautas-ne vagis“, bet situacija verčianti susimąstyti apie jaunosios kartos atsakomybės jausmą.

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariatas, vykdydamas projektą „Darni bendruomenė-saugi aplinka“(projektą finansuoja UAB „Ikea Industry Lietuva“) bei bendradarbiaudamas su Kazlų Rūdos pagrindine, R. Žigaičio menų mokyklomis organizavo  piešinių konkursą „Saugi aplinka“.

Šiuo metu yra  rengiamos informacinės skrajutės su mokinių piešiniais. Jas, kartu su siunčiamais mokesčiais, noriai sutiko platinti  UAB „Kazlų Rūdos komunalininkas“.

Gyventojams primename, kad nuo 2017 metų sausio 1d. įsigaliojo administracinio nusižengimo kodeksas (toliau ANK). Vadovaujantis minėtu kodeksu bei įstatyminiais aktais piliečiams, darantiems pažeidimus, bus taikoma atsakomybė numatyta pagal ANK 366 str. (Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas), ANK 346 str. (Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir kitų gyvūnų gerovės ir apsaugos, atskirų rūšių gyvūnų ženklinimo ir registravimo reikalavimus reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas.

Visiems yra žinoma, kad nepilnamečiams asmenims turėti tabako gaminių, rūkyti yra  draudžiama. Šis draudimas galioja ir pilnamečiams asmenims:

  1. Visose švietimo, socialinių paslaugų įstaigose, kuriose teikiamos socialinės priežiūros ir (ar) socialinės globos paslaugos vaikams, sveikatos priežiūros įstaigose ir šių įstaigų teritorijose;
  2. bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru.

Už nepilnamečių pažeidimus ir taisyklių nesilaikymą atsako jų tėvai ir globėjai.

Šiuo kreipimusi į bendruomenės narius nesiekiame bauginti, bet norime paskatinti gyventojus būti pilietiškais ir informuoti policijos pareigūnus bei kitas atsakingas institucijas apie daromus pažeidimus.

Darni bendruomenė-saugi aplinka. Sutikime  pavasarį oriai!

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kazlų Rūdos policijos komisariato vyresnioji tyrėja Akvilė Krunglevičienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.