Kaltinimai Prano Dovydaičio pagrindinei mokyklai dėl mokinių sąrašo klastojimo subliuško

0
271

Kazlų Rūdos savivaldybę pasiekė Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros raštas apie nutrauktą ikiteisminį tyrimą dėl neva klastotų mokinių sąrašų Prano Dovydaičio pagrindinėje mokykloje. Prokurorų nuomone, piktnaudžiavimo tarnybine mokyklos vadovo padėtimi požymių nerasta. 

Marijampolės apylinkės prokuratūra 2019 m. pradėjo tyrimą dėl neva galimo buvusios laikinosios Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos direktorės Aldonos Aputienės piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi švietimo įstaigoje, siekiant klastoti mokinių sąrašus ir tokiu būdu siekiant gauti didesnį finansavimą iš valstybės biudžeto. Prokurorai siekė nustatyti ar A. Aputienės veiksmuose nebuvo nusikalstamų veikų požymių. Tyrimas nutrauktas, įvertinus jog tarnybinių sprendimų esmėje nebuvo tyčios ir žalos.

Skundo teisėsaugai autorė – Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos mokytoja, šioje švietimo įstaigoje veikiančios pedagogų profesinės sąjungos „Sandrauga“ atstovė Diana Gurevičienė. Pasak savivaldybės mero Manto Varaškos, žiniasklaidoje aidėjęs skandalas, padarė betikslę žalą mokyklos ir savivaldybės švietimo veidui. „Dabar visiškai aišku, jog šios įstaigos profesinės sąjungos atstovai peržengė savo interesų ribas (mokykloje besimokančių vaikų skaičius ir jų perkėlimo priežastys tiesiogiai niekaip neveikia darbuotojų ir darbdavio santykio). Tiesiai į prokuratūrą jau pirmąją mokslo metų dieną nukeliauta siekiant skandalo. Pasielgta akivaizdžiai piktavališkai,  net nepabandžius nepagrįstų įtarimų spręsti bendruomenės viduje. Kai kam belieka graužtis, jog viskas subliuško“, – sako M. Varaška.

Įžiebtas skandalas į nemalonių akistatų su teisėsauga sūkurį įtraukė ir keliolika niekuo dėtų moksleivių tėvų. Jiems teko minti prokuratūros slenksčius, aiškintis kaip liudytojams dėl pasirinkimų leisti vaikus į vieną ar kitą mokyklą. Tokių patirčių kaina – tėvų abejonė  ar ši mokykla yra tinkama jų vaikų ateičiai.

M. Varaškos teigimu, savivaldybė su  teisininkais tarsis dėl galimų veiksmų prieš padarytą žalą savivaldybei, įstaigos vadovui ir Prano Dovydaičio mokyklos bendruomenei.

Kazlų Rūdos sav. inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353