Primiršti Lietuvos kultūros paveldo objektai – bokštų varpai ir laikrodžiai

0
65

Vasario 7 d. Kazlų Rūdos Trečiojo amžiaus universitete svečiavosi istorikas, etnologijos profesorius Libertas Klimka.

Renginyje  iš ciklo „Mokslas visuomenei“ dalyvavo svečiai: edukologijos profesorė Vilija Grincevičienė, smuikininkė dr. Nora Šlekienė. Gausiai susirinkusiai publikai profesorius pristatė savo naujausią knygą „Užkopus į varpų bokštą“ ir vedė paskaitą apie primirštus Lietuvos kultūros paveldo objektus: bokštų varpus ir laikrodžius.

Libertas Klimka pristatytame paveldosauginio pobūdžio leidinyje aprašo vertingiausius istorinius bažnyčių bokštų varpus ir bokštų laikrodžius. Aprašomas tradicinis varpų naudojimas bažnytinėje liturgijoje, varpų liejybos bei laikrodininkystės istorija Europoje ir Lietuvoje.

Paskaitos metu buvome supažindinti ir su garsiausiais varpų liejimo meistrais ir liejyklomis, legendiniais ir tikrais varpų nutikimais karų bei okupacijų metais. Varpai, sukaupę savyje technologijos, dailės istorinės atminties, yra labai vertingi kultūros paveldo objektai.  Gaila tik, kad įkelti į bokštų aukštybes, jie tampa girdimi, bet dažniausia nebematomi.

Kazlų Rūdos TAU informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353