Projekto „Bendradarbiavimas per sieną, didinant priešgaisrinį saugumą“ ugniagesių savanorių mokymai

0
60

Rugsėjo 28-29 dienomis Kazlų Rūdoje vyko projekto „Bendradarbiavimas per sieną, didinant priešgaisrinį saugumą“ tarptautiniai ugniagesių gelbėtojų mokymai. Juose dalyvavo Lenkijos Šipliškių valsčiaus ugniagesiai gelbėtojai ir savanoriai ugniagesiai bei Lietuvos ugniagesių rinktinė iš Bagotosios.

Sveikinimo žodį dalyviams tarusi Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorė Reda Kneizevičienė pažymėjo ilgalaikės draugystės svarbą tarp Kazlų Rūdos savivaldybės ir Šipliškių valsčiaus.

Mokymuose dalyvavęs Šipliškių valsčiaus viršaitis Mariusz Grygieńć taip pat pasidžiaugė daugiau kaip 20 metų vykstančiu bendradarbiavimu tarp jo vadovaujamo valsčiaus ir Kazlų Rūdos savivaldybės, kuris vyksta tiek kultūriniuose projektuose, tiek, kaip šiuo atveju, ugniagesių gelbėtojų kompetencijų stiprinimo srityse.

Sėkmės semiantis gelbėjimo žinių palinkėjo ir Višakio Rūdos klebonas Vidmantas Striokas, kuris taip pat yra ugniagesių gelbėtojų rinktinės savanoris. Jis palinkėjo produktyvaus darbo, kad savanorių susibūrimas po bendra vėliava „gelbėti ir padėti vargo nuskriaustiesiems“ būtų dar tvirtesnis.

Šie mokymai yra projekto „Bendradarbiavimas per sieną, didinant priešgaisrinį saugumą“ dalis. Projekto veiklose yra numatyti ne tik ugniagesių mokymai ir apsikeitimai gerąja gelbėtojų patirtimi, tačiau ir vieši demonstraciniai renginiai, kurie vyks Kazlų Rūdoje ir Šipliškėse,  gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilio įsigijimas.

Šio projekto tikslas – gyventojų bei turto saugumo gerinimas stiprinant pasienio bendradarbiavimą kovoje su bendromis grėsmėmis ir krizinėmis situacijomis bei viešųjų paslaugų prieinamumo didinimas Programos Interreg Lenkija – Lietuva teritorijoje.

Projektas remiasi žiniomis, gebėjimais ir ilgamete Lenkijos partnerių patirtimi, kurie neabejotinai turės teigiamos įtakos plėtojant Lietuvos savanorių ugniagesių rinktinių sistemą.

Projekto pradžia 2019-03-01, pabaiga 2020-02-29. Bendras projekto biudžetas 452.693,03 eurų, ES dalis 384.789,06 eurai.

Savivaldybės inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353