Pažintis su duonos keliu

0
156

Rugpjūčio 2 dieną vaikų dienos centras „Šypsniukas“ lankėsi bendruomenėje „Virbalio vartai“ Senųjų amatų centre vykdomoje edukacinėje programoje „Duonos kelias“.

Programos metu vaikams buvo papasakojama apie duonos kelią nuo žemės dirbimo iki duonutės patekimo ant mūsų stalo. Vaikai turėjo atspėti, kuriam javų pėdui priklauso grūdai supilti maišeliuose, susipažino su senoviniais įrankiais ir rakandais. Išgirdo daug patarlių, įminė daug mįslių, sužinojo prietarų, susijusių su duona. Patys vaikai rankinėmis girnomis malė grūdus duonai, dalyvavo duonos kepimo procese, pamatė, kaip iškūrenama duonkepė krosnis, susiformavo ruginės duonos kepalėlį ir iškeptą dar šiltą parsivežė į namus. Pasivaišino rugine ir kvietine duona, mieliniu pyragu, gaspadinių spaudžiamu sūriu ir mušamu sviestu bei tikrais suvalkietiškais lašiniais ir dešra. Vaikai taip pat turėjo galimybe paragauti bulvinio patiekalo – kugelio. Skanavo ypatingą žolelių arbatą, pakramtė medaus pilno korio.

Kol kepė duona, susipažino su grindinių takų audimu, žvakių liejimu, virvių vijimu, turėjo galimybę paminkyti molį, pasukti galvą prie Mykolo galvosūkių.

Išvykos pabaigoje aplankėme garsųjį Paežerių dvarą. Apžiūrėjome muziejines ekspozicijas, užlipome į Belvederio bokštą, kurio aukštis siekia net 17 metrų aukščio. Vaikai į namus grįžo pilni naujų žinių ir įspūdžių. Jie sužinojo, koks yra sunkus ir ilgas duonos kelias ant mūsų stalo ir ėmė ją labiau vertinti ir branginti…

Socialinė darbuotoja Kristina Giedraitienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353