Savivaldybės atstovai lankėsi Tauragės krašte

0
209
Savivaldybės atstovai aplankė Tauragės rajono savivaldybės Mažonų seniūniją, kuriai vadovauja vienu geriausiu šalies seniūnu vadinamas J. Samoška (nuotraukoje-trečias iš dešinės)./ Savivaldybės foto

Liepos 16 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės atstovų delegacija lankėsi Tauragėje. Išvykos tikslas – susipažinti su Tauragės rajono savivaldos modeliu. 

Šioje savivaldybėje seniūnijos daugelį metų yra savarankiškos, turi atskirus biudžetus ir savo sėkminga veikla pateisina vietos bendruomenės lūkesčius. Vienai iš Tauragės rajono savivaldybės seniūnijų vadovauja Kazlų Rūdos atstovus į susitikimą pakvietęs Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentas, Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška. 

J. Samoška drauge su vietos bendruomenėmis nuveikė daug puikių darbų. Mažonų seniūnas tikina, kad Tauragės savivaldybė yra puikus pavyzdys to, kaip seniūnijoms suteikus finansinį savarankiškumą, mažesniems miesteliams pavyksta prisidėti prie sėkmingos visos savivaldybės raidos. Mažonų seniūnijoje, kuriai vadovauja J. Samoška, dirba virš 30 darbuotojų, aptarnaujančių beveik 3500 gyventojų. Seniūnija daugelį aplinkos tvarkymo darbų atlieka pati. Pasak seniūno, taip daug pigiau ir kokybiškiau. Seniūnija turi savo greiderį, tad vietinius kelius tvarko pagal poreikį. 

Susitikimuose su Tauragės rajono savivaldybės vadovais Meru Dovydu Kaminsku ir administracijos direktoriumi Modestu Petraičiu dalyvavo savivaldybės Mero pavaduotojas Marius Žitkus, administracijos direktorė Reda Kneizevičienė, Antanavo seniūnas Artūras Urbonas, Jankų seniūnas Jevgenij Kušnarenko ir Plutiškių seniūnas Donatas Akranglis. 

Pasak M. Žitkaus, „sėkmingai Tauragės rajono savivaldybėje veikiantis savarankiškų seniūnijų modelis tik patvirtina įsitikinimą, kad Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijas būtina stiprinti. Tai ir bus siekiama daryti įvertinus gerąją kitų savivaldybių patirtį bei pasitelkiant aktyvias Kazlų Rūdos krašto bendruomenes“. 

„Nenuostabu, kad Tauragės rajono savivaldos modelis yra realios savivaldos pavyzdys, tad daugelis savivaldybių čia atvyksta įgyti patirties. Tuo įsitikinome ir mes, ir tą pačią dieną čia besilankę Ukmergės rajono savivaldybės atstovai“, – po susitikimo sakė R. Kneizevičienė.

Savivaldybės inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353