Plutiškių gimnazistai viešėjo Lenkijoje

0
188

Birželio 17-19 dienomis Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazijos 5-11 klasių mokiniai nepamokinės veiklos dienas leido ne karštuose kabinetuose, o literatūrinėje-istorinėje-sportinėje išvykoje į Lenkiją, kurią organizavo šios mokyklos mokytojos Edita Jūrienė, Asta Navickienė, Alma Urbštienė, Regina Akelaitienė.

Pirmą kelionės dieną mokiniai važiavo  į Zakopanę, kopė į  Gubaluvką kalną, iš kur atsiveria nuostabi Tatrų bei kaimyninių kalnų masyvų – Gorcų, Pieninų ir Beskidų – panorama. Pasivaikščiojo po senąsias „Na Peksowym brzyzku“ kapines, aplankė lietuvių rašytojo Jono Biliūno kapavietę (sulaukęs 28 –erių poetas mirė ant žmonos rankų ir buvo palaidotas Zakopanės kapinėse, o 1953 m. palaikai perkelti į Lietuvą ir palaidoti Liudiškių piliakalnyje netoli Anykščių). Apžiūrėjo seniausią medinę bažnyčią, statytą 1874 m.

Antrą dieną pramogavo bene didžiausiame Rytų Europos atrakcionų parke ,,Energylandia“, trečią dieną lankėsi Aušvico-Birkenau nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovykloje, tylos minute pagerbė čia nukankintus ir mirusius kalinius. Iš gido pasakojimų mokiniai sužinojo, jog Aušvico–Birkenau koncentracijos stovykla buvo viena didžiausių nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo stovyklų, įkurta nacistų okupuotoje Lenkijoje. Čia žuvo mažiausiai 960 000 žydų, 75 000 lenkų ir apie 19 000 romų tautybės žmonių. Didžioji aukų dalis buvo nunuodyti Zyklon B dujomis Aušvico dujų kamerose, kiti mirė nuo nuolatinio badavimo, priverstinių darbų, negydytų ligų, atskirų egzekucijų ir vykdytų „medicininių“ eksperimentų. Gimnazistai teigė, kad tas siaubas, kurį patyrė čia kalėję ir kankinami žmonės, juntamas iki šiol, sunku suvokti žmonių nežmogiškumo ribas…

Taigi mokiniai teigė, kad tokios nepamokinės dienos suteikia ne tik malonių ir nepakartojamų  įspūdžių, bet ir leidžia pažinti istoriją, suteikia žinių, ugdo pilietiškumą.

Plutiškių gimnazijos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353