Turkijoje atgijo knygų personažai

0
167

Šiais mokslo metais Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje pradėtas vykdyti Erasmus+ projektas „Skaityk daugiau – matyk plačiau“ (Read more – be more) įtraukė mokyklos bendruomenę į nuotaikingą ir iššūkių kupiną veiklų sūkurį. Projekte dalyvauja ir kitų šalių moksleiviai bei mokytojai (projekto partnerės – Rumunija, Lenkija, Turkija).

Šį balandį projekto mokyklų mokytojų ir mokinių grupelės susitiko Aidino mieste Turkijoje. Visą savaitę skaitymo ir bendradarbiavimo patirtimis keturių šalių mokytojai ir mokiniai dalijosi Aidine esančioje Ahmet Serife Sanli Ortaokulu mokykloje. Mokiniai ir mokytojai išbandė tapymo ant vandens (ebru) meno subtilybes, stebėjo kiekvienos šalies literatūrinių personažų pristatymus, vyko diskusija apie elektroninių knygų privalumus ir trūkumus, pristatytos ir išbandytos su knygų katalogavimu bei iliustravimu susijusios aplikacijos išmaniuosiuose įrenginiuose. Daugiausiai emocijų ir jaudulio sukėlė personažų pristatymai, nes šiai veiklai reikėjo pasiruošti dar namuose, rasti kostiumus, parengti pristatomąją kalbą, skaidres. Mūsų mokyklos mokiniai įkūnijo Eglę-žalčių karalienę ir Pinčiuką bei visiems žinomus Hermioną ir burtininką Gendalfą iš „Hario Poterio“ knygos. Pristatymai priminė mažus vaidinimus, sužavėjo mokinių išmone ir improvizaciniais gabumais.

Kasdienes projektines veiklas Ahmet Serife Sanli Ortaokulu mokykloje praturtino įdomi kultūrinė veikla: aplankėme Aidino istorijos muziejų, biblioteką, mokytojai buvo priimti Aidino miesto švietimo skyriaus vadovo kabinete, nuvykome į restauruojamą antikinį miestą Efesą.

Iš tiesų, turkų noras kuo plačiau ir įdomiau pristatyti savo kraštą paliko neišdildomą įspūdį. Mokiniai sutiko jau anksčiau pažintus draugus ir užmezgė daug naujų pažinčių, pasidalino knygų skaitymo patirtimi,  kasdien lavino anglų kalbos gebėjimus ir ši draugystė toliau tęsiasi socialiniuose tinkluose bei laiškuose.


Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos informacija


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353