Kazlų Rūda tikrai tinka VMU centrinei būstinei

0
401

Šiuo metu dar skaičiuojama ir diskutuojama dėl VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) centrinės būstinės perkėlimo į Kazlų Rūdą, nors politinis sprendimas jau priimtas. Vis dėlto yra ir šio varianto priešininkų, ypač kurie labai patogiai jaučiasi Vilniuje ir pasisako už įmonės administraciją sostinėje. Oficialų galutinį sprendimą Vyriausybė, kaip manoma, priims gegužės pabaigoje. 

Trumpai sugrįžkime į pradžią, kai 2018-aisiais buvo įvykdyta miškų urėdijų reforma ir 42 miškų urėdijos sujungtos į vieną įmonę – tuomet iškilo ir jos administracijos būstinės problema. Iš pradžių buvo siūlomas Panevėžio rajonas, Katinų kaimas, kuriame uždarytos Katinų mokyklos pastatas esą galėtų tikti VMU centrinei būstinei įsikurti.

2018 m. pabaigoje atšaukus aplinkos ministrą Kęstutį Navicką,  sprendimas dėl VMU centrinės būstinės taip ir nebuvo priimtas ir tik Kęstučiui Mažeikai tapus naujuoju aplinkos ministru, šis klausimas vėl imtas gvildenti. Šįkart iš trijų variantų centrinei būstinei tinkama vietove pasiūlyta Kazlų Rūda, tiksliau joje esančios buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpos.

Kadangi vienas iš pasirinkimo kriterijų buvo pačių patalpų būklė, reikalingų sąnaudų kiekis  būstinei įsikurti, šį kartą norime palyginti pačias patalpas – Katinų kaime esantį buvusios mokyklos pastatą  ir Kazlų Rūdoje esančias buvusios Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos patalpas. Vaizdai iškalbingi: Kazlų Rūdoje patalpos,  kuriose dabar įsikūręs VMU  Kazlų Rūdos regioninis padalinys, geros būklės, pastatas suremontuotas, aplinka sutvarkyta, čia veikia ir Visuomeninis miško muziejus. Katinų kaime buvusios mokyklos pastatas apleistas, reikalaujantis nemenkų investicijų, kad čia galėtų įsikurti VMU centrinė būstinė. Tikime, kad  Vyriausybės sprendimas bus palankus vienam iš miškingiausių, geras miškininkystės tradicijas ir jos sektorių pavyzdingai puoselėjančiam regionui – Kazlų Rūdai.

Nuotraukose Kazlų Rūdoje ir Katinų kaime esantys pastatai

Kazlų Rūdos laikraščio inf.

Katinų kaime, Panevėžio rajone esančios buvusios mokyklos pastatai, www.miskininkas.eu foto


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353