Kamerinė muzika-tai gyvenimo mokytoja

0
215

Muzikos mokyklos ugdymo tikslas tikrai nėra „virtuozų ar laureatų gamyba“. Galbūt, tapę garsiais fizikais ar tiesiog gerais matematikais, mūsų mokiniai namuose su draugais nepabijos prisėsti prie muzikos instrumento.

Būtent apie tai buvo kalbama jau trečią kartą Rimvydo Žigaičio menų mokyklos fortepijono mokytojų ir Marijampolės Meilės  Lukšienės švietimo centro organizuojamame seminare  – praktikume. „Kamerinio muzikavimo aktualijos šiuolaikinėje muzikos mokykloje, interpretavimo galimybės ,naujų formų paieška“- tokia tema buvo gvildenama šiame renginyje. Siekdamas skatinti mokinių mokymosi motyvaciją, ieškodamas naujų skambesių pedagogas ieško ir naujų saviraiškos galimybių.

Įvairių sudėčių kameriniai ansambliai padeda muzikantams ugdyti kūrybiškumą, artistiškumą, estetinius gebėjimus, muzikinį skonį. Šio seminaro dalyviai turėjo galimybės paklausyti įvairių sudėčių kamerinių ansamblių, dalyvauti meistriškumo pamokose, diskusijose, pasiklausyti pedagogų paruoštų pranešimų.

Darbotvarkė prasidėjo koncertu, kuriame koncertavo ansambliai iš Kauno I muzikos mokyklos, Veiverių A.Kučingio meno mokyklos ir Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos. Šiuos ansamblius paruošė mokytojai Rūta Bimbaitė, Renata Morkūnienė, Agnė Sipavičienė, Valda ir Gintautas Puskunigiai, Daiva Bidvienė, Irena Dulinskaitė, Laima Rotomskienė.

Koncertas, kuris truko beveik valandą laiko, nepaliko klausytojų abejingais. Tiesiog kiekvienas ansamblis žavėjo savo profesionalumu, skambėjimu, puikiu pasiruošimu. Išklausę pedagogų paruoštų pranešimų apie ansamblinį muzikavimą, akomponavimo ypatumus, psichologinę mokinių būsena pamokos metu mokytojai dar ilgai diskutavo apie mokinių meninę saviraišką, kūrybinę iniciatyvą ir atlikimo džiaugsmą.

Tobulindami dalykines kompetencijas, dalindamiesi profesine patirtimi mes tobulėjame patys, o tobulėdami patys   visą tai  perteikiame  savo mokiniams. Kaip sakė kompozitorius G.F.Hendelis „Nenorėčiau jų (publikos) tik linksminti. Norėčiau juos padaryti geresniais.“  Viliuosi, kad tai ir vyksta muzikos pamokose, o kamerinė muzika, ansamblinis grojimas  tai padeda įgyvendinti .

Grojimas ansambliuose ugdo gebėjimus ,reikalingus ne tik muzikuojant, bet ir kasdieniniame gyvenime – atsakomybę, mokėjimą naudoti savo laiką, objektyvumą, savidiscipliną, mokėjimą eiti i kompromisus ir svarbiausia mokėjimą bendrauti ir dirbti kartu.

Tiesiog smagu groti ansamblyje ir kartu  leisti laiką su draugais!

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos mokytoja metodininkė Laima Rotomskienė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353