Rinkėjai balsavo už pokyčius Kazlų Rūdos savivaldybėje

19
1973

Sekmadienį pasibaigė savivaldybių tarybų narių rinkimai. Į Kazlų Rūdos savivaldybės tarybą išrinkti 20 narių, dar vienas narys paaiškės antrojo merų rinkimų turo, kurioje varžysis rinkimų komiteto „Jaunoji Sūduva“ atstovas Mantas Varaška ir LSDP narys Justinas Kazla.

2019 m. Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos rinkimuose turėjo teisę balsuoti 9899 rinkėjai. Tiesioginiuose merų kitų tarybos narių rinkimuose dalyvavo 5264 rinkėjai (53,18%). Šiais metais prie balsadėžių atėjo 5,09 proc. daugiau rinkėjų nei 2015 m. Aktyviausi buvo didžiųjų miesto rinkimų apylinkių gyventojai – Kazlų Rūdos rinkimų apygardoje balsavo 64,94 proc., Mindaugo – 63,50 proc. rinkėjų. Kaimiškose apygardose gausiausia rinkėjų atvyko balsuoti Plutiškėse (59,76 proc.) ir Jūrės kaime 58,09 (proc.).

Antrajame mero rinkimų ture susirungs rinkimų komiteto „Jaunoji Sūduva“ lyderis M. Varaška, už kurį balsavo 1529 rinkėjai ir dabartinis mero pavaduotojas, socialdemokratas J. Kazla, surinkęs 1096 balsus.

Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos laukia ženklūs pokyčiai – joje darbuosis 9, o gal ir 10 naujų Tarybos narių. Rinkimuose netrūko staigmenų – rinkėjų pasitikėjimą prarado kadenciją baigiantis meras Vytautas Kanevičius, kuris į tarybą patekti galės tik tuo atveju, jei jo naudai mandato atsisakys kažkuris iš LVŽS atstovų.

Savivaldybės mero rinkimų rezultatai

Į savivaldybės tarybą išrinkti nariai:

Rinkimų komitetas „Jaunoji Sūduva“ atstovai: Liudas Mikalauskas, M. Varaška, Sigita Mikalauskienė, Tadas Šalkauskas, Jurgita Šnirpūnaitė, Sandra Stankevičienė.

Lietuvos socialdemokratų partijos atstovai: J. Kazla, Valdas Kazlauskas, Erika Motiejauskienė, Juozas Rinkevičius.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovai: Domantas Ozerenskis, Marius Žitkus, Meirita Tamašauskienė, Remigijus Navickas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai: Valdas Kazlas, Vilija Kazlienė, Jolita Merkevičiūtė.

Lietuvos liberalų sąjūdžio nariai: Aidas Vaišnora, Reda Kneizevičienė, Evaldas Silickas.

Savivaldybės tarybos narių rinkimų rezultatai

Rinkimai Lietuvoje

2019 m. savivaldybių tarybų rinkimuose turėjo teisę balsuoti 2 461 056 rinkėjai. Tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvavo 1 178 761 rinkėjai (47,90%), o kitų tarybos narių rinkimuose – 1 178 859 (47,90%). 

Aktyviausiai savo aktyviąją rinkimų teise pasinaudojo rinkėjos moterys: 57,1 proc. balsavusiųjų buvo moterys, o 42,9 proc. visų balsavusių rinkėjų sudarė vyrai.

Rinkėjai vietos savivaldos rinkimuose buvo šiek tiek aktyvesni nei 2015 ir 2011 metų savivaldybių tarybų rinkimuose: 2015 m. rinkėjų aktyvumas buvo 47,17 proc. (rinkimuose dalyvavo 1 203 561 rinkėjas), o 2011 m. – 44,08 proc. (rinkimuose dalyvavo 1 162 599 rinkėjai).

Iš anksto balsavo 6,25 proc. (153 614) į rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Iš jų, iš anksto savivaldybėse balsavo 68 098 rinkėjai, specialiuose punktuose – 12 088, o namuose – 73 428. 2015 metais iš anksto balsavusių rinkėjų aktyvumas siekė 5,97 proc. (balsavo 152 021 rinkėjas), iš kurių 56 392 balsavo iš anksto savivaldybėse, 12 305 – specialiuose punktuose, 83 324 – namuose. 2011 m. savivaldybių tarybų rinkimų išankstinio balsavimo metu rinkėjų aktyvumas siekė 5,02 proc. (132 168 rinkėjų), iš kurių 35 053 rinkėjai balsavo iš anksto savivaldybėse, 12 459 – specialiuose punktuose, o 84 656 – namuose.

VĮ ,,Registrų centras“ duomenimis, 2019 m. savivaldybių tarybų rinkimuose negalėjo balsuoti 4 279 asmenys, kurie pripažinti neveiksniais rinkimų teises ribojančiose srityse.

2019 metais pirmą kartą visuotiniuose rinkimuose buvo taikomas 2015 m. rudenį priimtas Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pakeitimas, nustatantis naują nuolatinio savivaldybės gyventojo sąvoką. Pagal šią nuostatą, nuolatiniais savivaldybių gyventojais laikomi asmenys, kurie likus ne mažiau kaip 90 dienų iki rinkimų dienos (t. y. iki 2018 m. gruodžio 3 d.) savo gyvenamąją vietą deklaravo konkrečios savivaldybės teritorijoje. Atitinkamai rinkėjai, turėjo teisę balsuoti tik toje savivaldybėje, kurioje jie buvo deklaravę gyvenamąją vietą iki 2018 m. gruodžio 3 d.

Rinkimų dieną rinkėjai galėjo pasinaudoti teise balsuoti bet kurioje savo deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės rinkimų apylinkėje. Šia teise rinkimuose pasinaudojo 19 454 rinkėjai.

Dėl vykstančių demografinių pokyčių šalyje yra stebimos ne tik rinkėjų skaičiaus mažėjimo tendencijos, bet ir renkamų savivaldybės tarybos narių. Vakar Lietuvos Respublikos gyventojai rinko 1 502 savivaldybių tarybų narius, kai tuo tarpu 2015 m. – 1 524 savivaldybių tarybų narius, o 2011 m. – 1 526 narius.

Šiuose rinkimuose buvo iškelti 465 kandidatų sąrašai, iš kurių partijos iškėlė 415 kandidatų sąrašų, partijų koalicijos – 14, o visuomeniniai rinkimų komitetai – 87. Tuo tarpu 2015 m. dėl mandatų varžėsi šiek tiek daugiau kandidatų: buvo iškelti 478 kandidatų sąrašai, iš kurių partijos iškėlė 364 kandidatų sąrašus, partijų koalicijos – 9, o visuomeniniai rinkimų komitetai – 54.

Lietuvos Respublikos gyventojai antrąjį kartą tiesioginiuose rinkimuose rinko savivaldybių tarybų narius merus. Dėl mandatų varžėsi 410 kandidatų. Tuo tarpu 2015 m. – 434 kandidatai.

Šiuose rinkimuose 52 kandidatai į savivaldybės tarybos narius savo kandidato anketose nurodė, kad yra kitos valstybės piliečiai. Rinkimuose dalyvavo Rusijos piliečiai – 22, Ukrainos piliečiai – 8, Baltarusijos piliečiai – 7. Taip pat savo kandidatūras kėlė po du Etiopijos, Jungtinės Karalystės, Kolumbijos ir Prancūzijos piliečius; po vieną Armėnijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Urugvajaus, Venesuelos ir Vokietijos pilietį.

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad išrinktu laikomas tas kandidatas į savivaldybės tarybos narius – merus, kuris pirmą kartą balsuojant gavo daugiau kaip pusę rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsų, jeigu rinkimuose dalyvavo ne mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų. Jeigu rinkimuose dalyvavo mažiau kaip 40 procentų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų, išrinktu laikomas tas kandidatas, kuris gavo daugiausia, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos rinkimų apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų. Jeigu pirmą kartą balsuojant mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos šio įstatymo nustatyta tvarka rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant.

Atsižvelgiant į tai, preliminariais rinkimų rezultatų duomenimis, išrinkus savivaldybių merus pirmąjį kartą balsuojant, antrojo balsavimo rato nereikės šiose savivaldybėse: Akmenės rajono, Birštono, Biržų rajono, Druskininkų, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Kauno miesto, Kauno rajono, Neringos, Palangos miesto, Pasvalio rajono, Rietavo, Šakių rajono, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Vilniaus rajono savivaldybėse.

Išankstiniais duomenimis, vakar savivaldybės tarybos nariu-meru buvo išrinktas ir vienas šiuo metu Lietuvos Respublikos Seimo nario pareigas einantis asmuo. Primename, kad rinkimus reglamentuojantys teisės aktai numato, jog atsisakius Seimo nario, išrinkto vienmandatėje rinkimų apygardoje, mandato, turi būti organizuojami nauji Seimo nario rinkimai.

Jeigu pirmą kartą balsuojant tiesioginiuose mero rinkimuose nė vienas kandidatas nesurinko reikiamos balsų daugumos, ne vėliau kaip po dviejų savaičių nuo balsavimo dienos turi būti rengiamas pakartotinis balsavimas dėl dviejų kandidatų į merus, gavusių daugiausia balsų pirmą kartą balsuojant. Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas į merus, surinkęs daugiausiai balsų. Preliminariais duomenimis, pakartotinis balsavimas turėtų vykti 2019 m. kovo 17 d. 41 savivaldybėje.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

19 KOMENTARAI

 1. Įdomi situacija…sakykim susijungs Varaskos ir koncervatoriu tarybos nariai.Tures 10 balsų,“veteranai“(taip juos pavadinau sąlyginai,o kaip juos vadinti,jus patys žinote)irgi dešimt.Kas taps meru,tu bus dauguma ir taryboje.Uzjauciu visus“savus“,dirbančius savivaldybės įstaigose, neramios dienos jų laukia,juk,jei nepalankiai susiklostys mero rinkimai,kai jo gali paklausti,-o ką tu čia aplamai veiki?Taip, raminančių vaistų vaistinėse šiuo laikotarpiu tikrai apmazes 🤣🤣

  • Dar paziuresim ar tik tas varaska nesusijungs su tuo kazlu. Jau vien jo siulymas zitkui jungtis su juo daug ka pasako. Zitkus sitiek per savo laikrasti pyle srutu ant varaskos, o tas siulo dirbt kartu. Isvada, kad jie tik vaidino pries rinkimus arba varaska nezino ka daryt.

   • Ale tai vargšai liberalai ir socdemai, tai jiems nesiūlo kartu dirbt? Tik vienam Žitkui? Na iš Varaškos komentarų eitų suprasti, kad jis su Kazlu tikrai nesijungs, nes žmonės jo klausia, ar balsuoti už jį ir jeigu nesijungtų su Kazlu, tuomet antrajame ture balsuotų už Varašką.

   • Tai kad Varaska neturi tinkamu zmoniu, Liudas su žmona niekur neis i valdiska darba ir dar uz kelis simtus euru, o visi kiti pas ji tik durniukai, kaip sakant tuscios vietos iskyrus tai kad balsu parnesa. O pats kaip vadovas tai zmogus bijantis atsakomybes, niekada niekur nesiraso, o liepia kitiems rasytis jei gali kilti poto kokiu problemu. Sita tai jis jau moka… Taip kad bet kokiu atveju jam reikes kokiu durneliu kuris bus visuomet kaltas uz ji. Tai siuo atveju ir iesko, ka butu galima prie saves turėti paklusnaus.

   • Labai viliuosi, kad jaunoji politikų karta sugebės užgniaužti savo ambicijas ir susiburti bendram darbui. Dabar ir pamatysim, kas išties „vardan tos Kazlų Rūdos“ , o kas dėl savo kišenės. Gal būtent tai ir vyksta.

 2. Tai bet kokiu atveju jau bus puse savivaldybės ir didzioji dalis komunalininke pramezta pirmais menesiais. Pirmoj eiles visoms senoms bobos ir seniems pirdyloms teks palikti prieglaudas ir lesyklas, o poto jau kitu tinginiu eile ateis. Bet cia bus greitai pamatysit, nes dalis i ju vietas jau yra surinkti zmoniu.

  • Labai gerai, kad bus pramezti is ten atitinkami asmenys, nes imones turtas nepriziurimas, geriamas vanduo nepriziurimas tik dzipai perkami ir imituojamas darbas. Ai dar savi namai ir pirteles statomi komunalinio saskaita ir jo darbininku rankomis.

 3. Ei, Valdeli, gavai nuo zmoniu kaip b….. per veida:) Tavo komanda jau gali pakuotis daiktus, Mantas jau turi kuo juos pakeisti, o taviskiai gales eit i darbo birza, na tiksliau jau dabar uzimtumo tarnyba vadinasi 🙂

 4. zmones visiskai akli ir kurti. Visa didzioji afera su ikea katiline kur varaska prasuko niekam matyt neimponuoja. Meru jei bus….pinigus darytis gerai jau moka,tai prasisuks per tuos metus nejuokingai…..geda uz kazlurudiecius.

 5. Kazkaip buvome geresnės nuomones apie Varaska, bet kai susidejo su Liberalais, tai labai stipriai nuvyle, turetu buti didele geda vien zinant koks ju meras buvo. Dabar jau nebalsuosim uz ji. Bet ir nemaza dalis jo rinkeju nusivyle ir sako kad jau dabar geriau uz ta Justina balsuoti.

 6. Neverkim ,neaimanuokim . Varaškai tiesiog pasisekė ,nes dauguma balsavo prieš tuos , kurie jau daug metų dirba savivaldybėje ir balsai atiteko jam .

 7. Gerbiami Kazlūrūdiečiai, tik jau netikėkit ir nedėkit daug vilčių į M. Varašką, tokias šildymo sąskaitas gaunam, kad kosmosas. Dabar koncervatoriai gražiai čiulbėjo, o kas dabar jungiasi su Varaška, kur Jūsų moralinis veidas, ponia M ŽITKAU? Pirmą kartą ponulis Varaška apsilankė vakar kovo 11-osios minėjime, nu ir ką, vėl užkliuvo kultūros centro salės būklė.Tai tamsta leiskite paklausti, kaip buvote seimo narys tas KC buvo lygiai tokios būklės kaip dabar, o ką JŪS padėjote- padarėtė, ogi nieko, taip pat prabuvę valdančiojoje daugumoje TRIS SU PUSE metų, nu ir ką, ogi apsoliutus nulis. Jūms tada nerūpėjo, kūrėte mistinius planus – projektus, kurie niekada iki galo nebūna baigiami, nes tamstai jau atsiranda naujų vėjų galvoje.

 8. Man kaip Kazlų Rūdos gyventojui neduoda ramybės vienas klausimas. Kazlų Rūdos Info laikraštis rašė vieną po kito straipsnius apie M. Varaškos neskaidrius darbus K.R. šilumos tinkluose. Tai norisi pono Pociaus paklausti tai tiesa, ar melas? Ar jau koncervai užkasė karo kirvį ir paskelbė paliaubas su M. Varaška. O jeigu išrinktų meru, o gal ne??/

  • Jei butu netiesa, niekas nebutu net rases ir pavėsine tikraja padėti. Dabar jau vis draugai, nes dar butu daugiau ir placiau parase apie zygdarbius 🙂 Dabar bet kokia kaina reikia paimti valdzia, o poto nors ir tvanas, jau niekam nebus idomu. Beto šildymo kainos kitais metais vėl dides:)

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.