„IKEA Industry Lietuva“ rems visai bendruomenei svarbiausius projektus

1
254

„IKEA Industry Lietuva“ paskelbė socialinių projektų konkurso laimėtojus. Pernai buvo išrinkti ir finansavimas šiemet bus skirtas net penkioms socialinėms iniciatyvoms. Vertinant konkurso dalyvių siūlymus, pirmąkart buvo suteikta galimybė savo nuomonę dėl reikalingiausių ir aktualiausių kraštui projektų išsakyti Kazlų Rūdos bendruomenei.

„Į savo paramos projektą įtraukdami Kazlų Rūdos bendruomenę norėjome būti tikri, kad visi paramą gausiantys projektai bus prasmingi visai bendruomenei bei naudingi visoms jos amžiaus grupėms“, – tvirtina „IKEA Industry Lietuva“ generalinė direktorė Inga Urbonavičiūtė.

Mokytis ir kurti įgalinantys projektai atneš didesnę vertę regionui

Pirmuoju numeriu laimėtojų sąraše pateko Kazlų Rūdos „Saulės mokyklos“ projektas „Edukacinė erdvė lauke „Spinduliukų namai“. Pagal jį mokykloje bus įrengtos naujos vidaus ir lauko edukacinės erdvės.

Antrąją ir trečiąją poziciją remtinų projektų sąraše užėmė Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos projektas „Vaikų žaidimo aikštelės plėtra Kazlų Rūdoje“ ir Kazlų Rūdos vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ projektą „Geras žaidimas supažindina, sudomina, išmoko“. Įgyvendinus šiuos projektus, šalia jau esančio viešojoje erdvėje veikiančio daugiafunkcio treniruoklio, skirto paaugliams ir suaugusiems, bus įrengta nauja vaikų žaidimo aikštelė,  o vaikų lopšelis-darželis įsigys efektyvesniam ugdymui skirtų kokybiškų, įdomių ir inovatyvių edukacinių priemonių.

„IKEA Industry Lietuva“ paremtas VŠĮ „Stiklo namai“ projektas „Mes mylim Kazlų Rūdą“ sutelks miesto bendruomenės vaikus bei suteiks jiems naujų kūrybinių įgūdžių. Grafičių bei stiklo mozaikos technikų pasimokiusių vaikų geriausius piešinius profesionalūs menininkai pavers Kazlų Rūdą puošiančiomis dekoracijomis.

Dar vienu konkurso laimėtoju tapo tęstinį projektą „Aktyvi ir sveika vyresnioji karta“ vykdantis Kazlų Rūdos Trečiojo amžiaus universitetas. Aktyviai bendruomenės veikloje dalyvauti norintiems, kultūringai bei sveikai gyventi siekiantiems senjorams skirtą programą „IKEA Industry Lietuva“ remia kelerius metus iš eilės.

Atsiklausė, kas svarbiausia patiems gyventojams

I. Urbonavičiūtė džiaugiasi, kad augant įmonės ir bendruomenės bendradarbiavimo patirčiai, įmonė kartu su visa Kazlų Rūda tampa gerosios patirties kūrėja, kai parama nukreipiama teisingiausiomis kryptimis.

„Socialinių projektų konkursus rengiame nuo 2012 metų. Nuo pat pradžių stengėmės, kad parama būtų skirta tikslingai. Šiemet tam pasitelkėme darbo grupę su „IKEA Industry Lietuva“ susijusiems klausimams spręsti, o prioritetinė iniciatyvų eilė buvo sudaryta balsavimo būdu“, – teigia bendrovės atstovė.

Pasak I. Urbonavičiūtės, 2019 metų socialinės paramos konkursą surengusi „IKEA Industry Lietuva“ pernai sulaukė devynių paraiškų. Bendrovė, pasitarusi su prioritetinių projektų vykdytojais, priėmė sprendimą skirti 50 proc. prašomo finansavimo penkiems kraštui aktualiausiems projektams.

Apie „IKEA Industry“ ir „IKEA Industry Lietuva“

„IKEA Industry“ turi 38 gamybos padalinius 9 pasaulio šalyse, kur dirba apie 20 tūkst. darbuotojų. Kasmet „IKEA Industry“ gamyklose IKEA klientams pagaminama daugiau kaip 100 mln. baldų.

„IKEA Industry Lietuva“ medžio drožlių plokščių ir baldų gamyklose, įsikūrusiose Kazlų Rūdoje, dirba daugiau kaip 700 darbuotojų. „IKEA Industry Lietuva“ yra vienas didžiausių darbdavių Kazlų Rūdoje. Šiuo metu apie 70 proc. darbuotojų yra iš Kazlų Rūdos ir 30 proc. – iš Marijampolės, Vilkaviškio, Kauno bei kitų miestų ir jų regionų.

„IKEA Industry“ Lietuvoje ir Kazlų Rūdoje veikia nuo 2008 metų.

IIL inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

  1. Socialiniai projektai gal ir gerai, bet pasižiūrėkim atidžiau į tokį „priedą“ prie „IKEA Industry Lieuva“ kaip laikino įdarbinimo įmonė“Biuro“ per kurią įdarbinus dirbantieji gauna žymiai mažesnius atlyginimus, negu įdarbintieji tiesiogiai Ikejos įmonėje. Bet dar būna atvejų, kai pasirašoma darbo sutartis su „Biuro“, o darbo ilgai nepasiūlo.Mano kaimynas-daugiavaikės šeimos tėvas dėl „dabo popieriuje“ negavo socialinės pašalpos.
    Ar toks darbas, kai dirbi dviem darbdaviams ir dar valdžiai neskatina emigracijos?

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.