Marackų miške nustatytas afrikinio kiaulių maro atvejis

1
149

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – Kazlų Rūdos VMVT) praneša, kad 2019 m. sausio 2 dieną iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (toliau – NMVRVI ) gavo tyrimo protokolą su teigiamu afrikinio kiaulių maro (toliau – AKM) tyrimo rezultatu.

AKM nustatytas vienų metų šerno patelei, sumedžiotai 2018 m. gruodžio 23 d.  medžiotojų klubo „Jūrės šauliai“ medžioklės plotuose Marackų miške, Kazlų Rūdos sen. Kazlų Rūdos sav., vietos koordinatės (54.779073, 23.577608 WGS).  

Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymu Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“, laboratorinių tyrimų rezultatais, bei įvertinus esamą epizootinę situaciją, Marackų miškas, Kazlų Rūdos sen. Kazlų Rūdos sav. laikomas AKM užkrėsta teritorija. Tai pirmasis AKM šernų atvejis Kazlų Rūdos savivaldybėje. 

Medžiotojams, kurių medžioklės plotai yra užkrėstose teritorijose, privaloma vykdyti aukščiau minėtų reikalavimų 4 punkto nuostatas, o gyventojams nesant būtinumui nesilankyti užkrėstose teritorijose, o jose apsilankius, laikytis asmens higienos ir biosaugos reikalavimų, išeinant iš užkrėstų teritorijų dezinfekuoti avalynę.


Kazlų Rūdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.