Vaikai ugdomi naujoviškoje aplinkoje

1
233
Vaikus džiugina edukacinė erdvė „Namelis ant malūno sparno“. KRL archyvo foto

Kazlų Rūdos lopšelis-darželis „Pušelė“ šiais metais įgyvendino projektą „Namelis ant malūno sparno“, kuriam finansavimą skyrė „Ikea Industry Lietuva“. Projekto lėšų dėka įsigyta ir įrengta edukacinė erdvė, šviečiantis kubas, 2 edukacinės bitutės-robotai „Bee-bot“ su priedais.

Pasak „Pušelės“ direktorės Irenos Bučinskienės, edukacinė erdvė ir kitos inovatyvios priemonės leis gerinti ir tobulinti ugdymo kokybę, kuriant palankią, įdomią ir naujovišką vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ grupių aplinką.

„Įsigijome inovatyvių priemonių, skirtų šviesos terapijai. Jos veikia raminamai, padeda vaikams atsipalaiduoti. Edukacinės erdvės viduje pastatėme šviečiantį kubą, kuris vaikus labai domina, padeda jiems atsipalaiduoti ir leidžia kūrybiškai veikti bei žaisti. Jį naudojame ne tik edukacinėje erdvėje, bet ir adaptacijos laikotarpiu vaikams nusiraminti. Įsigijome dvi edukacines bitutes-robotus „Bee-bot“ ir joms pritaikytus kilimėlius: skaidrų su kišenėlėm bei figūrų, spalvų ir dydžių kilimėlį. Edukaciniai robotai – visame pasaulyje populiari ugdymo priemonė, skirta mokytis iššifravimo, programavimo pradmenų ir problemų sprendimo. Šie robotai lengvai valdomi – juos galima užprogramuoti ant roboto esančiais mygtukais,“ – rėmėjų skirta parama džiaugėsi I. Bučinskienė.

Bene įspūdingiausia įsigyta priemonė – „Boružėlių“ grupėje pastatyta edukacinė erdvė „Namelis ant malūno sparno“. Erdvė pakelta virš žemės 1,5 m ant atitinkamų atramų. Vaikai į ją užlipa ir nulipa saugiais laipteliais. Atsisėdimui ir emocijų pažinimui planuojama įsigyti pufų rinkinius „Emocijos“, ant jų ugdytiniai galės susėsti, ne tik aplink šviečiantį kubą, bet ir nusinešti į grupę. Edukacinės erdvės viduje sukurta jauki ir vaikams patraukli aplinka. Pakilę virš žemės vaikai gali žaisti, atsipalaiduoti, pailsėti, nusiraminti ir pan. 

„Pušelės“ vadovės teigimu, turimos naujos priemonės prisidės prie vaikų kūrybiškumo, vaizduotės lavinimo, regimosios atminties, dėmesio stiprinimo, didins pasaulio suvokimą, atliekant įvairias užduotis skirtas kūrybai, žaidimui ir pažinimui.

Šiuo metu Kazlų Rūdos vaikų lopšelio-darželio „Pušelė” šešias grupes lanko 138 vaikai iš Kazlų Rūdos miesto ir seniūnijos. Specialiuosius ugdymo(si) poreikius turi 48 vaikai, 12 iš jų reikalinga didesnė specialistų (logopedų, psichologo, judesio korekcijos pedagogo) pagalba. Visi ugdytiniai su specialiaisiais ugdymo(si) poreikiais integruoti į sveikų vaikų tarpą. Vaikų lopšelyje-darželyje „Pušelė” vaikai ugdomi visuminiu-kūrybiniu metodu per žaidimus. 

Kazlų Rūdos vaikų lopšelio-darželio „Pušelės“ inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

  1. Svarbiausia gyvenant, nuo IKEA uzterstoje aplinkoje, saugus laipteliai, kuriais galima uzlipti ir nulipti saugiai. Debilo straipsnis debilams

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.