„Skaityk daugiau-matyk plačiau!“

0
91

 Tokiu šūkiu ir dideliu iššūkiu prasidėjo pirmasis Erasmus+ projekto „Read more-be more“  mokyklų partnerių  iš Rumunijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos susitikimas Kazlų RūdosValdorfo progimnazijoje lapkričio 26 dieną. Mokiniai  susidraugavo bendrų veiklų metu-bendradarbiaudami kūrė svajonių biblioteką, lavino kūrybiškumą piešdami iliustracijas žinomos rašytojos knygų motyvais. Mokytojai dalinosi gerąja patirtimi  kaip skatinti skaitymą mokykloje, įrengiant mini bibliotekėles.

Penkios dienos prabėgo akimirksniu – svečiai susipažino su Kazlų Rūda susitiko su savivaldybės meru, aplankytos savivaldybės ir nacionalinė M.Mažvydo bibliotekos, mokiniai aktyviai įsitraukė į projekte numatytas veiklas ir kultūrinę programą. Buvo nuostabu stebėti kaip keitėsi mokiniai, jų bendravimas – nuo nedrąsių mokyklų prisistatymų pirmąją dieną iki trankaus tautinių šokių ir dainų vakaro paskutiniąją.

„Šis projektas pakeitė mano gyvenimą“,„Susiradau labai gerų draugų“, „Negalvojau, kad ir jiems nedrąsu kalbėti angliškai“, „ Labai patiko bendros veiklos su mokiniais iš Lenkijos, Turkijos ir Rumunijos“- šiais ir panašiais įspūdžiais dar savaitę dalijosi Valdorfo progimnazijos 5-8 klasių mokiniai, kurie ir toliau šiuolaikinių technologijų pagalba aktyviai bendrauja su naujais draugais.

Projekto mokyklos partnerės sieks, kad skirtingų šalių mokiniai tobulintų bendravimo užsienio kalba įgūdžius, sustiprintų skaitymo įgūdžius, išplėsdami savo žodyną ir įgydami raštingumo kompetencijų  reikalingų ateityje, o mokytojai plėtos skaitymo skatinimo metodus dalindamiesi gerąja patirtimi, įtraukdami mokyklos bendruomenės narius. Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai.

Straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos inf.

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.