Pianistų šiokiadieniai

0
64

Fortepijono klasės mokytojai ir mokiniai kaip visada dirba energingu ritmu. Ne veltui muzikantai dažnai remiasi 19 a. vokiečiųkompozitoriaus ir pianisto H.von Biulovo žodžiais „Pradžioje buvo ritmas”. Įsibėgėję mokslo metai ritmingai veja darbą po darbo.

Jau mintyse galima dėlioti praeitus darbus, uoliai ruoštis naujiems darbams. Neseniai sėkmingai pasibaigęs 3-iasis tarptautinis Rimvydo Žigaičio vardo kamerinės muzikos festivalis ir konkursas skatina toliau aktyviai dalyvauti įvairiuose renginiuose.

Puikia nuotaika išsiskyrė visas renginys, tiesiog šventė mūsų mokykloje. Didelį susidomėjimą ir naudą atnešė meistriškumo pamokos , kurias pravedė konkurso komisijos pirmininkė pianistė E.Kasteckaitė, saksofonininkas A.Kazlauskas, smuikininkė R.Puodžiukė, dainininkė G.Skėrytė, gitaristas Z.Čepulėnas. Mūsų mokykos pianistės M.Avižienytė ir R.Kalvaitytė gavo puikias fortepijono pamokas apie ansamblinį grojimą, apie pianistinės technikos lavinimą, kūrinių interpretacijas, Ne ką mažiau naudingos buvo ir kitų pedagogų pasidalintos žinios, jų meistriškumo pamokos mūsų mokyklos mokiniams.

Sekantis renginys , kuriame dalyvavo pianistai T.Janušaitis (mokyt. L.Rotomskienė), I.Kalpokaitė (mokyt. S.Jelinskienė), S.Kalpokaitė ( Ž.Samulionienė)- tai II-asis tarpmokyklinis fetivalis „Muzikinė mozaika“, kurį organizavo Kauno I muzikos mokykla. Dalyvavo Šakių, Veiverių, Garliavos, Jonavos ir Raseinių meno mokyklų pianistai. Festivalis vyko labai gražioje Vytauto Didžiojo  universiteto didžiojoje auloje. Šiandien ši aula –viena gražiausių ir geriausios akustikos salių Kauno mieste.

Toliau sekė tradicinis, jau XVIII kartą vykstantis unikalus renginys, respublikinis jaunųjų pianistų festivalis –maratonas. Tai vienu metu 12 Kauno miesto salių vykstantis pianistų koncertas, kuriame dalyvavo 529 mokiniai iš 36 respublikos muzikos (meno) mokyklų. Mūsų mokyklos mokiniai –  M.Kazakevičiūtė, M.Bavikinaitė, S.Kalpokaitė, I.Kalpokaitė, R.Kalvaitytė, T.Ruzveltas, T.Chmieliauskasbuvo sužavėti aplinka, kurioje jiems teko koncertuoti.Tai  Kauno miesto karininkų ramovės didžioji salė.Iškilus ir didingas, menantis senus laikus pastatas, fortepijonas, kuriuo teko groti, dovanotas I –ojo Lietuvos prezidento žmonos S.Smetonienės, salės lubose įrengtas trijų spalvų apšvietimas, stilingi tulpių motyvo langų ir radiatorių metaliniai rėmai ir palangės – visa tai sukuria nepaprastą atmosferą. Su mokiniais į koncertą vyko ir juos ruošusios mokytojos – S.Jelinskienė, Ž.Samulionienė, V. ir G.Puskunigiai, L.Rotomskienė.

Tai akimirkos iš praėjusio laikotarpio darbų. O kiek jų dar laukia…Žvelgiame tolyn į priekį – kalėdinis koncertas senelių namuose, koncertas- muzikinė pasaka “Garsų istorijos”, adventinis koncertas, kiti renginiai. Pusmečio pabaigą vainikuos visa eilė šventinių koncertų tėvams.

Džiaukimės, didžiuokimės, skambėkime!

Mokytoja Laima Rotomskienė

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.