Kiši nosį kur nereikia – še tau bylą [NUOMONĖ]

3
594

Marius ŽITKUS, seniūnaitis

Tyliai marinama garsiojo „Kazlų Rūdos komunalininko“ „bebromobilio“ istorija turi skambų tęsinį – šią savaitę Viešųjų pirkimų tarnyba paskelbė nustačiusi pažeidimus vykdant šio automobilio pirkimą. Tarnybos išvada griežta – rekomenduojama pirkimo sutartį nutraukti ir, esant poreikiui, organizuoti naują pirkimą.

Na, o vargšas „bebromobilis“, tapęs keisto įgeidžio įkaitu, šiuo metu niūriai laukia savo ateities ir galbūt naujųjų šeimininkų. Kol galimai Pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymo pažeidimą padaręs Komunalininkas, su net kelerius metus laikinai direktoriaujančiu Kęstučiu Baltuliu, laukia Kalėdų stebuklo, padėsiančiu išgyventi nevykusio pirkinio skandalą, laukimas turi savo kainą. Kazlų Rūdos gyventojams, esantiems Komunalininko bendrasavininkais, solidariai tenka prisidėti prie lizingo įmokų bankui mokėjimo už nenaudojamą ir nelabai reikalingą turtą. Turtą, kuris įsigytas įmonei pradėjus rodyti pirmuosius pelningumo rodiklius. O pelnas, atrodo, atsirado gyventojams permokant už komunalines paslaugas, kurių kainas vietos politikai sumažino tik po Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje griežto raginimo. Tačiau ar tikrai sumažino – atskiro tyrimo vertas klausimas.

Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo „Kazlų Rūdos komunalininko“

atlikto pirkimo pažeidimą:

„Bebromobilio“ istorija turi daugiau spalvų. Už tai, kad išdrįsau pasisakyti apie, mano nuomone, neūkišką savivaldybės valdomos įmonės vadovo sprendimą, sulaukiau grasinimų. K. Baltulis, įžeistas mano rugsėjo 13 d. įrašo apie „bebromobilį“, kreipėsi į advokatus ir atsiuntė pretenziją dėl šmeižimo, garbės ir orumo pažeidimo.

Kadangi ši, mano įsitikinimu, politinių prieskonių mero rinkimų kontekste turinti pretenzija turi perspektyvą vystytis, man metamų kaltinimų fragmentais būsiu pasirengęs pasidalinti viešai.

Tiesą sakant, kai kuriuos pretenzijoje minimus dalykus suvokiu kaip siurrealizmą. Pavyzdžiui, reikalaujama, kad aš paneigčiau informaciją apie automobilio Jeep Renegade įsigijimą iš bendrovės, kuriai vadovauja su Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktoriumi Valdu Kazlu šeimyniniais ryšiais susijęs asmuo, kadangi ši informacija neatitinka tikrovės. Kelis kartus net teko sau įsignybti, kad suprasčiau, jog pats nesu išgalvotas, o realus asmuo.

Ar pabūgau? Deja, kažkieno apmaudui, NE. Visų pirma, kaip pilietis, gerai žinau savo teises, įrašytas Konstitucijoje ir ginančias minties ir nuomonės laisvę. Antra, keliolika metų dirbęs žurnalistu pripratau prie reguliarių grasinimų, skriedavusių mano adresu po panašių istorijų paviešinimo. Trečia – esu pasirengęs teisinei savo argumentų ir nuomonės gynybai drauge su kompetentingais advokatais.

„Bebromobilio“ asmeniškumų istorija turi teisinę perspektyvą, o jos atsidūrimas teisme leistų į dienos šviesą išlįsti daugiau svarbių dokumentų, apie kurių egzistavimą turiu patikimos informacijos. Dokumentų, kurie gali atskleisti žinių apie negintus gyventojų interesus ir nekokybišką savivaldybės valdymą.

Palaukime tęsinio.

 

 

 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 KOMENTARAI

  1. Cia ne nuopelnai, o kova del savo geresnes ateities. Juokiasi tas baltulis laikydamas visureigi imones garaze. Varaska svajoja ir komunalini kontroliuoti pastatant ten koki bemoksli kaimyna. Tai kas prie varaskos butu kitaip? Kazlas vadovauti bemoksli i komunalini itaise, varaska bemoksli i katiline pastates buvo.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.