Įspūdžiai iš tarptautinio festivalio

0
245

„Le strade d“Europa. Lietuva – Italija“ – tai tarptautinis muzikos festivalis, apjungiantis Lietuvos, Italijos ir kitų šalių atlikėjus.

Lietuvoje ir Italijoje tapęs tradicija, X tarptautinis muzikos festivalis yra  tęsinys IV tarptautinio konkurso, įvykusio pavasarį Vilniuje „Su muzika per Europą“. Festivalis atlieka savo misiją pristatant talentingus jaunuosius atlikėjus ir kūrėjus.

Šiame jubiliejiniame – X festivalyje –  dalyvavo šiuo metu triumfuojantys jaunieji atlikėjai iš Italijos, Lenkijos, Taivanio, Lietuvos ir kt. JUNIORS IN CONCERT – jaunųjų talentų iš Lietuvos pasirodymas. Į šį festivalį buvo pakviesti Rimvydo Žigaičio menų mokyklos daugelio tarptautinių konkursų laureatai – Rimantė Kalvaitytė ir Tadas Ruzveltas. Renginyje dalyvavo skirtingo amžiaus laureatai iš įvairių  Lietuvos muzikos mokyklų ( virš 70 jaunųjų talentų). Pasirodymams buvo skirti penki koncertai, kurie vyko Vilniuje – Vytauto Kasiulio dailės muziejuje ir M.K.Čiurlionio namuose. Visų festivalio dalyvių muzikavimo lygis aukštas ir profesionalus. Mūsų mokyklos kamerinis ansamblis sužavėjo publiką organišku įsijautimu į bendrą ansamblio visumą, stilistiką ir savo techniniais ir virtuoziniais sugebėjimais. Vieninteliams iš visų šio koncerto dalyvių salėje pasigirdo „ bravo!!!”. Ir ištiesų, muzika yra nepaprasta jėga, išreiškianti daugiau nei žodis. Ji sujungia žmones, pasiekia kiekvieno mūsų širdis. Visą koncertą lydėjo audringi plojimai, jam pasibaigus, visi jo dalyviai ir jų mokytojai buvo apdovanoti padėkomis, kurias įteikė festivalio sumanytoja ir organizatorė VŠĮ Musica Vitale direktorė Nijolė Karaškaitė.

Pagrindinis festivalio akcentas ir pažiba – Lietuvos atlikėjų koncertai Italijoje. Tikimės, kad  netolimoje ateityje mūsų jaunieji talentai pasirodys konkursuose Italijoje, Lenkijoje ir kitur. Mus, mokytojus, džiugina šių jaunųjų  atlikėjų  pasiekimai, motyvacija, kūrybinė laisvės ir meilė savo pasirinktam instrumentui. Žavimės tuo, ką jie daro ir didžiuojamės. Dėkojame jų tėveliams už rūpestį ir parodytą jiems kelią į stebuklingą, nepakartojamą muzikos pasaulį.

Mokytojai V. ir G. Puskunigiai

DALINTIS
Ankstesnis įrašasKarjeros renginiai Kazio Griniaus gimnazijoje
Kitas įrašas

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.