Dailės terapija padeda moksleiviams jaustis geriau

0
92
Dailės terapeutė Judita Rinkevičienė.

Mokykla  – erdvė, kur susikerta visų vaikus auginančių šeimų interesai. Kiekvieni tėvai nori, kad jų vaikai mokyklos aplinkoje jaustųsi saugiai ir būtų mylimi. Deja, gyvenime būna visaip. Todėl pastaraisiais metais vis didesnis dėmesys skiriamas siekiant užkirsti kelią smurtiniam elgesiui tarp moksleivių, su kuriuo daugiau ar mažiau susiduriama kiekvienoje mokykloje.

Probleminis moksleivių elgesys, įskaitant patyčias, yra sunkių vidinių išgyvenimų pasekmė. Plačiai žinoma, kad smurtautojai dažnai pasižymi žema saviverte ir patys yra patyrę patyčias. Tai lyg užburtas ratas. Todėl svarbu suvokti, kad emocinė pagalba būtina ir smurtautojams, kurie patiria sunkius vidinius išgyvenimus, ir kaip prevencinė priemonė, gerinant emocinę atmosferą mokyklų kolektyvuose. To siekiama Kazlų Rūdos „Elmos“mokykloje-darželyje ir Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijoje taikant dailės terapiją. Čia VšĮ Kūrybos laukas vykdo projektą „Dailės terapija smurto ir patyčių prevencijai“. Projektą vykdanti dailės terapeutė Judita Rinkevičienė teigia:

 „Dailės terapija  nuo dailės pamokos pirmiausia skiriasi savo tikslu: čia svarbu sudaryti sąlygas moksleiviui užmegzti saugų ryšį su terapeutu, nevaržomai išreikšti save, neaplenkiant sunkių jausmų: tokių kaip pyktis ar gėda. Tokiu būdu gerinama psichologinė būsena, nes įprastai  visuomenėje prisidengiame „normalumo“ kauke, kuri dažnai yra abejingumas arba dirbtinis džiaugsmas. Dailės terapijos metu kiekvienas projekto dalyvis individualiuose užsiėmimuose sulaukia asmeninio dėmesio, erdvės išreikšti save, lavinti kūrybiškumą, atpažinti savo paties emocijas. Priemonės čia suteikia išskirtinę galimybę išsakyti savo išgyvenimus jų neįvardinant žodžiu, o piešiant, lipdant, tapant, taškant, plėšant ir kt. Tai praplečia kiekvieno projekto dalyvio galimybes. Smagu, kad moksleiviai domisi veikla, dauguma noriai ateina į užsiėmimus, tyrinėja dailės priemones, bendrauja. Matyti, kad poreikis kyla net ne iš mokyklos mokytojų ar tėvų, o paties vaikų noro rasti saviraiškos būdus, išsakyti sau patiems aktualius dalykus. Džiaugiuosi, kad Kazlų Rūdos „Elmos“ mokykla-darželis ir Kazlų Rūdos Vadorfo progimnazija sutiko bendradarbiauti, o Kazlų Rūdos savivaldybė parodė palaikymą suteikdama dalinį finansavimą“.

Projektas „Dailės terapija smurto ir patyčių prevencijai“ iš dalies finansuojamas Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Tokiu būdu siekiama priartinti prie bendruomenės emocinės pagalbos paslaugas, sprendžiant šių dienų socialines problemas.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.