Atsiprašau. Už svetimą V.Pociaus gėdą

4
924

Mantas Varaška

Žmonių – už tai, jog jie buvo apgauti, įmonės darbuotojų – už tai, jog pusmetį dirbus ir atkūrus įmonę, jų darbas suniekintas. Sarmata ir prieš įmonės partnerius – bankus, tiekėjus, kitus šilumininkus.

Norėčiau tikėtis kad šie metai Kazlų Rūdoje paskutiniai, kai melas, išskaičiavimas, valdžios geidulys sugriauna bet kokias idėjas, darbus, pasiaukojimą. Artėjančių Švenčių proga linkiu to, kaip šviesos tunelio gale, kaip nuoširdžios vilties. Mes esame verti gyventi geresnėje savivaldoje. Tai pasieksime drauge, suprasdami kas yra tiesa. O kokia ji šilumos ūkyje?Įvertinkime p. V.Pociaus teiginius.

1. Jog jis yra nepriklausomas, geraširdis visuomenininkas atėjęs gelbėti Kazlų Rūdos šilumos ūkio. Netiesa. Jis – priklausomas M.Daugialos „Bioprojekto“ buvęs darbuotojas, projektuotojas. Ši įmonė kartu su Axis grupe 2012 – 2015 m.Kazlų Rūdoje projektavo, statė katilinę, šilumos trasą. Už 4100000 Eur. Už tokias investicijas, kurių pusę davė Europa, pusę – IKEA, šiluma turėjo atpigti. Tačiau to nenutiko. Ir ne vien dėl Litesko kaltės. Ir dėl to, kad projektuota, statyta nekokybiškai, neatsakingai. To nuslėpti nepavyks.

2. Jog Kazlų Rūdoje, atsiėmus Šilumos tinklus, energijos kaina turėjo kristi perpus, lyginant su „parduotomis verslui imonėmis“. Pirmiausiai 2000 m. šilumos ūkis buvo net ne parduotas, o atiduotas Litesko. To meto mero V.Kazlo parašu. Per metus už šio ūkio nuomą buvo gaunama 17000 Litų. Tokia kaina (5000 Eur) liko iki 2018-ųjų. Taip, Kazlų Rūdos šilumos ūkis tikrai gamins energiją pigiau, patvirtinus naują šilumos kainą ir atsisakius pelno. Tą buvo galima padaryti jau dabar. Bet vietoj gyventojų gerbūvio, pasirinktas pelnas ir melas. Pirmiausiai juodinant mane rinkimų akivaizdoje.

3. Jog dėl mano, kaip politiko brovimosi į įmonę, padidėjo šilumos kainos. Skaitytojų dėmesiui – 2 lentelės. Pirma- apie tai kas sudaro šilumos kainą. Yra pastovi ir kintama dalis. Pastovi – buvo tokia pati visą laiką nuo 2016 metų. Kintama priklauso nuo kuro kainos. O kuro kainos pokyčiai – akivaizdūs. II lentelė – Litesko ir KR Šilumos ūkio kainų palyginimas. Lyginant su 2017 m., biokuras 2018 m. pabrango 30-35 proc. Pvz. 2017 spalį jis kainavo 160 Eur, o 2018 spalį – 220 Eur. NEPAISANT TO, mes sugebėjome nuo birželio iki spalio teikti pigesnę šilumą nei Litesko. Tai – mano, apjuodinto D.Karsoko, S.Liberio ir kitų rezultatas. Mes sugebėjome šilumą gaminti pigiau, nepaisant ženkliai pakilusių kuro kainų. Nepaisant išlikusios pastovios Litesko kainos dalies. Rasdavome pigesnius tiekėjus, derėdavomės.

4. Jog įmonėje prikurtos perteklinės darbo vietos, mėtomasi atlyginimais, išpūsti etatai. Tai dar vienas melas. Kazlų Rūdos šilumos tinklai tarp biokuroįmonių yra mažiausia darbuotojų skaičiumi, įskaitant administraciją. Palyginkime su tokio pat pajėgumo Birštono įmone. Joje – 9 administracijos etatai, o pas mus – 6. Ir Birštonas taip dirba eilę metų. O mums reikėjo pradėti nuo 0. Pirkti apskaitos, buhalterijos programas, kurti vartotojų savitarnas, perimti masę Litesko duomenų, juos tvarkyti. Per keletą mėnesių gauti veiklos leidimus. Gavome. Veikla nesustojo. Žiemos sezonui pasiruošta. Legioneliozės ataka atlikta. Klientams sąskaitos pateikiamos tiksliai, savitarna veikia, sutvarkyti bankininkystės būdai. Didžiuojuosi visais Šilumos tinklų darbuotojais. Jie Šaunuoliai.

5.   Jog įmonėje neskaidrūs pirkimai, išmėtytos lėšos. Pirmiau nustatykite faktus, tada kaltinkite. Jūsų melas apie 20000 Eur „išmestus“ šilumos trąsos tvarkymui užuot juos išsireikalavus iš Litesko jau subliuško. Paviešinti dokumentai, rodantys kad šilumos kamera susėdo dėl savivaldybės lietaus kanalizacijos avarijos. Kas dėlto kaltas? Savivaldybė, iki šiol nesirūpinanti šiuo vamzdynu. Bet ne Varaška ir ne Karsokas. Kiti kaltinimai dėl išlaidų interneto svetainei, visų interneto,ryšio išteklių, serverių, katilinės agregatų palaikymui yra absurdiški. Raskite mažesnes rinkos kainas, sugebėkite padaryti kad informacinės sistemos veiktų tokiomis sąlygomis, skubiai per 2 mėnesius. Mes tai padarėme.

6. Jog įmonės l.e.p. vadovas D.Karsokas buvo mano statytinis ir vykdytojas. Kad nedėčiau parašų ant dokumentų. Ir vėl melas. L.e.p. D.Karsoką savo įsakymu paskyrė V.Kazlas. Turite klausimų dėl D.Karsoko veiklos? Kelkite priekaištus administracijos direktoriui. Teigiate, jog nedėjau parašų ant įmonės dokumentų. Meluojate, nes ir pats rašėte, jog pasirašiau svarbiausius Litesko turto perėmimo aktus. Pasirašiau ir šimtus kitų dokumentų, pirkimų. Ir nebijau atsakyti už tai. Deja neparašėte, kiek per tuos 5-6 mėnesius uždirbo įmonėje blogiečiai M.Varaška ir D.Karsokas. Pasakau viešai. Aš – vidutiniškai po 900 Eur, D.Karsokas – po 250 Eur (dėl trunkamo nedarbingumo).

O pabaigai trumpam grįšiu į praeitį. Kad dar geriau suprastume kas dėl ko kovojo. V.Pociau, 2010 m. kaip Seimo narys vienintelis iškėliau ir 2013 galutinai laimėjau bylą, kad Litesko ir Kazlų Rūdos savivaldybės neteisėtai pratęsta sutartis iki 2030 m. būtų panaikinta. Laimėjome, nepaisant savivaldybės priešinimosi. Kur tada buvote jūs?

2015 m. pradėjus dirbti taryboje, sužinojome kad naujos katilinės pastatas areštuotas, jog dėl paramos pažeidimų savivaldybė gali netekti ne tik 1500000 Eur Europinės paramos, tačiau ir prarasti pastatytą turtą. Aš, Justinas Kazla buvome tie, kurie 3 metus su advokatais, teisininkais, politikais ištraukėme šilumos ūkį iš pažeidimų, o turtą – iš areštų. O kas buvo areštavęs? Axis Industry. Kur tuo metu buvote jūs?

2018 pradžioje pradėjome ruoštis šilumos ūkio perėmimui. Turėjome vos tris mėnesius iki balandžio. Ir jokių lėšų, jokių sistemų, duomenų, licencijų. Dirbome, rašėme, rengėme popierius, verslo planus. Skaičiavome būsimas paskolas, jų užstatus. Lankėme kitas įmones jau nuo sausio. Už tai negavau nei cento. Balandį kilo klausimas, kas prisiims atsakomybę ar Kazlų Rūdos šilumos tinklai apskritai sugebės veikti? Gaminti energiją, perėmus katilinę. Tada visi draugiškai bedė pirštais į mane. O kur tada, kai įmonė buvo nulinė, radotės jūs?

Jūs pasirodėte tik 2018 m. rudenį. Kai visi darbai buvo padaryti. Sugebėjote tik apdergti mane, kolegas, įmonę. Tik panaikinti mano darbo etatą, sukelti chaosą darbovietėje, tarnaudamas svetimiems interesams. Kitaip tariant – esate tik politinio, rinkimų susidorojimo vykdytojas.

Žmogiškumo jumyse, jūsų globėjuose tikėtis sunku. Bet tikiu tuo, jog prieš jus atsilaikysiu. Įveikiau ne tokias kliūtis. Su žmonių palaikymu įveiksiu ir šią. Už Kazlų Rūdą.Mano ir mūsų gimtinę.

Manto Varaškos atsakomoji nuomonė į gruodžio 14 d. publikuotą Vaidoto Pociaus nuomonę „Drakonas mirė, šlovė drakonui arba kodėl nepinga šiluma Kazlų Rūdoje?“. Stilius ir kalba netaisyti.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

4 KOMENTARAI

  1. Tai jei p. Manta jau ismete is darbo, tai silumos tinklai dvieju elektromobiliu gal nepirks kaip buvo planave? Tai tuomet gal ir siluma atpigs?

  2. Faktas, kad Karsoką pas Kazlą už rankos nuvedė Varaška. Karsokas būdamas cecho viršininku IKEA pats tikrai nebūtų lindęs kur nieko nesupranta. Matyt Varaška tikisi mero posto, o Kazlas už dabar padarytas paslaugas irgi tikisi, kad atsiras vietos galimo mero pašonėje. Vietinis kartelis 🙂

  3. Geras straipsnis. Dėl ko čia jie mėtosi kritika vienas kitams, mes puikiai suprantam. Skirtumas tik vienas, kad Varaška siūlo spendimus kaip išlipti iš šitos skylės, o Pocius tik ironišką toniuką nutaisęs pasimėtė kaltinimais. Kažkas vistiek turės sumažint kainas, tad norėtųsi, kad abu, ne tik Varaška, turėtų sprendimų.

  4. Nieko tas varaska neatpigins jis tik visiems pucia migla i akis. Nesakau, kad jis nenoretu gero, bet jis neturi galios, nei vidines, nei isorines. Nori vaikas meru buti, kad juo taptu tures susitarti su visais kitais valdzioje esanciais, o jei susitars tai zmonems niekas nepasikeis, nebent atsiras be prasmiu, paprastam zmogui inovaciju, tokiu kaip elektromobiliai, saules bateriju kompleksai laukuose ir panasus brudas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.