Perkeliamas knygos „Aš esu Vanagas“ pristatymas

1
60

Gruodžio 10 d. 17.15 val. turėjęs įvykti istoriko, Seimo nario Arvydo Anušausko knygos „Aš esu Vanagas“ pristatymas perkeliamas į 2019 m. sausio 30 d. Susitikimas su knygos autoriumi bus rengiamas Kazlų Rūdos šaulių namuose (Vytauto g. 23).

Knygos siužetas pirmiausia skirtas tiems metams, kurių Vanagas pats negalėjo aprašyti. Tai buvo 1950–1957 metai, kai jis, kaip ir kiekvienas nepasidavęs partizanas, su ginklu ar be jo stengėsi kovoti ir kuo ilgiau išsilaikyti laisvės kovotojų gretose. Aprašomos KGB regztos paieškos operacijos, specifinių metodų – užminuotų siuntinių, specialių preparatų naudojimas, agentų smogikų veiksmai. Ištiriamas Vanago 1956 m. spalio 12 d. suėmimo ir kankinimo epizodas, nustatomi penki asmenys, galėję dalyvauti brutaliuose kankinimuose. Pasitelkus teisminės medicinos, psichiatrijos, archeologijos, antropologijos, kriminalistikos ekspertus išaiškinamos KGB klastotės. Atskleidžiama asmeninė įkalinto A. Ramanausko dvikova su KGB, kai reikėjo atlaikyti ir bandymus kompromituoti, ir atsispirti melui.

Pasak knygos autoriaus A. Anušauko, istorija įrodo, kad kiekvienas herojus yra iš kūno ir kraujo, turintis jausmų ir emocijų, išgyvenantis nevilties akimirkas ir klystantis. Ir kad net pasitinkantis jam skirtą lemtį iki paskutinės akimirkos gali savais būdais kovoti už tai, kas tuo metu jam buvo svarbiausia – mylimos žmonos ir dukros ateitį. Ir Lietuvą. Perskaitę knygą supras viena – kaip sunku buvo būti Vanagu…

Organizatorių inf.

1 komentaras

  1. As tai Antanas Jeronimas. Tikriausiai bus susirinkime koks durininkas, binliotekinonke ir pora valytoju, visi kiti laiko nebetures arba bus neidomu.

KOMENTUOTI

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.