Kazlų Rūdos savivaldybės ugniagesiai gelbėtojai su partneriais dalyvavo bendrose projekto veiklose

0
199

Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų ir Bagotosios savanoriai ugniagesiai kartu su partneriais iš Šipliškių valsčiaus dalyvavo projekto „Bendradarbiavimo plėtra tarp Šilpiškių ir Kazlų Rūdos savanorių ugniagesių tarnybų“ veiklų įgyvendinime.

Šio projekto tikslas – plėtoti Lietuvos ir Lenkijos partnerių bendradarbiavimą, didinti gelbėjimo tarnybų galimybių ir gebėjimų lygį. Atitinkamai didinti saugumo lygį, užkertant kelią bendroms grėsmėms ir ekstremalioms situacijoms.

Projekto metu buvo organizuojami mokymai ir demonstravimai, kurių dėka gerėjo Lenkijos ir Lietuvos gelbėjimo tarnybų kvalifikacija ir gebėjimai. Birželio mėnesį Kazlų Rūdos savivaldybėje vyko tarptautiniai ugniagesių gelbėtojų mokymai. Mokymu metu, kurios truko dvi dienas, ugniagesiai gilino žinias gaisrininkams gelbėtojams aktualiomis temomis: gaisro gesinimas esant elektros įtampai, gaisro gesinimas esant žemai oro temperatūrai, pirmosios pagalbos suteikimas ir skęstančio žmogaus gelbėjimas. Spalio mėnesį ugniagesių kvalifikacijai kelti, mokymai buvo pratęsti ir Lenkijoje. Tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje mokymus vedė profesionalūs instruktoriai, dalyvavo virš 40 ugniagesių savanorių iš Kazlų Rūdos savivaldybės Jankų ir Bagotosios bei Lenkijos Šipliškių valsčiaus.

Siekiant pasidalinti patirtimi ir gerąja praktika, birželio 16 – 17 dienomis Kazlų Rūdoje, o spalio 27 – 28 dienomis Šipliškėse buvo pademonstruota ugniagesių gelbėtojų veikla. Demonstracijos metu vyko ugniagesių komandų parodomoji programa, įvairios savanorių ugniagesių varžybos. Ši parodomoji programa ne tik padėjo pasidalinti praktine patirtimi, bet ir suteikė galimybę supažindinti gyventojus ir šventės svečius su savanoriška ugniagesių veikla.

Projekto veiklose buvo numatyti ne tik ugniagesių mokymai ir parodomosios programos demonstravimai bei apsikeitimai gerąja dviejų šalių gelbėtojų patirtimi, bet ir reikalingos įrangos įsigijimas. Kazlų Rūdos ugniagesiai savanoriai įsigijo du siurblius, laužtuvus, grandininį pjūklą, kurie  galės būti panaudoti efektyvesniam grėsmių šalinimui, kas yra ypač svarbu šiais laikais, taip greitai keičiantis orams, kai padaroma ženkli žala turtui, o ugniagesiai gelbėtojai privalo greitai reaguoti.

Projektas remiasi žiniomis, gebėjimais ir ilgamete Lenkijos partnerių patirtimi, kurie neabejotinai turės teigiamos įtakos plėtojant Lietuvos savanorių ugniagesių rinktinių sistemą.

Projekto pradžia 2018-03-01, pabaiga 2019-02-28. Bendras projekto biudžetas 49.888,95 eurų, ES dalis 42.405,60 eurai.

Savivaldybės administracijos inf.

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.