Grand Prix ir I-oji vieta iš Budapešto – Rimvydo Žigaičio menų mokyklos jauniesiems muzikantams

1
370

Dar vienas įspūdingas konkursas jaunuosius Rimvydo Žigaičio mokyklos mokinius nuvedė į Vengriją. Čia vyko III-asis jaunimo festivalis-konkursas „Magic Bridges of Budapest“ („Magiškieji Budapešto tiltai“).

Menų mokyklai atstovavo trys mokiniai, turintys nemažą dalyvavimo patirtį įvairiuose respubklikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose: Tadas Ruzveltas – solo klarnetas, (koncertmeisterė VII kl. mokinė Rimantė Kalvaitytė) ir  kamerinis ansamblis Titas Chmieliauskas – saksofonas ir Rimantė Kalvaitytė – fortepijonas,  (mokinius paruošė mokytojai Valda ir Gintautas Puskunigiai). Į konkursą atvyko  ne tik muzikantai, bet ir šokėjai iš įvairių šalių (Moldovos, Baltarusijos, Rusijos, Lietuvos). Konkursas buvo įspūdingas ir įsimintinas jauniesiems „žigaitukams“: Tadas Ruzveltas įvertintas aukščiausiu apdovanojimu – Grand Prix, o kamerinis ansamblis Titas Chmieliauskas ir Rimantė Kalvaitytė – I-ąja vieta! Konkursantų paruošta programa buvo įtaigi, meniška ir profesionali. Taip nusprendė autoritetinga komisija, kurioje dirbo Budapešto  Ferenco Listo akademijos profesoriai ir mokytoja ekspertė iš Lietuvos Rūta Bimbaitė.

Iš tarptautinio konkurso grįžę mokiniai ir mokytojai dalinosi kelionės įspūdžiai. Kelionė buvo smagi, – pasakojo jaunieji muzikantai: patiko konkurso salė, kurioje puiki akustika ir smagu groti, sužavėjo Budapeštas – karališkas ir labai spalvingas.  Aplankėme Karalių rūmų ansamblį  ir Šv. Stepono baziliką, vakare plaukėme laivu Dunojumi, kur gėrėjomės nuostabiais Budapešto tiltais,  (ne veltui ir konkurso pavadinimas „ magiškieji  tiltai“) kurie laikomi pagrindiniu miesto simboliu, įspūdingais Parlamento rūmais, švytinčiomis pakrantėmis ir kerinčiais šio didingo miesto  architektūros perlais. Ilgam atmintyje išliks apsilankymas genealaus vengrų kompozitoriaus  Ferenco Listo vardu pavadintoje muzikos akademijoje bei jo memorialiniame muziejuje. Nepamirštami įspūdžiai ir iš unikalaus marcipanų muziejaus Sentendre mietelyje, kur pasmaguriavome šių gardumynų ir žavėjomės įspūdingomis skulptūromis, pagamintomis iš šio skanaus produkto.

Už nepakartojamas, džiaugsmingas akimirkas, už pasitikėjimą ir tikėjimą jaunaisiais talentais dėkojame Kazlų Rūdos savivaldybei.

 

Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

1 komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.