Kazlų Rūdos poligone įrengta aviacijos šaudykla

2
378

Lietuvos kariuomenės Brigados generolo K. Veverskio poligone Kazlų Rūdoje baigta įrengti NATO standartus atitinkanti šaudymo į antžeminius taikinius šaudykla. Čia taip pat sutvarkyti keliai, įrengta priešgaisrinė sistema. Pirmąsias pratybas atnaujintame poligone planuojama surengti jau šį rudenį.

„Tai, ką mes turime šiandien, prieš keletą metų buvo tik svajonė, tačiau norint įgyvendinti svajonę, reikia trijų sudedamųjų dalių: sąjungininkų, kurie gali paremti ir padėti, draugų, kurie visada yra kartu, ir motyvuoto personalo. Šiandien visos šios dalys yra čia: sąjungininkai – JAV, draugai – JAV Pensilvanijos nacionalinė gvardija ir jūs, kurie atlikote visą darbą. Nepaisant įvairių iššūkių, ilgas, profesionalus ir nuoširdus darbas kartu atnešė puikių rezultatų. Dėkoju Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų kariams, kurie prisidėjo prie šio projekto įgyvendinimo ir tikiu, kad ateityje tarpusavio bendradarbiavimas tik stiprės“, – sakė Lietuvos kariuomenės Mokymų ir doktrinų valdybos vadas brg. gen. G. Zenkevičius rugsėjo 6 d. Kazlų Rūdos poligone surengtoje oficialioje šaudyklos perdavimo Lietuvos kariuomenei ceremonijoje.

Šaudyklos įrengimo darbus atlikusiems JAV Pensilvanijos valstijos nacionalinės gvardijos „Red Horse“ kuopos karo inžinieriams generolas įteikė Lietuvos kariuomenės pajėgų medalius „Už pasižymėjimą“.

„Noriu pasidžiaugti ir padėkoti už profesionalų Lietuvos ir JAV karių darbą įrengiant šaudyklą ir dar kartą pabrėžti, kad tik bendras darbas atneša teigiamus rezultatus, reikalingus taikai užtikrinti“, – sakė ceremonijoje dalyvavęs JAV ambasados Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus viršininko pavaduotojas majoras Sean Rufolo.

Aviacijos šaudyklos įrengimo darbai Kazlų Rūdos poligone pradėti dar 2017 m. rudenį. Ją įrengiant itin prisidėjo ir strateginė Lietuvos sąjungininkė – Jungtinės Amerikos Valstijos. Šalis taip pat atsiuntė ekspertus įvertinti koviniam rengimui reikiamos infrastruktūros poreikius, konsultuoti saugumo klausimais ir įrengti pačius objektus.

Kazlų Rūdos poligone įrengtą aviacijos šaudyklą planuojama pradėti eksploatuoti jau spalio mėnesį, atlikus detalius ginklų pavojaus zonų matavimus, tokiu būdu sertifikavimą. Pirmas oro atakos vadovų treniruotės planuojama jau šį rudenį – organizuojant regionines oro atakų vadovų pratybas.

Aviacijos šaudykla Kazlų Rūdos poligone – tai dalis šiuo vykstančio Kazlų Rūdos modernizavimo darbų. Toliau bus tvarkomos ir plečiamos šaudyklos, reikalingos karių individualiems įgūdžiams treniruoti, bei gerinamos lauko stovyklos sąlygos Lietuvos ir sąjungininkų kariams.

Didėjanti kariuomenė, įsigyjama nauja ginkluotė ir įranga, suaktyvėjęs sąjungininkų buvimas lemia didėjančius kovinio rengimo, sandėliavimo, priimančios šalies paramos poreikius, todėl Krašto apsaugos ministerija ypač daug dėmesio skiria karinės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai, taip siekiant sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek ir atvykstantiems sąjungininkų kariams.

Infrastruktūros projektai finansuojami ne tik iš nacionalinių, bet ir iš NATO saugumo investicijų programos ir JAV Europos saugumo užtikrinimo (angl. ERI) ir atgrasymo (angl. EDI) iniciatyvų ir NATO priešakinių pajėgų bataliono veikloje Lietuvoje dalyvaujančių šalių lėšų. (angl. ERI) lėšų. Plėtros darbai suplanuoti penkiuose kariuomenės poligonuose, tačiau daugiausia dėmesio skiriama dviem pripažintiems kaip valstybinės svarbos objektams – Gen. S. Žukausko poligonui Pabradėje ir Gaižiūnų poligonui.

KAM inf., Vyr. srž. Nerijaus Vito nuotraukos


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

2 KOMENTARAI

 1. Laikas rimtai vyriausybiniu mastu pagalvoti apie Kazlų Rūdos miesto ir aplinkinių kaimų evakuaciją. Tarybinais laikais įvykdyti kaimų nukėlimai , kaip pasirodė, buvo nepakankami.

 2. Teisingai. Kazlų Rūdos laukia Černobylio likimas. Skirtumas tik toks, kad ten žmones nuodijo staigia, todėl evakuojant staigiai, daug jų buvo išgelbėta. Kazlų Rūdos gyventojai nuodijami palengva ir patys to nevisi žino. Visi žmonėms pavojingi faktoriai vienoje vietoje. Kombinatas didina oro užterštumą, pradėję skraidyti kariniai bombonešiai terš ir orą, ir kels triukšmą. Pasijusime, kaip per Stalingrado apsuptį. Reikės pastoviai bijoti, kad neatsikabintų kokia raketėlė. Manau, kad Kazlųrūdiečiai tokio gyvenimo nenusipelnė.
  Kai žmonės kūrėsi , statėsi namus, įsigijo butus, dirbo, augino vaikus, net nepagalvojo, kad jiems tokia ateitis ruošiama. Kazlų Rūda išmirštantis miestelis. Jeigu nieko nebus daroma, po dvidešimties metų nebus kam vaikščioti trinkelėmis ir važiuoti dviračių takais, nebent turistams, kaip į Černobylį. Į mūsų namus vaikai nebegrįš, niekas jų nebepirks, nes garsas apie mūsų gražų miestelį ir negrąžų gyvenimą jame, toli pasklidęs.
  Išeitis yra. Naujo mero ir tarybos užduotis yra pasistengti, kad seimas ir vyriausybė atkreiptų dėmesį į Kazlų Rūdą ir pabaigtų septintame dešimtmetyje Sovietų pradėtą poligono kūrimą. Lietuvai reikia didelio poligono. Poligonas yra, tik reikia jį išdidinti. Tam reikia tik evakuoti Kazlų Rūdos ir aplinkinių kaimų gyventojus. Gyventojams reikėtų pastatyti naujus gyvenamuosiu namus saugiose, gyvenimui tinkamose vietovęse , atsižvelgiant į jų pageidavimą. Tai kainuotų tik apie aštuoniasdešimt milijonų eurų. Juokingi pinigai. Krašto apsaugos ministerijai liktų visas miestelis su gyvenamaisias ir pagalbiniais pastatais. galimybė kariams treniruotis šturmuojant, arba apgyvendinant Nato karius, žinoma aukštesnio laipsnio. Urėdų namuose, jeigu jie kelsis, negėda ir generolus apgyvendinti.
  Gali būti, kad miestelio pageidautų ,,IKEA“ . JIems jis tiktų apgyvendinti atvykstančius vadinamų trečlių šalių darbininkus.
  M. Varaškai reikėtų nukreipti visą savo sumanumą į tikrą pagalbą žmonėms, o ne imituoti rinkiminį šou.
  Evakuacija per vienerius metus neįvyks. Todėl manau, jei suspėsite tai padarysite per savo kadenciją, būsit įrašytas ne tik į garbės piliečių sąrašą, beje paskutiniu, bet ir išgarsėsite ne tik Lietuvoje, bet ir visose NATO šalyse, o gal būt ir Rusijoje. Garbė garantuota. Ir ne tik garbė.
  Nauda bendradarbiaujant su krašto apsauga kaip žinoma būna akivaizdi. Samatą aš primečiau tik tarp kitko.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.