Tarptautinė stovykla pagal ,,Erasmus+ ,,Veiklus jaunimas“ programą Vokietijoje

0
376

Jau keletą metų Kazlų Rūdos savivaldybė yra užmezgusi glaudžius ryšius su Vokietijos Sondershausen miestu. Šių savivaldybių bendradarbiavimo dėka vyksta jaunimo mainai ir įvairios veiklos, kurių tikslas suartinti jaunimą ir skatinti draugystę.

Šią vasarą Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijai buvo suteikta galimybė dalyvauti tarptautinėje stovykloje, surengtoje pagal Erasmus+ ,,Veiklus jaunimas“ programą. Stovyklą jau kelinti metai iš eilės organizavo Sondershausen miesto savivaldybė. Į šią tarptautinę jaunimo stovyklą, kuri vyko 2018 metų liepos 14 – 26 dienomis, išvyko 12 Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos mokinių, kuriuos lydėjo dvi šaunios mokytojos Odeta Pučinskienė ir Daiva Vaišnorienė.

Nuvykę į Sondershausen miestelyje esančią  KiEZ  Ferienpark Feuerkuppe stovyklavietę lietuviai susitiko su savo naujais draugais iš Vokietijos, Lenkijos ir Rumunijos. Šioje puikioje stovyklavietėje buvo suorganizuoti įvairiausi užsiėmimai smalsiems jauniems žmonėms. Čia buvo įrengtas plaukiojimo baseinas, nemaža futbolo, tinklinio aikštė, biliardas, boulingas, kino salė, laipiojimo sienos. Stovyklavietę supo nuostabūs gamtos vaizdai.

Pirmąją dieną organizatoriai  jaunuosius dalyvius pasveikino atvykusius į šią stovyklą. Buvo pristatyta 12 dienų veiklos programa. Lietuviai programą pradėjo nuo savo šalies pristatymo. Kitų šalių jaunimą stengtasi supažindinti su savo kalba, kultūra, nacionaliniais patiekalais. Kaip teigė stovyklautojas iš Vokietijos Arne: ,,Pristatymo metu  geros nuotaikos tikrai netrūko‘‘.

Kitomis dienomis vyko ir kitų šalių pristatymai, kurie paliko Lietuvos atstovams didelius įspūdžius. Gimnazistai išmoko vokiškų, rumuniškų ir lenkiškų žodžių, daug sužinojo apie kitų šalių istoriją, kultūrą, ragavo įvairiausių patiekalų, netgi susipažino su kitų šalių šokiais.

Pagal numatytą programą dalyviai laiką leido ne tik stovyklavietėje, bet ir aplankė nuostabų Vokietijos miestą Erfurtą. Šis miestas visus sužavėjo savo senoviniais architektūriniais pastatais.  Daugumai didelį ispūdį paliko vietinių gyventojų nuoširdumas ir plačios šypsenos. ,,Tikrai nesitikėjau, jog čia žmonės tokie malonūs ir geranoriški“, – taip apie vietinius gyventojus atsiliepė stovyklautoja Karina.

Kitą  nepaprastai karštą dieną savo jėgas projekto dalyviai išbandė plaukdami plaustu. Čia prireikė didžiulės ištvermės irkluojant plaustą 12 km. Pasak stovyklautojo Dovydo, ,,tokią karštą dieną linksmybių čia tikrai netrūko‘‘. Kad kelionė plaustu neprailgtų, stovyklautojai surengė draugiškas varžybas ir rungtyniavo kas gi pirmieji atplauks į krantą.

Nemažai nuotykių visi stovyklautojai patyrė ir garsiajame Vokietijos pramogų parke ,,Belantis‘‘. Čia išmėgino visas adrenaliną sukeliančias karuseles. Kartu nugalėdami savo baimes, parke stovyklos dalyviai praleido nuostabią dieną. ,,Turiu didelę aukščio baimę, bet ilgainiui ją įveikiau ir išmėginau visas karuseles“, – pasakojo Rita.

Paskutinėmis stovyklos dienomis dalyviai aplankė netoli  stovyklavietės esantį Sondershausen miestą. Apžiūrėti Sondershauseno rūmai, drauge vaikštinėta po senamiestį.

Netoli stovyklavietės buvo nuostabus parkas. Ten jaunieji stovyklautojai aplankė gyvenančias beždžiones ir lemūrus. Visi džiaugėsi, jog šie nepaprastai mieli gyvūnėliai leidosi būti glostomi. ,,Iš šio parko išsinešėme  net tik  gražias nuotraukas su gyvūnais, bet ir puikius įspūdžius“, – taip apie savo pažintį su gyvūnais kalbėjo stovyklautoja Violeta.

Per 12 dienų stovykloje visi susirado daug naujų draugų iš kitų šalių, su kuriais dalinosi įspūdžiais, linksmai leisdavo net tik  saulėtas dienas, bet ir jaukius vakarus, dalyvavo įvairiose veiklose. Kiekviena diena buvo kupina naujų nuotykių ir įspūdžių. Stovyklos dalyvių manymu, ši stovykla buvo naudinga užsienio kalbos tobulinimui, naujų pažinčių užmezgimui. Juk tik nuoširdžiai bendraudamas ir bendradarbiaudamas gali pažinti daug ko nepatirto, nežinomo ir įdomaus. Dalyviai dėkoja stovyklos organizatoriams už suteiktą galimybę pabuvoti tokioje nuostabioje stovykloje, kuri paliko tiek daug neišdildomų ispūdžių. Mokytojoms ačiū už kantrybę ir negriežtą kontrolę.

Eglė Stankevičiūtė

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos 2 klasės gimnazistė, stovyklos dalyvė


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.