Po itin dramatiškos kovos „Šilo“ vyrai nukovė „Tera“ komandą

0
51

Mažai kas galėjo tikėtis, kad LFF II lygos Pietų zonos pirmenybių mačas tarp diametraliai skirtingose turnyrinės lentelės pozicijose esančių Kazlų Rūdos „Šilo“ ir Vilniaus „Teros“ futbolininkų, galėtų susiklostyti taip dramatiškai. Net du kartus besivijusi varžovus S.Vikerto treniruojama kariauna, itin atkakliai besipriešinant varžovams, paskutinėmis rungtynių minutėmis sugebėjo išplėšti pergalę ir išplėsti laimėtų rungtynių arsenalą net iki vienuolikos iš dvylikos galimų. „Terą“ „Šilo“ futbolininkai įveikė rezultatu 3:2 (0:1). Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo Gytis Urba, Evaldas Grigaitis ir Tadas Lekeckas.

Kovingumo, aistrų, emocijų, vyriškos kovos šiame mače tikrai netrūko. Tai iliustruoja ir geltonų kortelių gausa. Jų buvo parodyta iš viso dvylika… Net du Vilniaus komandos futbolininkai nesulaukė dvikovos pabaigos ir buvo pašalinti iš aikštės.

Rungtynių pirma pusė nepasižymėjo nei standartinių situacijų, nei atakų, besibaigiančių smūgiais į vartų plotą gausa. Tiesa, kamuolį dažniau valdė „Šilo“ futbolininkai, kurie daugiau lankėsi vilniečių aikštės pusėje, tačiau įstabesnių atakų nesukūrė. Per pirmas penkiolika minučių iš Kazlų Rūdos komandos puolimo pusės paminėtinas vienas epizodas. 13-ąją minutę, atliekant baudos smūgį iš dešinio „Tera“ komandos aikštės krašto, A.Broko baudos aikštėn siunčiamą kamuolį galva mėgino smūgiuoti joje pasirodęs A.Račkus, tačiau kamuolys prašvilpė virš vartų. Netrukus susikūrė galimybę smūgiuoti ir rečiau „Šilo“ aikštės pusėje besirodę Vilniaus futbolininkai, tačiau G.Zenkevičiui tai didesnių problemų nesukėlė. Iš ganėtinai nuobodokų į emocingas rungtynės peraugo sužaidus pusvalandį. Atskaitos taškas buvo viena iš retų „Tera“ komandos atakų, kuri pasibaigė įvarčiu. 32-ąją minutę, po skersuoto kamuolio iš krašto, tiksliu smūgiu galva kamuolį  į „Šilo“ vartus pasiuntė E.Grinis ir vilniečiai išsiveržė į priekį – 0:1. Neretai tenka matyti, kad tokia įžanga pažadina Kazlų Rūdos komandą. Taip nutiko ir šįkart. Po praleisto įvarčio „Šilo“ spaudimas svečių aikštės pusėje pastebimai padidėjo. Tiesa, padaugėjo ir besiginančių „Tera“ futbolininkų neleistinų veiksmų. Nieko keisto, kad  už antrą geltoną kortelę buvo priverstas palikti aikštę A.Sinkevič ir Vilniaus komanda toliau rungtyniavo dešimtyje. Paskutinėmis pirmo kėlinio minutėmis „Šilo“ futbolininkai buvo gana arti išlyginamojo įvarčio. Po G.Kazelio perdavimo iš krašto, vienu lietimu smūgiavo baudos aikštėje pasirodęs T.Lekeckas, tačiau varžovų gynėjas sugebėjo atmušti į vartus skriejusį kamuolį. Čia pat ataką pratęsė „Šilo“ futbolininkai. Po A.Broko perdavimo, nedaug centimetrų pritrūko „uždaryti“ kamuoliui prie pat vartų atsidūrusiam G.Kazeliui. Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia svečių persvara.

Antra dvikovos dalis prasidėjo aštresniu „Tera“ komandos epizodu. Po baudos smūgio, aukšta trajektorija skriejusį kamuolį gana pavojingai galva smūgiavo svečių futbolininkas, tačiau kamuolys į vartų plotą nepataikė. Savo ruožtu grėsmingą išpuolį surengė aikštės šeimininkai. Atakos smaigalyje su kamuoliu atsidūrė „Šilo“ lyderis E.Grigaitis. Jis prasiveržė kairiu baudos aikštės kraštu, tačiau smūgiuotas kamuolys suspurdėjo varžovų vartų tinklo išorėje. Netrukus iš toli „laimę pamėgino“ G.Kazelis, tačiau jam taip pat pritrūko tikslumo. „Šilo“ futbolininkai savo pasiekė 58-ąją minutę. Nors keliant kampinį prie „Tera“ vartų, vilniečiams pradžioje apsiginti pavyko, tačiau jų aikštės krašte kamuolį dar kartą skersavo „Šilo“ saugas A.Brokas, ir baudos aikštėje užsiėmęs patogią poziciją G.Urba galva nukreipė kamuolį į Vilniaus vartų tinklą – 1:1. Nemažindami apsukų Kazlų Rūdos futbolininkai netrukus galėjo rezultatą ir persverti. Po E.Bindoko puikaus skersuoto kamuolio iš krašto, baudos aikštėje nesaugomas E.Grigaitis krūtine susistabdęs kamuolį pasiuntė jį į vilniečių vartus, tačiau šoninis teisėjas „įžvelgė“ nuošalę… Nespėjus nurimti užkulisinėms diskusijoms dėl šio epizodo, 63-ąją minutę į greitą ataką pasinėrė „Tera“ futbolininkai. Po skersuoto kamuolio iš kairio krašto, galva jį į G.Zenkevičiaus vartus nukreipė L.Velička ir svečiai vėl išsiveržė į priekį – 1:2. Šis akibrokštas nesutrikdė aikštės šeimininkų, „Šilas“ kaip įmanydami stengėsi vėl atstatyti rungtynių pusiausvyrą, rizikuodami varžovams palikti galimybę kontroatakoms. Viena iš tokių svečiams pasitaikė 69-ąją minutę. Tuomet priartėjęs prie „Šilo“ baudos aikštės svečių futbolininkas siuntė kamuolį į vartų kampą, tačiau G.Zenkevičius sugebėjo krisdamas numušti kamuolį. Praėjus vos porai minučių po šio epizodo, puikų reidą prie vilniečių vartų surengė A.Račkus, kuris suklaidinęs keletą varžovų baudos aikštėje pro abiejų komandų žaidėjus sugebėjo atlikti galingą smūgį, tačiau puikią reakciją pademonstravo „Tera“ vartininkas E.Anisimenko, kuris nukreipė kamuolį už galinės linijos. Vilniaus futbolininkai žūtbūt stengėsi „išlaikyti“ rezultatą ir kaip įmanydami gynėsi, todėl neišvengė ir grubių pražangų. Dar viena sostinės ekipos auka užfiksuota buvo 77-ąją minutę. Už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo pašalintas K.Ivanauskas. „Tera“ gretos dar praretėjo. Kuo arčiau rungtynės ėjo prie pabaigos, tuo labiau varžovai buvo spaudžiami prie savų vartų. Jų gynybinės užtvaros neatlaikė 86-ąją minutę. Tuomet po A.Lukšio skersuoto kamuolio, jį baudos aikštėje vėl krūtine susistabdė E.Grigaitis, kuris pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir rezultatas tapo 2:2. Per paskutines minutes prie „Tera“ vartų buvo tikra apgultis. Ji sėkminga buvo aikštės šeimininkams. Vilniaus futbolininkams taškas iš rankų išslydo jau per pridėtą laiką. 92-ąją minutę gausiomis pajėgomis „Šilui“ lankantis varžovų aikštėje, smūgiuoti joje galimybė pasitaikė T.Lekeckui, kuris sugebėjo rasti tarp abiejų komandų futbolininkų sumaišties Vilniaus komandos vartų „plyšį“. Kazlų Rūdos komandos puolėjas pasiuntė kamuolį į jų tinklą ir išplėšdami pergalę rezultatu 3:2 „Šilo“ kariauna toliau laiko šio regiono pirmenybių lyderio pozicijas.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Egidijus Bindokas, Tadas Kvietkauskas (7‘ Robertas Barzdukas), Karolis Raškauskas (73‘ Osvaldas Šarauskas), Gytis Urba, Audrius Račkus, Giedrius Kazelis (63‘ Šarūnas Krinickis), Audrius Brokas, Andrius Lukšys, Evaldas Grigaitis, Tadas Lekeckas.