Kviečia į seminarą „Priklausomybių ligos, galimybės padėti ir konsultacinio punkto – kabineto darbo metodika“

0
158

Rugpjūčio 21 d., antradienį, Kazlų Rūdos J. Dovydaičio viešojoje bibliotekoje rengiamas seminaras „Priklausomybių ligos, galimybės padėti ir konsultacinio punkto – kabineto darbo metodika“. Šis seminaras – projekto „Pasirengimas priklausomybių konsultacinio punkto – kabineto Kazlų Rūdoje įkūrimui ir nuolatinei veiklai“ dalis.

Konsultacinis punktas – tai bendruomeninės pagalbos vieta priklausomam žmogui už šeimos ribų (ne „savigyda“, tačiau ir ne stacionarinis gydymas ligoninėje). Tai tarsi kryžkelė, kur su problematika susidūrę apmokyti specialistai praktiškai, be užuolankų paaiškina problemos esmę, ir siūlo galimybes rasti išeitis.

Lenkijoje tokie punktai veikia jau 20 metų beveik kiekvienoje seniūnijoje, iš viso 2 tūkst. punktų.

Seminare „Priklausomybės ligos, galimybės padėti ir konsultacinio punkto – kabineto veiklos metodika“ jau ne vienus metus dirbantys priklausomybių instruktoriai iš praktinės pusės paaiškins priklausomybės ligos mechanizmą, kokia pagalba yra veiksminga ir kokia ne, kaip veikia motyvacinis interviu (be vaistų ir be „kodavimų“).

Seminaro programa:

10:00 – 10:15 Seminaro pradžia. Sveikinimo žodžiai
10:15 – 11:30 Gytis Jurevičius, Priklausomybių ligų specialistų asociacija, Kaunas
„Punkto veiklos tikslai ir uždaviniai. Alkoholizmas kaip liga. Mokslu pagrįsti būdai atpažinti priklausomybę (AUDIT, CAGE, sąlyginių alkoholio vienetų SAV). Konsultavimo ir darbo planavimas pagal žmogaus elgesio kaitos metodus“.

 

11:30 – 12:15 Praktikumas. Klausimai ir atsakymai.
12:15 – 12:30 Pertrauka.
12:30 – 14:00 Deividas Smailys. Priklausomybių ligų specialistų asociacija, Kaunas
„Motyvacinio interviu taikymas. Krizinės intervencijos metodas.“

 

14:00 – 15:15 Praktikumas. Klausimai ir atsakymai.
15:15 – 16:00 Jonas Oškinis, Priklausomybių ligų specialistų asociacija, Kaunas
„Anonimiškumas ir konfidencialumas. Priklausomo asmens „stigma“. Konfidencialumo užtikrinimo būdai.  Kaip išvengti „etikečių klijavimo“ ir pritraukti bendruomenės narius kreiptis į konsultacinį punktą – kabinetą?“

 

16:00 – 16:45 Praktikumas. Komunikavimo būdai ir formos.

 

Seminaras rengiamas įgyvendinant Kazlų rūdos savivaldybės Sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „„Pasirengimas Priklausomybių konsultacinio punkto Kazlų Rūdoje įkūrimui ir nuolatinei veiklai“.

 

Organizatorių inf.

 


 

Jūsų komentaras

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.