Gyventojai ragina „Ikea Industry Lietuva“ užtikrinti saugią aplinką Kazlų Rūdoje

3
454
Rugsėjo 13 d. rengiamas viešas visuomenės atstovų susitikimas su „Ikea Industry Lietuva“ vadovais.

Kazlų Rūdos gyventojams nerimaujant dėl mieste aktyvią plėtrą vykdančios švedų kapitalo bendrovės „Ikea Industry Lietuva“ pastangų užtikrinant aplinkosauginius taršos reikalavimus, visuomenininkai drauge su politikais inicijuoja viešą diskusiją. Asociacijos „Jaunoji Sūduva“, savivaldybės Tarybos nario Manto Varaškos ir miesto seniūnaičių sueigos pirmininko Mariaus Žitkaus iniciatyva rengiamas atviras gyventojų ir „Ikea Industry Lietuva“ vadovų susitikimas, kurio metu tikimasi išgirsti bendrovės atstovų poziciją dėl taršos mažinimo sprendimų. Rugsėjo 13 d. įvyksiančios diskusijos metu gyventojų atstovai taip pat ketina pateikti savo siūlymus, kurie prisidėtų prie taršos mieste mažinimo.

Dešimtmetį Kazlų Rūdoje veikiančios „Ikea Industry Lietuva“ medienos drožlių plokščių ir baldų gamyklos deklaruoja besilaikančios aukščiausių aplinkos apsaugos reikalavimų, tačiau tokie teiginiai neįtikina miesto gyventojų. Socialiniuose tinkluose pastaruoju metu miestelėnai nepaliauja piktintis vėjų po miestą nešiojama smarve bei iš bendrovės kaminų rūkstančiais melsvos spalvos dūmais.

Kazlųrūdiečius gąsdina faktas, kad savivaldybės gyventojų sergamumo kvėpavimo sistemos ligomis rodikliai yra vieni aukščiausių šalyje. Nuo 2001 m. iki 2013 m. sergančiųjų kvėpavimo sistemos ligomis skaičius išaugo dramatiškai – nuo 3506,89 iki 33714,3/ 100 tūkst. gyventojų.

Pasak vieno iš būsimo viešo susitikimo organizatoriaus, M. Varaškos, IKEA vadovybei bus pateikti jų aplinkosaugos sąlygas (TIPK) atitinkantys raginimai. Tarp jų – pagrindinio kamino aukštinimas, teršalų filtrų atnaujinimas, mobilios (vilkikų) taršos nukreipimas nuo miesto.

Miesto seniūnaičių sueigos pirmininkas M. Žitkus tikina, kad gyventojai nori žinoti realią taršos situaciją  mieste. „Būtų tikslinga mieste įrengti stacionarią oro taršos matavimo stotį, kurios duomenys nuolat būtų matomi tiek kontroliuojančiomis institucijoms, tiek gyventojams. Kelerius metus ši bendrovei „Ikea Industry Lietuva“ siūloma idėja, deja, nesulaukė jos atstovų palaikymo“,- sako M. Žitkus.

Susitikimo organizatoriai tikisi, kad su „Ikea Industry Lietuva“ pavyks užmegzti konstruktyvų dialogą, ieškant efektyviausių taršos Kazlų Rūdoje mažinimo būdų. Šiuo metu gyventojai kviečiami dalintis savo nuomonėmis dėl visuomenės atstovų siūlomų problemos sprendimų būdų socialinio tinklo Facebook grupėje „Kazlų Rūdos turgelis“. Viešas susitikimas su „Ikea Industry Lietuva“ vadovais bus rengiamas rugsėjo 13 d. nuo 17 val. bendrovės patalpose. Jame dalyvauti galės iš anksto užsiregistravę gyventojai.

„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

3 KOMENTARAI

  1. Betgi „ ledai pajudejo„ Kai as rasiau skundus ir skambinejau aplinkosaugininkams tai pas mane atvykes arsus gamtosaugininkas Paplauskelis pradejo gasdint kad ta suknista ikea uztampys mane po teismus . O jo padejeja pasisaipe, atseit visi mes cia noretumem kurorto salygom gyvent. O tada kelis kartus tie nuodytojai taip pavare is savo kaminu kad visa pamiske skendejo pilkai melynoj migloj o nuo smarves ir nosy ir akis grauze. Norejau tada kreiptis i Svedijos Green Peace aktyvistus, pakalbinau viena-kita , bet visi i krumus neria. Na, ka gi, vienas lauke ne karys. O uz savo sveikata reikia kovot patiems, nes visa valdzia nupirkta.

  2. Aš iki šiol nemačiau jokios ataskaitos apie šios įįmonės skleidžiamų kvapų intensyvumą-vertinimą balais pagal higienos normas. Būtinai susitikime turi dalyvauti ne tik aplinkosaugininkai, bet ir visuomenės sveikatos specialistai ir atstovai iš valstybinės darbo inspekcijos.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.