Lietuvos Valstybės diena sporto centre pažymėta Respublikiniu šaškių turnyru

0
155

Liepos šeštąją Kazlų Rūdos sporto centre vyko Respublikinis šaškių turnyras „Lietuvos Valstybės dienai paminėti“. Šio intelektualaus žaidimo entuziasto Vytauto Kavaliausko inicijuotas ir organizuotas antruosius metus skaičiuojantis renginys, talkinant sporto centrui į Suvalkijos miestelį sukvietė daugiau nei 40 šaškių atstovų iš įvairių mūsų šalies vietovių. Be šeimininkų kazlųrūdiečių, šiame turnyre varžėsi Marijampolės, Kauno, Šiaulių, Šilutės, Kalvarijos, Vilniaus, Alytaus, Punios, Pernaravos atstovai.

Turnyras buvo vykdomas šveicariška sistema, pagal FKJD rusiškų šaškių taisykles. Varžyboms teisėjavo šaškių federacijos teisėjų kvalifikacijos komisijos pirmininkas Vitas Labutis ir trenerių kvalifikacijos tobulinimo komisijos pirmininkas Jonas Navickas.

Lietuvos Valstybės dienos šaškių turnyras ypatingas buvo dar ir tuo, kad jis vykdomas mūsų šaliai švenčiant šimtmetį. Kaip ir praėjusiais metais, varžybų dalyviai dėl nugalėtojų ir prizininkų titulų kovojo keliose amžiaus grupėse – vaikai iki 10 m. (2008 m.g. ir jaunesni), iki 14 m. (2004 m.g. ir jaun.), suaugę vyrai ir moterys. Atskiroje įskaitoje buvo vertinami šiose varžybose geriausiai pasirodžiusių kazlųrūdiečių rezultatai. Turnyras buvo vykdomas 9 turais, kiekvieno iš jų trukmė – po 15 min kiekvienam žaidėjui.

Vaikų iki 10 m. grupėje tarp berniukų pirmoji vieta atiteko šiauliečiui A.Sabaliauskui, surinkusiam 8,5 taško. Antrąją vietą šioje grupėje iškovojo Marijampolės ŽSM atstovas E.Bendoraitis (8 taškai), trečią vietą užėmė taip pat marijampolietis T.Mačiunskas (6,5 taško).

Tarp mergaičių šioje amžiaus grupėje geriausiai pasirodė Suvalkijos sostinės atstovės. Nugalėtoja tapo R.Komisaraitytė (5,5 taško), antrą ir trečią vietas iškovojo D.Poškutė ir S.Kisieliūtė, surinkusios po 4 taškus.

Iš Kazlų Rūdos atstovų šioje grupėje geriausiai sekėsi J.Žūkui, antroji vieta atiteko K.Laurinavičiui.

Vyresnių vaikų grupėje, kurie varžėsi kartu ir su suaugusiais, daugiausia taškų surinko ir pirmą vietą iškovojo šiaulietis E.Sabaliauskas (5 taškai), antros ir trečios vietos savininkais tapo marijampoliečiai M.Rauluševičius (4,5 taško) ir M.Stankevičius (3 taškai).

Nemažai konkurencingų ir atkaklių dvikovų prie šaškių lentos buvo užfiksuota suaugusių grupėje. Absoliučioje įskaitoje vyrų grupėje čempionu tapo E.Jurkynas iš Kauno. Jis, varžovams nepralaimėjęs nei vienos kovos, surinko 7 taškus. Antroji vieta atiteko šilutiškiui B.Bagočiui (6 taškai), trečią poziciją iškovojo kalvarijietis R.Čiplys, surinkęs taip pat šešis taškus. Moterų grupėje nugalėtoja tapo laikinosios sostinės atstovė G.Bukauskienė (4 taškai).

Kalbant apie Kazlų Rūdos krašto šaškių mėgėjų pasirodymus, tai sėkmingiausiai šįmetinis turnyras susiklostė R.Balčiūnui, iškovojusiam pirmą vietą. Jo sąskaitoje buvo 4,5 taško. Antrą vietą užėmė šio turnyro organizatorius V.Kavaliauskas (3,5 taško), prizininkų trejetą užbaigė plutiškietis V.Kentra (2,5 taško).

Kaip ir praėjusiais metais, turnyro dalyviai buvo vaišinami koše. Viena iš šio renginio rėmėjų, savivaldybės tarybos narė R.Vinikienė, pasveikino visus su šia svarbia Lietuvai švente, pasidžiaugė, kad Kazlų Rūdoje šios varžybos sulaukia dėmesio iš įvairių Lietuvos kampelių ir vylėsi, kad metai iš metų jos įleis gilias šaknis mūsų nedidukėje savivaldybėje. R.Vinikienė apdovanojo geriausiai pasirodžiusius šaškių turnyro dalyvius, linkėdama, kad kitais metais Kazlų Rūdą aplankytų dar didesnis dalyvių būrys.

Nebuvo šiame turnyre pamiršti jauniausias bei vyriausias dalyviai. Solidžiausias amžiumi Lietuvos Valstybės dienos minėjimo šventėje buvo jau į devintą dešimtį įkopęs kaunietis V.Guogis (1935 m.g.). Na, o jauniausios dalyvės statusas atiteko šiaulietei, vos penkerių metukų V.Sabaliauskaitei (2013 m.g.).

Respublikinis šaškių turnyras, skirtas „Lietuvos Valstybės dienai paminėti“, ko gero nebūtų įvykęs ne tik be šio žaidimo entuziasto V.Kavaliausko iniciatyvos, bet ir be rėmėjų, todėl tariame didelį AČIŪ prie šio reginio prisidėjusiems Mečislovui Daugialai, Ramutei Vinikienei, Renatai Andriušienei ir naujienų portalui KazlųRūda.info. Nuo geranoriškumo ir pagalbos prasideda kelias į bendruomeniškumą, o pastarasis – kelrodė žvaigždė meilei savam kraštui, meilei savai valstybei.