Šimto kilometrų bėgimo estafetė, suvienijusi Kazlų Rūdos savivaldybę

0
276

Lietuvos šimtmečio banga pasiekė ir Kazlų Rūdos savivaldybę. Neaplenkusi nei vieno mūsų valstybės kampelio šventė birželio pirmąją buvo įamžinta 100 kilometrų bėgimo estafete, aplankant svarbius Lietuvai istorinius paminklus, kurių nedidelėje mūsų savivaldybėje yra ne vienas. Savo ruožtu tądien buvo pažymėta ir dar viena ne mažiau šalies istorijai svarbi data – Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio trisdešimtmetis.

Šimto kilometrų aplink Kazlų Rūdos savivaldybę nusidriekusios trasos starto vieta buvo Kazio Griniaus paminklas, prie kurio savivaldybės meras Vytautas Kanevičius minėjo, kad toks istorinis bėgimas kartotis gali tik po dar šimto metų. Akcijos dalyviams linkėdamas geros nuotaikos, niekada nepamiršti Lietuvos istorijos, savivaldybės vadovas kartu su mero pavaduotoju Justinu Kazla paskelbė akcijos pradžią.

Simboliška, prie starto linijos stojo Kazio Griniaus gimnazistai. Taip kaip diena iš dienos, metai iš metų buvo kuriama Lietuvos valstybė, taip ir akcijos dalyviai kilometras po kilometro judėjo Kazlų Rūdos savivaldybės keliais, perduodami vieni kitiems valstybės simbolį trispalvę vėliavą ir tuo pačiu dar kartą prisimindami mūsų šalies kūrėjus, kilusius iš Kazlų Rūdos ir jos apylinkių. Aplankyta ir įsiamžinta Lietuvos Respublikos prezidento Kazio Griniaus tėviškėje. Perėmus estafetę „Saulės“ specialiosios mokyklos moksleiviams, Utalinos kaime aplankytas Lietuvos tūkstantmečio atributas – ąžuolų parkas (Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimo proga šioje vietoje pasodinta tūkstantis ąžuolų… – aut.past.). Akcijos dalyvius netrukus pasitiko aktyvūs Plutiškių gimnazistai, kurie įveikę ne vieną dešimtį kilometrų estafetę perdavė Kazlų Rūdos Prano Dovydaičio pagrindinės mokyklos moksleiviams. Įdomu pažymėti, kad tos dienos bėgime buvo aplankyti beveik visi Kazlų Rūdos savivaldybės kaimai ir kaimeliai, miškai ir miško takeliai. Prie P.Dovydaičio mokyklos moksleivių prisijungė Brigados generolo K.Veverskio mokyklos kareiviai. Trumpam buvo stabtelėta ir įsiamžinta prie Lietuvos Nepriklausomybės akto signataro Prano Dovydaičio tėviškėje pastatyto paminklo. Netrukus eilė atėjo ir Jankų pagrindinės mokyklos moksleiviams. Šiame Kazlų Rūdos regione klampiais, smėlingais miško keliais buvo pasiektas antkapinis paminklas 1991 m iš užkasimo vietos perkeltų ir toje vietoje palaidotų 1948-1951 m. žuvusių Tauro apygardos Stirnos (vėliau Žalgirio) rinktinės partizanų atminimui. Bėgimo akcijos dalyvių gretoms papildyti atėjo laikas ir Bagotosios mokyklos moksleiviams, kuriuos toliau keitė Antanavo pagrindinės mokyklos, o pastaruosius – Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos atstovai. Finišo tiesiojoje šis judėjimas peraugo į masinį bėgimą Kazlų Rūdos miestelio gatvėmis.

Lietuvos šimtmečio ir Sąjūdžio trisdešimtmečio bėgimo dalyvius, pasipuošusius šios gražios šventės marškinėliais Kazlų Rūdos parke pasitiko savivaldybės meras V.Kanevičius, kuris kartu su švietimo skyriaus vedėja B.Zaveckiene, administratoriaus pavaduotoja E.Motiejauskiene visiems akcijos dalyviams įteikė atminimo medalius.

Tądien daugiau nei dešimt valandų trukęs renginys suvienijo visą Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenę. Bent dienai kiekvienas patyrė, ką reiškia būti tautos dalimi, ką reiškia būti kartu.

Tą dieną kiekvienas akcijos dalyvis galėjo atvirai sau pripažinti, kad gyventi Lietuvoje gera ir ne viską lemia geros prekės ir geros paslaugos. Šioje vietoje ko gero sunku būtų nesutikti su vienu iš Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių A.Kaušpėdo žodžiais: „geram gyvenimui neužtenka gerų prekių ir gerų paslaugų, reikia ir gerų žmonių…“ Nėra abejonės, kad tądien vieni kitiems buvome geri, priešiškumas vieni kitų atžvilgiu buvo svetimas dalykas..

Kazlų Rūdos sporto centras taria didelį AČIŪ visiems šios akcijos dalyviams – Kazlų Rūdos K.Griniaus, Plutiškių gimnazijų, „Saulės“ specialiosios, Kazlų Rūdos P.Dovydaičio, Jankų, Bagotosios, Antanavo mokyklų, Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos bendruomenėms, Brigados generolo K.Veverskio poligonui, Kazlų Rūdos Policijos Komisariatui, Kazlų Rūdos kultūros centrui, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijai už aktyvų dalyvavimą ir puikios šventinės nuotaikos kūrimą, svarų indėlį stiprinant mūsų savivaldybės bendruomeniškumą, skatinant tarpusavio bendravimą, bendradarbiavimą ir supratimą, ugdant mūsų krašto žmonių sąmoningumą ir patriotiškumą. Istorija – mūsų visų ateities mokytoja…

Sporto centro inf.

 

 

 

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.