„Šilo“ futbolininkai atkakliose rungtynėse įveikė Alytaus „Dainavos“ dublerius

0
47

Dar viena pergale LFF II lygos Pietų zonos futbolo pirmenybėse nudžiugino Sauliaus Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna. Antradienio vakarą Suvalkijos miestelio vienuolikė po atkaklios kovos rezultatu 2:1 (1:0) palaužė Dzūkijos sostinės DFK „Dainavą B“. „Šilo“ gretose pasižymėjo Audrius Račkus ir Ignas Raštutis. Po šios pergalės Kazlų Rūdos komanda kol kas lieka vienintele šiose pirmenybėse nei vieno taško nepraradusia komanda.

Nors turnyrinės lentelės pozicijos tarp komandų prieš šias rungtynes ir ženkliai skyrėsi, tačiau atkaklūs ir kovingi Dzūkijos futbolininkai, pasistiprinę žaidėjais iš pagrindinės ekipos, atkakliai priešinosi.

Apskritai rungtynės pasižymėjo permainingu, apylygiu žaidimu, tačiau kiek aštresni atakose buvo „Šilo“ futbolininkai. Pirmomis rungtynių minutėmis kova vyko daugiau baudos aikščių prieigose. Per pirmas dešimt minučių Kazlų Rūdos komandos futbolininkai statistinėje grafoje „standartinės situacijos“ tris kartus kėlė kampinius, tačiau didesnės grėsmės varžovų vartams nesukėlė. Savo ruožtu „Šilo“ futbolininkams, ginantis nuo alytiškių atakos, buvo užfiksuotas baudos smūgis.  Iki vartų buvo beveik 20 m. „Dainavos B“ futbolininko smūgiuotą kamuolį tuomet sugavo Kazlų Rūdos komandos vartininkas Giedrius Zenkevičius. Pirma aštresnė ataka, pasibaigusi smūgiu į vartus, buvo užfiksuota tik pirmo kėlinio viduryje. 24-ąją minutę į alytiškių vartų artimą kampą kamuolį siuntė Audrius Brokas, tačiau S.Geležūnas be didesnių problemų kamuolį sugavo. Į tai „Dainava B“ atsakė vos po poros minučių. Gana galingai iš baudos aikštės prieigų smūgiavo kolumbietis Vasques Gamboa Sebastian, tačiau kamuolys švilpė kiek virš vartų. Antroje pirmo kėlinio pusėje kiek padaugėjo „Šilo“ futbolininkų reidų kraštais ir aštresnių perdavimų, tačiau aikštės šeimininkai su gynybinėmis funkcijomis susitvarkė. Šiokių tokių spragų varžovų gynyboje ir galimybę smūgiuoti 34-ąją minutę susikūrė Evaldas Grigaitis. Kazlų Rūdos komandos puolėjas, gavęs A.Broko perdavimą, keletą kartų baudos aikštėje užsikirto kamuolį ir mėgino pasiųsti jį į kampą, tačiau Alytaus vartininkas kamuolį sugriebė. „Šilo“ futbolininkai įvartį subrandino po poros minučių. 36-ąją minutę prie „Dainavos B“ komandos vartų buvo tikra apgultis. Ne kartą buvo siunčiamas kamuolys alytiškių vartų link ir kamuolį atremdavo tai vartininkas, tai sugebėdavo blokuoti Alytaus gynėjai. Apgulties kulminacijoje prie pat vartų linijos su kamuoliu buvo atsidūręs E.Grigaitis, tačiau aikštės šeimininkai sugebėjo kamuolį pasiųsti už galinės linijos. Kazlų Rūdos komandos futbolininkai pasiekė savo. Nuo kampinio gairelės A.Broko baudos aikštėn siunčiamą kamuolį galva į varžovų vartų tinklą pasiuntė Audrius Račkus ir „Šilas“ išsiveržė į priekį 1:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo Kazlų Rūdos futbolininkai, kurie jau 46-ąją minutę kėlė kampinį prie Alytaus komandos vartų, tačiau apsigynę alytiškiai perėjo į greitą ataką, kurios smaigalyje su kamuoliu baudos aikštėje kūrė Vasques Gamboa Sebastian. „Dainavos B“ futbolininkas buvo pargriautas ir skirtas 11 m baudinys. Jį kolumbietis realizavo ir Alytaus komanda rezultatą išlygino – 1:1. Aikštės šeimininkų džiaugsmas truko neilgai. 50-ąją minutę „Šilo“ vyrai surengė rezultatyvią ataką. Po R.Barzduko perdavimo, su kamuoliu į baudos aikštę įsiveržė Ignas Raštutis. Jis „užsikirto“ kamuolį, akimirksniu įvertino situaciją, kuomet keletu metrų nuo vartų buvo atsitraukęs S.Geležūnas. „Šilo“ futbolininkas sugebėjo perkelti kamuolį iš gana nedidelio atstumo per varžovų vartininką ir sugrąžino Kazlų Rūdos turėtą pranašumą – 2:1. Vėlesnėmis rungtynių minutėmis kova vyko tai vienoje, tai kitoje aikštės pusėje. Deja, priverstinį keitimą teko atlikti „Šilo“ komandoje, kuomet aikštę paliko atakų lyderis E.Grigaitis. Nepaisant to, puolime buvo matomi komandos draugai. 60-ąją minutę gana neblogą epizodą turėjo A.Brokas, tačiau jo smūgiuotą kamuolį Alytaus vartininkas nukreipė už galinės linijos. Į tai vos išlyginamuoju įvarčiu 65-ąją minutę neatsakė „Dainavos B“ futbolininkai. Tuomet prie „Šilo“ vartų buvo keliamas kampinis ir galimybę baudos aikštėje smūgiuoti turėjo akimirkai be priežiūros paliktas alytiškis. Puikią reakciją pademonstravo Giedrius Zenkevičius, kuris smūgiuotą kamuolį atrėmė. Į tai savų argumentų turėjo ir „Šilo“ futbolininkai. Kazlų Rūdos rengiamos atakos metu, po skersuoto kamuolio iš krašto, galva kamuolį varžovų vartų link siuntė A.Brokas, tačiau kamuolys prazvimbė virš vartų. Toliau jau sekė vėl varžovų atsakas. 80-ąją minutę realią galimybę išlyginti rezultatą turėjo alytiškiai. Vėl atakos smaigalyje atsidūrė jau linksniuotas Kolumbijos futbolininkas, tačiau jo baudos aikštėje smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė. Per likusį laiką „Šilo“ futbolininkai išsaugojo turėtą trapią persvarą ir laimėję dar vienas rungtynes šiame sezone iškovojo jau šeštąją pergalę.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Gytis Urba, Audrius Račkus, Egidijus Bindokas, Ignas Raštutis (81‘ Osvaldas Šarauskas), Audrius Brokas, Giedrius Kazelis (46‘ Robertas Barzdukas), Evaldas Grigaitis (56‘ Šarūnas Krinickis), Karolis Raškauskas (80‘ Edvinas Chmieliauskas), Andrius Lukšys, Tadas Kvietkauskas (87‘ Dominykas Skrinska).