Tauro apygardos partizanų keliais

0
391

Kazlų Rūdos Vaikų dienos centro „Šypsniukas“ lankytojai gegužės 21 d. vyko į žygį Tauro partizanų apygardos keliais, Kazlų Rūdos savivaldybės miškuose. Tai buvo puiki, istorinė pamoka, suteikianti istorinių žinių apie partizaninį karą Lietuvoje.

Žygio dalyviai  prieš savaitę lankėsi Marijampolės tremtinių muziejuje,  kuriame gerbiamas Kazlų Rūdos istorikas Algimantas Lelešius vaikams plačiai papasakojo apie partizaninį karą, jų biografijas, parodė išsaugotus ir užfiksuotus tuometinius įvykius nuotraukose.

Po savaitės leidomės į kelionę pėsčiomis  pajausti tuometinę dvasią, pamatyti istorines partizanus menančias vietas.  Žygį pradėję pėsčiomis nuo Višakio Rūdos šaltinėlio, toliau aplankydami partizanų Sutkų šeimos žūties vietą, tada tęsėme kelionę į Tauro apygardos vado, LLKS tarybos nario, 1949 m. vasario 16 d. Deklaracijos signataro, Aleksandro Grybino – Fausto, bunkerį. Vaikai turėjo galimybę pamatyti kaip atrodo bunkeris ir kam jis buvo naudojamas. Už kelių šimtų metrų nuo bunkerio aplankėme Aleksandro Grybino – Fausto žūties vietą, taip pat aplankėme Felikso Žindžiaus – Tigro žūties vietą Liepą Motinėlę. Grįždami  dar užsukome į Raudonplynio kaimą Kazlų Rūdos miškuose. Čia apžiūrėjome po antro pasaulinio karo išlikusiais vokiečių belaisvių kapines. Žygiui vadovavo gerbiamas Višakio Rūdos kunigas Vidmantas Striokas, kuris įdomiai vaikams papasakojo apie pokario metus, apie tai kaip gyveno partizanai, ką jiems tekdavo patirti ir iškęsti taip pat keliones metu kartu dainavome partizanines dainas.

Kelionę baigėme aplankydami paminklą Kazlų Rūdoje Tauro apygardos partizanams atminti, kurį savo iniciatyva bei lėšomis pastatė buvęs partizanų ryšininkas, istorikas Algimantas Lelešius. Prie jo sukalbėjome maldą bei uždegėme žvakeles  pagerbdami partizanus žuvusius kovoje dėl  laisvės. Vaikų dienos centro „Šypsniukas“ vaikai kartu su darbuotojomis Kristina Giedratiene, Renata Stanislovaitiene bei žygio vadovu kunigu Vidmantu Strioku, žygio metu  įveikė 35 kilometrus kelio. Tai ką aplankėme šios kelionės metu, tai buvo tik nedidelė dalis Tauro partizanų istorijos, ką mena Kazlų Rūdos savivaldybės miškai.

Socialinė darbuotoja Kristina Giedraitienė

 


Warning: A non-numeric value encountered in /home/kazluruda/domains/kazluruda.info/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 353

Jūsų komentaras

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.